PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...

HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи

Display results as :

Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 http://pticefauneevrope.forumotion.com/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumotion.com
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» Slike vaših kanarinaca
Yesterday at 20:29 by gasa ns

» Plodnost Kanarinaca
Tue 16 Dec 2014, 00:12 by Бане

» Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica
Tue 09 Dec 2014, 23:00 by Milan

» Priprema za razmnozavanje
Mon 08 Dec 2014, 21:37 by Drogba

» AKCIJE I PROJEKTI UDRUŽENJA PPFE
Mon 08 Dec 2014, 13:37 by Milan

» Edukator za skolovanje kanrinaca i pevacica
Sun 07 Dec 2014, 11:20 by sumskivardarac

» Bolesna tigrica
Sat 06 Dec 2014, 19:51 by meriot

» prodajem gloster kanarince
Sat 06 Dec 2014, 16:38 by gasa ns

» LIPOHROM CRVENI-INTEZIVNI
Sat 29 Nov 2014, 23:52 by lepotica cana

OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2015 GODINU
Mon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2015 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 3
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Thu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Sat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2012.
Wed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 6
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Sat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Fri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Sat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
Izdavanje RODOVNIKA za ptice izlegnute 2012. godine
Tue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9. Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова за …

[ Full reading ]
Comments: 3
ČLANARINA za 2014 godinu
Fri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obaveštavamo naše članove da ŽR udruženja 150-20068-74 više nije aktivan i da je na snazi novi ŽR 220-131917-04 za uplatu članarine

Članarina za 2014 godinu je 50 dinara mesečno  a plaća se na godišnjem nivou u iznosu od 600 dinara do 01.03.2014 a nakon tog datuma je 1000 dinara, nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE …

[ Full reading ]
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Fri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Similar topics
  • » japanski galebici
  • » Hibridi medju egzotama
  • » indijski lahori
  • » kineski slavuj-leiothrix lutea
  • Prijatelji foruma
     pticefauneevrope.forumotion.com  Serbian Biodiversity Portal
    Moj ljubimac
    Piroćanka Zoo Park KOKI!
    Share | 

Japanski galebic (Society finch)

Погледај предходну тему Погледај следећу тему Go down 
    Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
    АуторПорука
    guld
    Član
    Član

Број порука: 93
    Локација: nis -srbija

ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Wed 31 Mar 2010, 00:01

ok ako je galebic naviknut da lezi u kanarinsko gnezdo onda bi mogo ali u zatvorenom nema sanse.
    Назад на врх Go down
    galeb
    Član
    Član

Број порука: 83
    Локација: podgorica

ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Thu 29 Apr 2010, 22:16

... Imam jedno pitanje za Vas ! Smile
    Imam sest japanskih galebica i interesuje me .. po koliko treba da ih bude u kavezu, 60X60..iz razloga sto lome svoja jaja jer svi ulaze u jednom gnijezdu i da li trebam da vrsim odvajanje ..
    Unaprijed hvala! Smile
    Назад на врх Go down
    guld
    Član
    Član

ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Fri 30 Apr 2010, 22:28

galebe japanske galebice trebas obavezno odvajati po parovima jer oni svi ulae u jedno gnezdo kad se naviknu mada sam ja stavljao koliko parova toliko gnezda u jednom kavezu i opet svi ulaze u jedno zato najbolje odvoji po parovima.
    Назад на врх Go down
    galeb
    Član
    Član

ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Tue 04 May 2010, 23:30

moji galebici koje sam odvojio prave gnijezdo ali jos nisu snijeli jaja kada mogu ocekivati da snesu jaje.inace odvojio sam po 3 galebica u 2 kaveza jer sam u jedan kavez odvojio staru gneraciju koja se sastoji od 3 galebica koja su bez ikakvih problema podizali mlade .. da li ima veze sto nije par nego 3 galebica ??? unaprijed hvala . pozdrav ! Smile
    Назад на врх Go down
    guld
    Član
    Član

ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Wed 05 May 2010, 09:47

cim su poceli da prave gnezdo jaja ce biti ubrzo a sto se tice drzanja po tri galebica u jednom kavezu to ti nemogu reci jer stakvom tehnikom odgajanja nemam iskustva.
    Назад на врх Go down
    Cizak
    Član
    Član

Број порука: 86
    Локација: Beograd

ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Tue 18 May 2010, 02:47

guld ::
    cim su poceli da prave gnezdo jaja ce biti ubrzo a sto se tice drzanja po tri galebica u jednom kavezu to ti nemogu reci jer stakvom tehnikom odgajanja nemam iskustva.

Sa tom vrstom ptica nema problema, one se cuvaju i mnoze u grupi, pomazu jedni drugima da inkubiraju jaja i da hrane male. Galebici se upotrebljavaju za inkubiranje jaja od drugih ptice koje naoustaju jaja kao Guldovi, papige-zebe i mnoge retke ptice na trzistu. Ali nemoze vrta ptice kao stiglice nego samo ptice kao estrilde jer te razlicite vrste ptica hrane male hrukcije.
    Назад на врх Go down
    Rade_NS
    Posetilac
    Posetilac

Број порука: 25
    Локација: Novi Sad

ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Thu 03 Jun 2010, 00:01

Kupio sam 2 japanska galebica i stavio ih u kavez sa 2 zebice koje imam vec nekih godinu dana... Zebice imaju svoje gnezdo (sto se kupuje u radnju, s tim da sam im stavio ono vece, valjda za kanarince) i imaju trenutno 3 jaja u gnezdu... Galebicama sam stavio prvo zatvoreno gnezdo (ali za zebe) pa sam cuo da njima treba otvoreno, pa sam u isti kavez stavio i jedno malo otvoreno gnezdo...
    E sad, od kako sam ih stavio u kavez, zebice s vremena na vreme povijaju zensku galebicu (ako ne gresim, receno mi je da su musko i zensko, drugi peva pa kontam da je to musko), mada nije nista toliko opasno. Makar jos nisam nigde video perje ili nesto tako, sve se svodi na to da krene (uglavnom muzjak zeba) na nju kljunom, ona krene da bezi, on je povija i odustane... A ponekad se i drugo dvoje ukljuce u pricu... Smile
    Da li smem da ih ostavim zajedno u kavezu?? Kako ce biti kada se iz jaja (daj boze) izlegnu male zebice??

Inace su mi mozda i lepse galebice o zebica po pevanju i kako lete, kao kolibri imaju onaj let u mestu... Smile
    Назад на врх Go down
    draganbely
    Posetilac
    Posetilac

Број порука: 3
    Локација: Paracin

ПорукаНаслов: hm   Thu 03 Jun 2010, 02:22

vidi batice ja imao u kavezu par zeba i pocele da prave gnezdo i snele jaja pa onda ubacio galebice par i zebe su malo agresivnije ptice to mi svi kazu pogotovo kad imaju jaja ili mlade cuvaju malo zesce gnezdo ali ubacio jos dva para zeba tj tri para zeba imam i par galebica i svi sada imaju gnezda neko pticice a neko jaja pa tako i neku svoju teritoriju e sad zebe malo imaju konkurenciju pa brane samo svoj deo oko gnezda ali zato i galebici takodje pojure i suprostave se zebama braneci svoje gnezdo tako da ili razdvoj ili ako imas mesta ubaci jos par dva zeba zbog suprostavljanja zeba na zebu ali naj manje tri para je naj bolje jer od dva muzjaka moze da padne krv ko ce da skace pa nije to to ali kad su tri malo je drugcije mnogo drugcije
    razmisli ja resio sa tri para zebe i par galebica
    Назад на врх Go down
    galeb
    Član
    Član

ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Fri 04 Jun 2010, 02:12

u jednom kavezu su mi bila 3 galebica 2 muzijaka i 1 zenka s obzirom na to da je zenka u poslednje vrijeme non stop lezala u gnijezdu ali nije bilo jaja ja sam makao iz kaveza jednog muzijaka da im ne bi smetao e sad pitanje je je li taj muzijak bio u paru sa tom zenkom ali ako nije da li ce se oni brzo upariti i da li ce u koliko ona snese jaja prije nego sto se upare taj muzijak lezati zajedno sa njom na jajima hvala unaprijed Very Happy Very Happy Very Happy
    Назад на врх Go down
    Rade_NS
    Posetilac
    Posetilac

ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Fri 04 Jun 2010, 10:02

Hvala Draganbely, probacu jos malo da ih drzim zajedno pa cu ih najverovatnije odvojiti posto nemam mesta da ubacim jos toliko ptica... Smile
    Назад на врх Go down
    smeshko lepushko
    Posetilac
    Posetilac

Број порука: 14
    Локација: Beograd

ПорукаНаслов: Japanski galebic (Society finch)   Tue 15 Jun 2010, 18:54

imam problem sa mojim galebicima.imaju kucicu u kojoj su napravili gnezdo od nekog sena i gluposti,ali su ga sada potputo razorili i izbacili sve napolje i zenka je polozila prvo jaje u potpuno praznu kucicu...da li da rizikujem da ubacim unutra nesto sto nece moci tako lako da izbace ili da ih pustim da sami rade sta hoce...
    Назад на врх Go down
    Rade_NS
    Posetilac
    Posetilac

ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Tue 15 Jun 2010, 22:16

Nisam imao jos iskustva sa galebicama i njihovim jajima, ali mislim da je bolje da nista ne diras... Smile
    Inace, koliko znam galebibama treba da bude otvoreno gnezdo tako da se nadam da ti kucica nema krov... Smile
    Назад на врх Go down
    guld
    Član
    Član

ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Tue 15 Jun 2010, 22:36

Galebici kao i sve egzote koriste zatvorena gnezda stim ako se galebic nauci na otvoreno gnezdo lezace i u njemu e sad posto su ti galebici izbacili sav materijal iz gnezda ti im stavi sam u gnezdo jer ce ovako polupati jaja ili ostetiti i nista nisi uradio.
    Назад на врх Go down
    Rade_NS
    Posetilac
    Posetilac

ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Tue 15 Jun 2010, 22:45

Ja sam bas suprotno cuo, egzote koriste zatvoreno gnezdo jer zbog boje kljuna se vide u mraku za razliku od galebica koje imaju crno beli kljun i teze im je mnogo u zatvorenom gnezdu pa je preporucljivo staviti otvoreno gnezdo... Ja sam stavio i jedno i drugo, na otvorenom su non stop, u zatvoreno su jednom usli... Smile
    A sto se tice toga sto su izbacili travu ili sta vec, sta si im stavio uopste? Mozda im ne odgovara to pa su zato izbacili...
    Назад на врх Go down
    guld
    Član
    Član

ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Wed 16 Jun 2010, 12:38

Rade taj ko ti je rekao da galebici traze otvoreno gnezdo taj te je obmanuo pitaj svakog ko cuva egzote koje gnezdo koriste galebici stim sto sam ti prosli put reko sve zavisi kako se navikne a nije u pitanju boja kljuna vec se to zovu PAPILE to su florescentne bradavice oko kljuna koje svetle u mraku to jest u atvorenom gnezdu i tako roditelji znaju gde je kljun.
    Назад на врх Go down

Japanski galebic (Society finch)

Погледај предходну тему Погледај следећу тему Назад на врх 
    Страна 2 of 5Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Similar topics

-
    » Japanski Galebic
    » uparili su mi se zeba i galebic
    » Galebici i par špiceva
    » Japanska svilena kokos
    » KINESKI OGRLICASTI FAZAN----Phasianus colchicus torquatus