PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
STAJNCAJZLA - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
STAJNCAJZLA - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
STAJNCAJZLA - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
STAJNCAJZLA - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
STAJNCAJZLA - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 STAJNCAJZLA

Go down 
+28
marko_s_ks
sasko
dalibor vasic
Mita Bivolje
salle
gasa ns
alann
Gost
daniel
dzordz82
ivan83
kima
bogdanik
milovan
Danijelvr
BOCKA
misan
pticar nis
Миланче
Steva
Luckyboy
Milan
sasha
Boban
ticar
Laza
gost1
Zika
32 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3  Next
АуторПорука
misan
Član
Član
misan


Број порука : 224
Join date : 26.04.2009
Age : 41
Локација : Ljubovija

STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: STAJNCAJZLA   STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyTue 28 Jul 2009, 21:19

Pa ne znam sto cute mislim da ovaj mali lepotan zasluzuje malo vise da se komentarise o njemu ipak je on cukundeda kanarinca, a ja ih toliko volim da je to strasno pogotovu kad se setam pored Drine a oni kao leptiri lete i pevuse. Inace veliki poz za vas Ja sam proveo 6 god u Kragujevcu studirajuci i zavrsih biologiju. Kad dodjem u Kg poseticu vas, Inace sam upoznao cika Misu ucitelja u penziji iz Kg koji se godinama bavi pticama a njegov sin drzi mini odgajivacnicu u Kg. Inace zaboravio sam ime ulice, od velikog parka kad se krene Bosanskom prema Aerodromu prva ulica sa desne strane>
Назад на врх Go down
Миланче
Član
Član
Миланче


Број порука : 173
Join date : 23.05.2009
Age : 44
Локација : Niš

STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: zutarice   STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyTue 28 Jul 2009, 21:30

Imam jednog muzjaka a do skoro sam imao 2; pocetkom meseca sam poklonio jednom prijatelju.
Назад на врх Go down
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: STAJNCAJZLA   STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyTue 28 Jul 2009, 22:21

KOD MENE U VOLIERU ODUVEK IMAM OD JEDNU DO DVE ŠTAN CAJIZLE, TO JE PTICA NEUMORNI PEVAČ, POKRETAČ ORKESTRA U VOLIERU.
VRLO SU TEMPERAMENTNE I BRZO SE PRIVIKAVAJU U KAFEZ, DOBRI SU ZA BASTRIRANJE I KOD NIHOVIH BASTRADA DOMINIRA PESMA ŠTAN CAJIZLE.
JEDNOSTAVNO VREDI JE ČUVATI.
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: STAJNCAJZLA   STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyWed 29 Jul 2009, 01:19

da ne ispadne da ćutim rećiću i ja par reči. Kod nas su vrlo retke i samo sam jednom prilikom uhvatio jednu slučajno. Mislim da je bila ženka bar po slikama, čuvao sam je mesec dana, brzo se privikla na nove uslove. jednog dana izneo sam je u lov i oborio jato od 5-6 komada ali su pali na zemlju.Ništa nisam uradio sa njima otišli, krenem kući, podignem kavez sa cajzlom podjem par koraka i padnem, ptica poleti dva tri metra i stane na drvo. ja još pridjem na pola metra ona mirna, krenem rukom ona odleti još dva tri metra i tako dvadeset minuta dok nije stala u jedan veliki orah. Eto i ja sam čuvao stancajzlu mesec dana Wink
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: STAJNCAJZLA   STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyWed 29 Jul 2009, 01:20

Misan javicu ti se na PM inace covek koga pominjes u postu je legenda kragujevackog i srpskog pticarstva i zasluzuje da se na ovom pticarskom forumu pomene,cuveni Misa ucitelj sada ima 88 godina i jedan je od nekoliko zivih legendi koji su udarili temelje srpskom pticarstvu.Moja malenkost ovim putem se zahvaljuje ovom bardu i velikanu srpskog pticarstva,na znanju koje mi je nesebicno preneo,jedan od retkih zivih pticara koji je sestdesetih godina proslog veka uspesno bastardirao u Kragujevcu i bio jedan od retkih ljudi mkome je to poslo za rukom u ondasnjoj Jugoslaviji,naravno ne i jedini!
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: STAJNCAJZLA   STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyWed 29 Jul 2009, 02:09

Kada vec govorimo o stajn cajzlama,veoma omiljena ptica u mojoj dusi i jatu.Dugo godina mi je izmicala da je ne izvedem u kucnim uslovima ali i to mi je uspelo,opisao sam to u predhodnim postovima i naravno to verifikovao,tako da nije neskromno da kazem da sam vecinu divljih ptica sa nasih prostora izvodio u uslovima zatocenistva.odnosno u kucnim uslovima.Opisacu u temi lov ptica na lajbuk,neke sitne trikove za hvatanje ovih divnih mozda jedne od najmanjih ptica pevacica ali mozda i najumiljatijih,na njeno cuveno zvrcanje ,polude ptice pevacice u susednuim kavezima,sto se tice pesme.I na kraju da dodam jednu pojedinost koja se smatrala za nepisano pravilo u vreme mog aktivnog bavljenja pticarstvom,bar tako je bilo u Kragujevcu,moralo se izvoditi i kontinuitetu minimalno tri godine uzastopno recimo stiglice u kucnom izdanju i tek tada se precutno priznavalo znanje inace izvodjenje jedne godine smatralo se slucajnoscu,sve ovo davalo je kvalitet.Pa da zavrsim ovaj post konstatacijom da sada izvodim p[onesto za svoju dusu i dobre prijatelje i to obavezno poklanjam jer sam pre izvesnog broja godina otkrio koje su to visine zadovoljstva kada poklanjate i vidite radost u tudjim ocima a morate priznati i bozanski je poklanjati bez ikakvog ocekivanja neceg za uzvrat,probajte i bicete ponosni sami na sebe,jedan od najbrzih nacina da prevarite i slomijete licni ego.... Smile
Назад на врх Go down
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: STAJNCAJZLA   STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyWed 29 Jul 2009, 10:57

VIDISE ŽIKA DA SI VASPITAVAN U STAROM I PLEMENITOM DUHU PTIČARENJA.
PUNO OD MLADIH SU ME PITALI ZAŠTO POKLANJAM NEKU PTICU KADA BI ZA ISTU DOBIO PARE.
MOJ ODGOVOR UVEK JE "ZBOG ČALAM" A TO RANIJE SE VEOMA CENILO IZMEĐU PTIČARA.
REJTING U TIM GODINAMA SE STVARAO STIME DA POJEDINI PTIČARI SU POTENCIRALI DA NJEGOVO JATO POTIČE OD TOG I TOG PTIČARA PA KAO PRIMER RECIMO AKO SU ŽIKINE PTICE BILE CENJENE U KRAGUJEVCU ONDA SVI BI REKLI DA JE TO "PTICA OD ŽIKINOG JATA".ZA OVO ŠTA JA I MOJ PRIJATELJ ŽIKA PIŠEMO, SAMO MI MOŽEMO OSETITI KOJI KE TAJ "ČALAM" I ZADOVOLJSTVO, DANAŠNJI OMLADINCI DRUGAČIJE SU VASPITANI I SVE STVARI POSMATRAJU PREKO MATERIJALNE STRANE.
POZDRAV
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
misan
Član
Član
misan


Број порука : 224
Join date : 26.04.2009
Age : 41
Локација : Ljubovija

STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: STAJNCAJZLA   STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyWed 05 Aug 2009, 12:37

Cika Žika je u potpunosti u pravu, serin, žutarica ili stajncajzla sto je inače germanizovan naziv za ovu lepotu jeste najmanja ptičica iz Fam. Fringillidae odnosno prave zebe. Ptica me toliko oduševljava kako zbog male veličine i divno žute boje, tako zbog pesme ma koliko bila jednostavna za pticu njene veličine ona je razbijač pesme u odnosu na druge krupnije zebe. Pritom bih pomenuo i carića kako ga ovde zovu ili Wren
iliti Troglodytes troglodytes fam. Troglodytidae, koji je za mene pevac imitator što kaže Žika fenomenalan. Ni manje naše ptice ni vatrenijeg pevača, izuzev kraljića Regulus regulus koji je najmanja naša ptica ali u pevanju nije ni prići cariću. Mislim da bih trebalo započetu diskusiju i o cariću jer zaslužuje pažnju zbog pesme, veoma je majušan i stalno u pokretu, a i pesma mu je Ok. Javite da li neko nekad pokušao da ga gaji, pošto je zahtevan u ishrani kao i Kos i da da li neko kod nas gaji crne kosove i kako mu ide sa ishranom njih.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: STAJNCAJZLA   STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyTue 01 Sep 2009, 07:44

STAJNCAJZLA - Page 2 30082009s.th
STAJNCAJZLA - Page 2 30082009001y.th

evo par primeraka mislim da su mladi u pitanju.
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: STAJNCAJZLA   STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyWed 16 Sep 2009, 21:24

Sto posto se radi o mladim pticama, a gde si ih hvatao?
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: STAJNCAJZLA   STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyWed 16 Sep 2009, 22:08

Ma jedno je izgleda matora ženka a drugo mladi mužjak.
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: STAJNCAJZLA   STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyWed 16 Sep 2009, 22:24

Nevidi se bas dobro sa slika ali meni se cini da su dosta onako sivi kakvi su bas njihovi mladi, a i zenkice imaju pomalo zutu boju oko ociju tj. na glavi i po grudima, doduse ne kao muzjak, ali ima, Na slici se vidi, ili mozda gresim, da su im repovi kratki onako kao kod bas mladih ptica.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: STAJNCAJZLA   STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyWed 16 Sep 2009, 22:46

Ma jedna je vidno veća i nema žutila po njoj.
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: STAJNCAJZLA   STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyWed 16 Sep 2009, 22:57

Pa i svi ptici u gnezdu nisu isti, mozda gresim, ali ja sam malopre napisao da odrasla zenka ima pomalo zutila na trbuhu i oko ociju, a mlade ptice ga nemaju vec su vise sivomaslinaste. Ipak ti si ih drzao u rukama pa si bolje video,nego ja ovako.Nebitno je, u svakom slucaju pozdravljam ulov, a jos uvek mi nisi rekao gde i na sta si ih uhvatio. Ocigledno cuvas tajnu skrivenog mesta i mamca kao sto ribolovci rade. Wink Wink Wink
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: STAJNCAJZLA   STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyThu 17 Sep 2009, 00:49

Pa uhvatio sam ih na klasičnom mestu za štigliće, bez lokera , naravno za lov preferiram po meni najhumaniju metodu. Ako te intersuju detlji ispričaću ti Wink
Ili smo sa jednim prijateljem iz Niša pa pošto je često dolazio kod mene dogovorili smo se da se ovaj put nadjemo kod Bele Palanke. I tako klasično mesto na žalost nije bilo ni jedne mutacije ali je bilo dosta mladih i nekoliko starih štiglića. Sve u svemu proveli smo divan dan u prirodi a ove cajzlice su nas baš iznenadile.
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: STAJNCAJZLA   STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyThu 17 Sep 2009, 00:59

Hvala Milane na objasnjenju, i mene bi iznenadile kao sto su i vas jer ih ovde hvamo na padalice ili lajbuk kako kaze cika Zika i to u poljima sa maslackom kad isti krene da raste i cveta.Mislio sam da niste mozda isli prema Celtasu da hvatate, tamo ima dobrih terena. Wink
Назад на врх Go down
milovan
Posetilac
Posetilac
milovan


Број порука : 26
Join date : 17.08.2009
Age : 73
Локација : Banja Luka - Srbac

STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: stajncajzla   STAJNCAJZLA - Page 2 EmptySat 17 Oct 2009, 22:41

imao sam priliku da hvatam ptice pre 4 god. u mostaru.hvatali smo stiglice, cajzle i stajncajzle na livadi gde su rasli grmovi visine do 1 metra oni su te grmove koliko se secam zvali fasa a baketine visce. baketine su pravili od hir,rukavica i dodavali su lepilo za miseve.nacin nakoji su postavljali baketine je slicno lajbuku,s tim sto su koristili baketine oko 20 cm.postave ih na grane sa unutrasnje strane tako da se ne vide naravo lokeri su bili rasporedjeni okolo ptice su doletale kruzile i sletale malo koja da nije sletela a gotovo ni jedna nije se odlepila naj vise smo uhvatili bas stajncajzli.to mi je bilo veoma interesantno i tada sam saznao odjednog druga nesto sto nisam znao a vidim da niko ni na ovom forumu to ne pominje a radi se bas o stajncajzli +radi se o gnezdu stajncajzla iskljucivo pravi gnezdo do istocne strane tamo odnosno gde prvi suncevi zraci obasjavaju granu ili mesto gde su savili gnezdo.obicno pravi gnezdo najelovom drvetu a ako ima u svojoj blizini grozje na visini 2 i vise metara to je vinova loza na skeli. ako muzjak peva na tom mestu naj dalje zenkica sagnezdom je do 50 met.proverite i uvericete se ja sam proverio i icak sam jedno od gnezda pokupio jaja da probam pod kanarinkom sutradan su se izlegla 4 ptica i sva 4 kom.kanarinka je odhranila.mislim da je u tome naj veci problem .negde osamdesetih dobio sam par stajncajzli drzao ih u sobi nisu pokazivali nikakve znake tek kad sam ih izneo na terasu,balkon,u malom kavezstavio sam grane i gnezdo zenka je snela 3 jajeta i prilikom hranjenja pobegla mi je a nisam imao ni pod sto da podmetnem da vidim dali su oplodjena.
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: STAJNCAJZLA   STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyTue 10 Nov 2009, 01:43

ima li neko neke slike gde se dobro vidi razlika musko/zensko kod stajncera?
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: STAJNCAJZLA   STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyTue 10 Nov 2009, 02:02

Muzjaci imaju izrazeno zutu boju na prsima i po stomaku, dok zenke manje. najjednostavnije objasnjenje. Imas na youtube-u klipove sa parovima stancera, pa ti to moze pomoci.
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: STAJNCAJZLA   STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyTue 10 Nov 2009, 02:15

dajte neki link
Назад на врх Go down
kima
Član
Član
kima


Број порука : 177
Join date : 26.10.2009
Age : 42
Локација : kragujevac

STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: STAJNCAJZLA   STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyThu 12 Nov 2009, 15:07

glavna razlika izmedju polova je u tome sto muzijak ima zutu boju na glavi iznad kljuna,s razlogom sto i starije zenke cesto budu zutih grudi
Назад на врх Go down
http://www.kanarinci.n.nu
ivan83
Član
Član



Број порука : 80
Join date : 13.11.2009
Локација : Krusevac

STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: STAJNCAJZLA   STAJNCAJZLA - Page 2 EmptySat 21 Nov 2009, 19:15

To je tacno ja imam staru zenku koja ima veoma zute grudi, cak sam mislio i u jednom trenutku da je muzjak, ali doziva i obara ptice.......
Назад на врх Go down
dzordz82
Posetilac
Posetilac
dzordz82


Број порука : 15
Join date : 01.02.2010
Age : 41
Локација : zajecar

STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: STAJNCAJZLA   STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyMon 03 May 2010, 15:31

https://2img.net/r/ihimizer/img219/8826/photo0160t.jpg

https://2img.net/r/ihimizer/img219/9738/photo0159.jpg

https://2img.net/r/ihimizer/img219/9488/photo0153q.jpg



EVO SLIKE MOG LEPOTANA!! (nemam zenke al imam 3 lepa muzjaka)

pozdrav!! cheers
Назад на врх Go down
daniel
Član
Član



Број порука : 33
Join date : 16.01.2010
Age : 33
Локација : Vrsac

STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Pozdrav iz Vrsca   STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyWed 09 Jun 2010, 14:57

Ako neko moze da mi pomogne dok ne bude kasno.Jedna stancika mi je bila naduvena 4dana i sada samo spava i jako je mirna.Pa ne znam sta da joj radim,dajem joj vitamine i za mitarenje kapi od juce.Sta jos mogu da joj uradim?Da bi bila kao pre...
Назад на врх Go down
http://www.zlatniretriver.bloger.hr/
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: STAJNCAJZLA   STAJNCAJZLA - Page 2 EmptyWed 09 Jun 2010, 18:55

daniel ::
Ako neko moze da mi pomogne dok ne bude kasno.Jedna stancika mi je bila naduvena 4dana i sada samo spava i jako je mirna.Pa ne znam sta da joj radim,dajem joj vitamine i za mitarenje kapi od juce.Sta jos mogu da joj uradim?Da bi bila kao pre...
Pokušaj, ako nije prekasno da joj daješ " ŽIVIMICIN". To je antibiotik praškastog oblika i ima ga da se kupi u svakoj poljoprivrednoj apoteci. Žućkaste je boje i cena mu je više nego smešna - mala.
Lek se daje svakodnevno u pojilici ( vodi). Na vrh noža malo nakapaš praška u pojilicu i daj ptici par dana dok ne vidiš poboljšanje stanja. Lek se pokazao kao mnogo dobar i efikasan, samo ako nije već kasno. Znači treba se davati čim se primete promene u ponašanju ptice.
Назад на врх Go down
Sponsored content





STAJNCAJZLA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: STAJNCAJZLA   STAJNCAJZLA - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
STAJNCAJZLA
Назад на врх 
Страна 2 of 3Иди на страну : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: CAJZLIĆ (carduelis spinus)-
Скочи на: