PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Bolesti kanarinaca i preventiva

Go down 
+31
ZIVKA
doctor 1
Sekaaaa
Vlatko-VTS
dalibor vasic
špeleƱ
sugubinac
ogic
popBL
Ivica
majanole
Mica Vasic
gost1
pticar_amater
dr.necili
trnar
ticar
ulicni hodac
Timbrado
novaksin
Бане
pinka
Rasko
goran79
Danijelvr
Laza
alexandar
pticar nis
Milan
Gost
Zika
35 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АуторПорука
Rasko
Član
Član
Rasko


Број порука : 274
Join date : 03.03.2009
Age : 49
Локација : Bačka Palanka

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyMon 30 Nov 2009, 22:18

Sto Kafu??? Pa kafa je diuretik???
Назад на врх Go down
goran79
Posetilac
Posetilac



Број порука : 4
Join date : 21.11.2009

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyMon 30 Nov 2009, 22:52

Tako sam cuo. Mozes li mi dati neki savet?
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyMon 30 Nov 2009, 23:22

goran79 ::
Dobio sam kanarinca na poklon, od juce sam primetio da ima zuto-beli proliv. Kanarinac je veseo. peva i jede samo je problem taj proliv. Daosam mu mak i malo kafu u pojilicu. Imate li neki bolji savet?
pa sto bi mu davao nesto kad kazes peva veseo.Znaci da nije bolestan
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyTue 01 Dec 2009, 11:43

da...upravu je pinka samo mu daj cisto seme,nikako voce...
Назад на врх Go down
goran79
Posetilac
Posetilac



Број порука : 4
Join date : 21.11.2009

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyTue 01 Dec 2009, 12:33

Vazi.
Назад на врх Go down
novaksin
Član
Član



Број порука : 58
Join date : 02.09.2009
Age : 55
Локација : kragujevac

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: štiglic   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyTue 01 Dec 2009, 16:52

Imam štiglica uhvaćenog pre otprilike mesec dana. Od prvog dana sam primetio da se stalno bište. Inače je veseo, skače, naoko je zdrava ptica. U volijeri je sa drugim pticama koje su pre njega bile u njoj i ni jedna ptica ne pokazuje takve simptome. Planirao sam , jer mi je zapao za oko da ga pripremam kad dodje vreme, za bastardiranje Šta učiniti. Molim za savet.
Назад на врх Go down
novaksin
Član
Član



Број порука : 58
Join date : 02.09.2009
Age : 55
Локација : kragujevac

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyTue 01 Dec 2009, 16:57

Propustio sam čini mi se još nekoliko bitnih informacija. Ptica najverovatnije nema pipu. Imao sam iskustva sa njom i pratim kaveze i danju i noću. Druge ptice koje su sa njim sigurno nemaju pipu jer sam je iskrenio. Možda nešto iz narodne medinicine ili da kupim one preparate za kapanje za vrat.....
Назад на врх Go down
Timbrado
Član
Član
Timbrado


Број порука : 114
Join date : 08.11.2009
Локација : Diseldorf-Sabac

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyWed 02 Dec 2009, 00:40

Kao prvo, uhvacenu pticu moras najmanje 6 nedelja drzati u karantini da nije sa ostalim pticama, sve dok se ne ocisti. Sto se tice pipe, moze biti da je druga vrsta, na pr. pipa koja je kada se pojavi neprekidno na ptici, a najlakse ces je naci na krilima iz unutrasnje strane. Prepoznavaju se po crnom nizu preko cele peruske, mozda je to u pitanju. Da li si ga pregledao???
Pokusaj sledece:
Puderom za pipu, ili ga naprasi, ili mu stavi u vodu za kupanje. Dobar preparat ti je ARDAP-Puder, ako ga ima u Srbiji.
Drugo kao sto si naveo, kupi kapi u apoteci, FRONTLINE, ali samo za macke i sipaj 1!!! kap na vrat.
A trece, licno iz mog iskustva Eukaliptusovo ulje, mnogo znacajan u uzgoju ptica. O tome sam malo opsirnije napisao, ali na drugom forumu. "Ptice fauna", pa da ne bih sad odugovlacio, pogledaj tamo.

Zelim ti uspeha i zdrave ptice!!!
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
Timbrado
Član
Član
Timbrado


Број порука : 114
Join date : 08.11.2009
Локација : Diseldorf-Sabac

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyWed 02 Dec 2009, 00:57

PTICAR NIS ::
Ja sam inace protiv bezpotrebne upotrebe lekova kod ptica jer takve "tretirane " ptice su uvek losije od ovih drugih . Jer organizam nije u stanju posle sam da se izbori a i moguce je razviti rezistenciju. Dobra higijena i povremena prevencija su dovoljni da ne bi doslo do pojave bolesti...........

Slazem se sa ovim, jer i ja to isto tako praktikujem !!!
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
ulicni hodac
Član
Član
ulicni hodac


Број порука : 170
Join date : 06.10.2009
Age : 50
Локација : Pozarevac

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyWed 03 Feb 2010, 20:28

Sta moze biti najcesci uzrok smrti mladih kanarinaca, tek odvojenih od roditelja (30-40 dana starosti), i sta treba kod istih preduzeti radi prevencije? Pitam jer su mi dva mlada iz istog legla uginula u roku od par dana, a to mi se ranije nije desavalo. Uslovi, temperatura, hrana, higijena...sve je bilo po P.S-u. Crying or Very sad
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyThu 04 Feb 2010, 05:05

ulicni hodac ::
Sta moze biti najcesci uzrok smrti mladih kanarinaca, tek odvojenih od roditelja (30-40 dana starosti), i sta treba kod istih preduzeti radi prevencije? Pitam jer su mi dva mlada iz istog legla uginula u roku od par dana, a to mi se ranije nije desavalo. Uslovi, temperatura, hrana, higijena...sve je bilo po P.S-u. Crying or Very sad

može biti da kanarinka ima neke bakterije u sebi koje prenese na jaja,a to se rješava prije parenja davanjem nekih antibiotika za preventivu,može biti do hrane ili pak vode.
Назад на врх Go down
ulicni hodac
Član
Član
ulicni hodac


Број порука : 170
Join date : 06.10.2009
Age : 50
Локација : Pozarevac

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyThu 04 Feb 2010, 21:45

Hvala na odgovoru, bice da je ovo trece jer je voda redovno menjana a i o hrani se vodilo racuna, narocito jajcanoj. Ajde ticar (ili bilo ko drugi) preporuci neki antibiotik da ne rizikujem sledeci put.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyFri 05 Feb 2010, 05:29

ulicni hodac ::
Hvala na odgovoru, bice da je ovo trece jer je voda redovno menjana a i o hrani se vodilo racuna, narocito jajcanoj. Ajde ticar (ili bilo ko drugi) preporuci neki antibiotik da ne rizikujem sledeci put.

ja svojima dajem esb prije parenja i obavezno 3 dana probi-zime i bio-digest za čišćenje crijevne flore.to su proizvodi bili od orluksa sad proizvodi versele laga.
Назад на врх Go down
ulicni hodac
Član
Član
ulicni hodac


Број порука : 170
Join date : 06.10.2009
Age : 50
Локација : Pozarevac

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyFri 05 Feb 2010, 23:23

Hvala, probacu tu kombinaciju sledeci put!
Назад на врх Go down
trnar
Posetilac
Posetilac
trnar


Број порука : 22
Join date : 05.01.2010
Age : 53
Локација : Bitola,Macedonia

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyTue 27 Jul 2010, 12:40

Dali je neko imao iskustva sa Ivermectin-om.
Sta se njime leci i kako se daje.
Zanima me cime sprecavate i lecite respiratorne bolesti koje su posledica parazita.Odnosno kakvu prevenciju dajete ptici kako bi unustile te parazite?
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyTue 27 Jul 2010, 15:03

trnar ::
Dali je neko imao iskustva sa Ivermectin-om.
Sta se njime leci i kako se daje.
Zanima me cime sprecavate i lecite respiratorne bolesti koje su posledica parazita.Odnosno kakvu prevenciju dajete ptici kako bi unustile te parazite?
-Ptica kašlje i pikće – Često se čuje i pucketanje kljunom.Upotrebljavaju se dva leka: ivermektin S i tilogal V,koji se mogu kupiti u poljoprivrednoj apoteci.Ivermektin se daje niz kljun ptici pipetom,i to: 1 kap da klizi.Skloni se voda za piće,a posle 3ĥ vrati se voda u kojoj je rastvoren tilogal i to 1gr. Na 1 l. Vode.Svaki dan menjati novu smešu vode i tilogala i to davati 7 dana.Posle toga napraviti pauzu 4 dana (ne davati tilogal u vodi),niti jajčanu hranu,a onda još 4 dana ponovo davati tilogal u vodi, i na kraju dati ivermektin S,1 kap niz kljun ptice.
Назад на врх Go down
dr.necili
Posetilac
Posetilac
dr.necili


Број порука : 4
Join date : 24.04.2010

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: bolesti kanarinaca i preventiva    Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyFri 24 Sep 2010, 18:29

Pozdrav svima.Imam problem sa kanarincem star je 3god. jutros sam primetio da se neoseca dobro ne leti i dok stoji on se kao da se ljulja levo desno a iz nozdrva kao da mu izlazi ne ka pena,dao sam mu sulfa preparat i sada kao da je mali bolje nadamse .Ako je neko upoznat sa ovim simptomima neka mi pomogne.Hvala svima.
Назад на врх Go down
Timbrado
Član
Član
Timbrado


Број порука : 114
Join date : 08.11.2009
Локација : Diseldorf-Sabac

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptySat 02 Oct 2010, 16:03

dr.necili ::
Pozdrav svima.Imam problem sa kanarincem star je 3god. jutros sam primetio da se neoseca dobro ne leti i dok stoji on se kao da se ljulja levo desno a iz nozdrva kao da mu izlazi ne ka pena,dao sam mu sulfa preparat i sada kao da je mali bolje nadamse .Ako je neko upoznat sa ovim simptomima neka mi pomogne.Hvala svima.

RESPIRATORNA MIKOPLAZMOZA – Ovo je hronična zarazna bolest.
Promene se javljaju na disajnim putevima.Oblele ptice su klonule,slabo jedu,a zatim sa javlja sluzavo-gnojni iscedak iz nosnih otvora,pa dišu na otvoren kljun.Ptice kijaju i tresu glavom.Javlja se upala očiju,može doći do upale u ustima i vazdušnim vrećicama,pa ptice ne mogu da lete.Bolest je praćena mršavljenjem.Leči se antibioticima,koji se daju direktno u kljun ili u vodu za piće.

Mozes leciti sa IVOMEC, Spot-On metodom, s tim sto ces pomocu sprica sipati 1 kap na vrat. To uradis 1. - 5. i 9. dan. Stroga cistoca i kompletna desinfikacija (Baktozol) svog pribora. Ako ti je ta ptica skupa sa ostalima, onda moras sve ptice leciti.
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
dr.necili
Posetilac
Posetilac
dr.necili


Број порука : 4
Join date : 24.04.2010

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: sta se koristi kao preventiva kod kanarinaca   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptySat 09 Oct 2010, 22:46

pozdrav svima. sta mogu koristiti kao ustvari sta se moze naci na nasem trzistu od lekova kao preventiva za kanarince,npr. antibiotika itd.Sta vi svi koristite u te svrhe,da bi znao da narucim kolegi.
Назад на врх Go down
pticar_amater
Član
Član



Број порука : 53
Join date : 02.01.2010
Локација : BiH

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptySun 10 Oct 2010, 00:07

Ako želiš da imaš zdrave kanarince preventiva je:

1. Higijena
2. Higijena
3. Higijena
4. Jabučni ocat u vodu za kupanje i pojilicu
5. Bijeli luk u vodu za piće
6. Što više zelenila, voća i povrća.

Nisam slučajno napisao 3 puta higijena jer je to glavni preduslov za zdrave i kvalitetne ptice

Pozdrav
Назад на врх Go down
dr.necili
Posetilac
Posetilac
dr.necili


Број порука : 4
Join date : 24.04.2010

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: sta mogu koristiti kao preventiva kod kanarinaca   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyMon 25 Oct 2010, 22:44

pozdrav svima..posto sam pocetnik molim vas neka mi neko kaze sta mogu koristiti kao preventivno sredstvo kod kanarinaca i sta se moze naci u nasim vet.apotekama ili vec gde vi nabavljate.Pozdrav i hvala..
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyTue 26 Oct 2010, 00:54

druze, o tome imas puno tema u ``BOLESTI I PROBLEMI KOD PTICA`` pa prelistaj malo ima puno dobrih stvari.

pozdrav i puno uspeha u odgoju.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptySat 20 Nov 2010, 02:25

Hoće li neko da mi objasni šta radi ovaj

Назад на врх Go down
Mica Vasic
Zaslužni član
Zaslužni član
Mica Vasic


Број порука : 306
Join date : 05.01.2010
Age : 52
Локација : Aleksinac

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptySat 20 Nov 2010, 09:55



vakcinise kanarince protiv "boginja",to sprecava , ne leci.radi se jednom godisnje, posle zavrsene sezone izvodjenja (leto), tad je najkriticnije. javlja se u razlicitim oblicima, uglavnom neizlecivim.
Назад на врх Go down
majanole
Posetilac
Posetilac



Број порука : 27
Join date : 02.02.2010
Age : 51
Локација : Negotin

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Nole-pocetnik SOS   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 EmptyTue 23 Nov 2010, 09:35


Imam jednu cudnu situaciju, jedan muski kanarinac bele boje, od pre nekih mesec dana poceo je da gubi perije oko kljuna i prema ocima pa neznam da li je to ok ili postoji neki problem, jer sam u startu smatrao da je rec o promeni perija ali sada cinimi se da nesto nije utredu jer nevidim da mu raste druo perije i mislim da nije tako veseo.
Imam ga vec nekih dve godina i mislim da nije stariji od 4-5 godina.
Ako bilo ko ima neku ideju ili savet, molio bi za hitan odgovor!!!!!!!
Назад на врх Go down
Sponsored content





Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
Bolesti kanarinaca i preventiva
Назад на врх 
Страна 2 of 5Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Gljivične bolesti ptica
» ORGANSKE BOLESTI RANE I POVREDE
» kupanje kanarinaca

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: BOLESTI I PROBLEMI KOD PTICA-
Скочи на: