PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Iskustva u bastardiranju EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Iskustva u bastardiranju EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Iskustva u bastardiranju EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Iskustva u bastardiranju EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Iskustva u bastardiranju EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Iskustva u bastardiranju EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Iskustva u bastardiranju EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Iskustva u bastardiranju EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Iskustva u bastardiranju EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Iskustva u bastardiranju EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Iskustva u bastardiranju EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Iskustva u bastardiranju EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Iskustva u bastardiranju EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Iskustva u bastardiranju EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Iskustva u bastardiranju EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Iskustva u bastardiranju EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Iskustva u bastardiranju EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Iskustva u bastardiranju EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Iskustva u bastardiranju EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Iskustva u bastardiranju

Go down 
+3
Zokbok988
pedjacure
zmijar
7 posters
АуторПорука
zmijar
Posetilac
Posetilac



Број порука : 12
Join date : 05.05.2013

Iskustva u bastardiranju Empty
ПорукаНаслов: Iskustva u bastardiranju   Iskustva u bastardiranju EmptySun 05 May 2013, 16:34

Tek sam se prijavio na ovaj forum, pa zato ne zamerite mogucim greskama ,a i kucanje mi nije jaca strana . Hteo bih da iznesem moje iskvusto vezano za ovu temu,mozda ce nekome da znaci. Pre mesec ipo dana sam upario aneflu sa kanarinkom, kanarinka je snela cetri jaja od kojih su tri bila puna. Naglasicu da je aneflan pario na svega 6 stepeni ,jer se prostorija u kojoj su ne greje ,i bez neke posebne pripreme. Kanarinka je izvela tri pileta koje je lepo hranila,a aneflan je svo vreme bio sa njom , bez odvajanja .I sve je to lepo funkcionisalo do 16 tog dana , a onda katastrofa ,aneflan je ubio sva tri pileta . Analizirao sam tu situaci,i doso sam do zakljucka da on nije imao nameru da ih ubije vec samo da ih istera iz gnezda da bi se ponovo pario jer je to optimalno vreme koje on i u prirodi koristi,alo sobzirom da su mladi polu kanarinci njima je bilo prerano da napuste gnezdo i zato je doslo do katastrofe Zasad toliko od mene ,mogo bih jos toliko toga da kazem ali ne i da napisem.
Назад на врх Go down
zmijar
Posetilac
Posetilac



Број порука : 12
Join date : 05.05.2013

Iskustva u bastardiranju Empty
ПорукаНаслов: Re: Iskustva u bastardiranju   Iskustva u bastardiranju EmptySun 04 Aug 2013, 22:25

Cudi me da bas niko da odgovori na ovu temu ,namera mi je bila da kroz razna iskustva veceg broja odgaivaca svi mi izvucemo neke pouke i na toj nacin podignemo ovaj segment pticarstva na visi nivo Licno smatram da se teorija i praksa ne prate uvek u stopu .Pozdrav svim odgaivacima
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Iskustva u bastardiranju Empty
ПорукаНаслов: Re: Iskustva u bastardiranju   Iskustva u bastardiranju EmptyMon 05 Aug 2013, 10:53

zmijar sta da ti kazem kad sam i ja novi po tom pitanju tek sam skoro upario prvi par stiglic*kanarinka imas i slike tako da nemam bas mnogo iskustva , a interesanto je to sto si pisao o tvom paru imam ja jednog aniflana mogo bi zdravlje na prolece da probam da uparim snjim kanarinku neznam Smile imas ovde iskusnije odgajivace bastarde mozda ce neko i da se javi, imam i ja neka pitanja tipa kako da prepoznam stiglica koji hoce da gazi i jos ponesto:lol: 
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Iskustva u bastardiranju Empty
ПорукаНаслов: Re: Iskustva u bastardiranju   Iskustva u bastardiranju EmptyMon 05 Aug 2013, 11:34

Jedini nacin prepoznati stiglica je, pustiti ga na kanarinku. Ostali nacini su bapske price. Gazac se jednostavno pravi.
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Iskustva u bastardiranju Empty
ПорукаНаслов: Re: Iskustva u bastardiranju   Iskustva u bastardiranju EmptyMon 05 Aug 2013, 15:34

hvala druze Very Happy 
Назад на врх Go down
zmijar
Posetilac
Posetilac



Број порука : 12
Join date : 05.05.2013

Iskustva u bastardiranju Empty
ПорукаНаслов: Re: Iskustva u bastardiranju   Iskustva u bastardiranju EmptyMon 05 Aug 2013, 22:37

Konacno neki odgovor. Sad je na mene red da i ja nesto kazem.Pre svega hvala na odgovorima. Za pocetak slozicu se da je tesko prepoznati pticu koja ce da gazi ali je lakse prepoznati pticu koja nece da gazi , onda upotrebis sistem eliminacije , i sa onim sto preostane probas pa sta ti bog da .Ma da nebi se bas u potpunosti stozio da ne postoje signali koji mogu da ukazu na to dali je ptica zainteresovana ili ne.Za pocetak treba imati dosta ptica ,dosta strpjlenja,sedeti i posmatrati.Da se razumemo i ja sam u ovome relativno nov,ne u pticarstvu,jer sa pticama sam odkad znam za sebe,ali u bastardiranju da.Inace u ostalim segmentima moje iskustvo je poprilicno veliko,bar ja tako mislim.Posle ovog prvog neuspeha krenuli su da se nizu i uspesi, pa je tako sadasnji bilans 13 ocuvanih bastarda 7 u gnezdima i 3 puna jaja pod jednu kanarinku i jos tri pod drugu za koja jos neznam dali su puna posto jos nosi.E sad ono naj bitnije sledece iskustvo je takvo,da sam aneflana odvoio resetkom,ali verujte mi ni to nije bilo dovoljno,jel kada su pilici 16 dana izleteli iz gnezda,nespretno su se hvatali za tu istu resetku,a on ih je i kroz nju tako jako tuko da sam onda morao da za pregradu stavim lesonit koji je tu bio do odvajanja pilica,a onda sve iz pocetka.Zasad toliko od mene,pozdrav svima
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Iskustva u bastardiranju Empty
ПорукаНаслов: Re: Iskustva u bastardiranju   Iskustva u bastardiranju EmptyTue 06 Aug 2013, 11:01

interesantno, ma ja planiram zdravlje da kupim jos 3 kanarinke i sa ovom da na prolece krenem sa 4 imam jednog sto gazi stiglica i jos 11 sto u volijeri sto u 4 kaveza za koje mislim da ce da gaze ali ko to zna videcemo na prolece. nego juce mi se na terasi na volijeri doleteo keles koji je izleteo iz gnezda pa cuo moje ptice i doso ja ga uhvati rukama pa sad trbalo bi da ga uhranim imali neko savet sta kako dalje:lol: 
Назад на врх Go down
Goran Cvetanoski-Coko
Član
Član
Goran Cvetanoski-Coko


Број порука : 68
Join date : 09.05.2013
Age : 60
Локација : Skopje, Makedonija

Iskustva u bastardiranju Empty
ПорукаНаслов: Re: Iskustva u bastardiranju   Iskustva u bastardiranju EmptyTue 06 Aug 2013, 11:49

Iskreno, nisi trebao to da radis bices kritikovan na forumu,valjda nisi znao o zakonima za ptice FE...pozz...
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Iskustva u bastardiranju Empty
ПорукаНаслов: Re: Iskustva u bastardiranju   Iskustva u bastardiranju EmptyTue 06 Aug 2013, 12:12

keles je pusten u prirodu neka mu je sa srecom nema sanse da bi preziveo u kavezu ovako neka leti sa srecom snaci ce se nekako!cheers cheers 
Назад на врх Go down
Goran Cvetanoski-Coko
Član
Član
Goran Cvetanoski-Coko


Број порука : 68
Join date : 09.05.2013
Age : 60
Локација : Skopje, Makedonija

Iskustva u bastardiranju Empty
ПорукаНаслов: Re: Iskustva u bastardiranju   Iskustva u bastardiranju EmptyTue 06 Aug 2013, 12:22

Bravo, to je najbolje za njega.cheers 
Назад на врх Go down
zmijar
Posetilac
Posetilac



Број порука : 12
Join date : 05.05.2013

Iskustva u bastardiranju Empty
ПорукаНаслов: Re: Iskustva u bastardiranju   Iskustva u bastardiranju EmptyTue 06 Aug 2013, 20:01

Sta je to keles ako sam dobro razumeo
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Iskustva u bastardiranju Empty
ПорукаНаслов: Re: Iskustva u bastardiranju   Iskustva u bastardiranju EmptyWed 07 Aug 2013, 10:28

to je mladi stiglic:lol: 
Назад на врх Go down
zmijar
Posetilac
Posetilac



Број порука : 12
Join date : 05.05.2013

Iskustva u bastardiranju Empty
ПорукаНаслов: Re: Iskustva u bastardiranju   Iskustva u bastardiranju EmptyWed 07 Aug 2013, 18:54

prvi put cujem za taj izraz
Назад на врх Go down
PetarMakce
Član
Član
PetarMakce


Број порука : 59
Join date : 05.08.2013
Age : 23
Локација : Makce,Veliko Gradiste,Srbija

Iskustva u bastardiranju Empty
ПорукаНаслов: Re: Iskustva u bastardiranju   Iskustva u bastardiranju EmptyThu 29 Aug 2013, 18:47

Pozdrav,nemam ama bas nikakvih iskustava u bastardiranju,ali me zanima kakav bi bastar bio izmedju malinca i stiglica,da zenka bude stiglic,msm sto se tice pesme,kao i ahat crveni mozaik x stiglic(isto zenka) takodje pesma,ali i boja,pa,ako moze mala pomoc,bio bih zahvalan! Very Happy
Назад на врх Go down
Carduelis_mico
Posetilac
Posetilac
Carduelis_mico


Број порука : 2
Join date : 21.09.2013
Age : 33

Iskustva u bastardiranju Empty
ПорукаНаслов: Re: Iskustva u bastardiranju   Iskustva u bastardiranju EmptyWed 25 Sep 2013, 10:54

Interesuje me dali za bastardiranje bolje je da se pari sa mladi stiglicama, ili sa starìh:?: 
Назад на врх Go down
zmijar
Posetilac
Posetilac



Број порука : 12
Join date : 05.05.2013

Iskustva u bastardiranju Empty
ПорукаНаслов: Re: Iskustva u bastardiranju   Iskustva u bastardiranju EmptyWed 25 Sep 2013, 23:06

Pravilo je da nema pravila.Ukoliko je stiglic izveden u kavezu mozes da znas njegovu starosnu dob, ukoliko je ulovljen u prirodi onda je to malo teze osim ako nije ulovljen kao celavac.Zato je potrebno da definises pitanje,dali te interesuje starosna dob ili vreme provedenu u kavezu.
Назад на врх Go down
tasa
Posetilac
Posetilac



Број порука : 14
Join date : 26.01.2013
Локација : Leskovac

Iskustva u bastardiranju Empty
ПорукаНаслов: Re: Iskustva u bastardiranju   Iskustva u bastardiranju EmptyTue 12 Aug 2014, 16:49

Pozdrav, ove godine prvi put sam pario stiglana sa kanarinkama i uspesno. Posto ide mitarenje i zima interesuje me da li tog stiglana da pustim u veliku volijeru sa ostalim pticama ili drzim odvojenog sa kanarinkama. Posto mi neki savetuju da tog stiglana vise ne drzim zajedno sa drugim stiglicama pogotovo sa zenke stiglice.
Назад на врх Go down
zmijar
Posetilac
Posetilac



Број порука : 12
Join date : 05.05.2013

Iskustva u bastardiranju Empty
ПорукаНаслов: Re: Iskustva u bastardiranju   Iskustva u bastardiranju EmptyTue 12 Aug 2014, 22:38

Moje iskustvo kaze da to nema nikakve veze on je pario ove i parice svake sledece ukoliko bude ziv,mozda ga iz tog razloga mozes drzati odvojeno od drugih ptica da bi imao bolje uslove i nista drugo. Jakad zavrsim sezonu stiglice odvajam u jednu a kanarinke u drugu volijeru,i tako ostaju do februara.U februaru unosim stiglice a sredinom marta zenke.Uvek parim 1na1 nikad jednog stiglica sa vise kanarinki. Usput iz kog si dela Leskovca
Назад на врх Go down
Sponsored content





Iskustva u bastardiranju Empty
ПорукаНаслов: Re: Iskustva u bastardiranju   Iskustva u bastardiranju Empty

Назад на врх Go down
 
Iskustva u bastardiranju
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: BASTARDI ( Hibridi)-
Скочи на: