PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
problemi sa stancerom EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
problemi sa stancerom EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
problemi sa stancerom EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
problemi sa stancerom EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
problemi sa stancerom EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
problemi sa stancerom EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
problemi sa stancerom EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
problemi sa stancerom EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
problemi sa stancerom EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
problemi sa stancerom EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
problemi sa stancerom EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
problemi sa stancerom EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
problemi sa stancerom EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
problemi sa stancerom EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
problemi sa stancerom EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
problemi sa stancerom EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
problemi sa stancerom EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
problemi sa stancerom EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
problemi sa stancerom EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 problemi sa stancerom

Go down 
4 posters
АуторПорука
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

problemi sa stancerom Empty
ПорукаНаслов: problemi sa stancerom   problemi sa stancerom EmptyWed 27 Mar 2013, 16:32

imam problema sa stancerom nakunjio se evo ima par dana i dalje jede ali i kunji molim za pomoc sta bi mogo da mu dajem silent
Назад на врх Go down
CELICDEJAN
Član
Član
CELICDEJAN


Број порука : 99
Join date : 29.06.2012
Age : 46
Локација : KRUSEVAC

problemi sa stancerom Empty
ПорукаНаслов: Re: problemi sa stancerom   problemi sa stancerom EmptyWed 27 Mar 2013, 20:45

pedjacure ::
imam problema sa stancerom nakunjio se evo ima par dana i dalje jede ali i kunji molim za pomoc sta bi mogo da mu dajem silent
daj mu roxsacin 3kapi u pojilicu i 2 kapi direktno u kljun
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

problemi sa stancerom Empty
ПорукаНаслов: Re: problemi sa stancerom   problemi sa stancerom EmptyThu 28 Mar 2013, 11:04

hvala na pomoci Laughing
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

problemi sa stancerom Empty
ПорукаНаслов: Re: problemi sa stancerom   problemi sa stancerom EmptyThu 28 Mar 2013, 13:26

jos jedno pitanje dali mogu da dajem taj lek i ostalim pticama u volijeri i po kavezima kao preventivu Question pozdrav za krusevac! Smile
Назад на врх Go down
CELICDEJAN
Član
Član
CELICDEJAN


Број порука : 99
Join date : 29.06.2012
Age : 46
Локација : KRUSEVAC

problemi sa stancerom Empty
ПорукаНаслов: Re: problemi sa stancerom   problemi sa stancerom EmptyThu 28 Mar 2013, 15:01

pedjacure ::
jos jedno pitanje dali mogu da dajem taj lek i ostalim pticama u volijeri i po kavezima kao preventivu Question pozdrav za krusevac! Smile
mozes slobodno,to je antibiotik protiv salmonele i susice.ali samo pet dana pa pravi pauzu
Назад на врх Go down
kima
Član
Član
kima


Број порука : 177
Join date : 26.10.2009
Age : 42
Локација : kragujevac

problemi sa stancerom Empty
ПорукаНаслов: Re: problemi sa stancerom   problemi sa stancerom EmptySun 31 Mar 2013, 12:06

CELICDEJAN ::
pedjacure ::
imam problema sa stancerom nakunjio se evo ima par dana i dalje jede ali i kunji molim za pomoc sta bi mogo da mu dajem silent
daj mu roxsacin 3kapi u pojilicu i 2 kapi direktno u kljun

sta mu znaci da mu da taj roxacin???moras prvo da znas od cega ti ptica boluje da bi znao cime ga lecis...
Назад на врх Go down
http://www.kanarinci.n.nu
CELICDEJAN
Član
Član
CELICDEJAN


Број порука : 99
Join date : 29.06.2012
Age : 46
Локација : KRUSEVAC

problemi sa stancerom Empty
ПорукаНаслов: Re: problemi sa stancerom   problemi sa stancerom EmptySun 31 Mar 2013, 14:20

kima ::
CELICDEJAN ::
pedjacure ::
imam problema sa stancerom nakunjio se evo ima par dana i dalje jede ali i kunji molim za pomoc sta bi mogo da mu dajem silent
daj mu roxsacin 3kapi u pojilicu i 2 kapi direktno u kljun

sta mu znaci da mu da taj roxacin???moras prvo da znas od cega ti ptica boluje da bi znao cime ga lecis...
roxacin je antibiotik sirokog dejstva,nemoze da steti bilo od cega da boluje ptica.to kazem na osnovu licnog iskustva jer da neznam kako deluje , sigurno ne bih rekao.mnogo puta mi je spasio ptice tako da u taj lek potpuno verujem.a moze da ukljuci i promotor l ako su ptice pocele da se mitare.to je kombinacija vitamina i slobodnih masnih kiselina.daje se 1ml na litar vode.
Назад на врх Go down
kima
Član
Član
kima


Број порука : 177
Join date : 26.10.2009
Age : 42
Локација : kragujevac

problemi sa stancerom Empty
ПорукаНаслов: Re: problemi sa stancerom   problemi sa stancerom EmptySun 31 Mar 2013, 22:29



sem sto ptica moze da ugine od lecenja pogresnim lekom nista drugo ne moze da steti...da bi ptica bila uspesno izlecena mora da se dijagnostira bolest...ne napamet davati antibiotike...
Назад на врх Go down
http://www.kanarinci.n.nu
CELICDEJAN
Član
Član
CELICDEJAN


Број порука : 99
Join date : 29.06.2012
Age : 46
Локација : KRUSEVAC

problemi sa stancerom Empty
ПорукаНаслов: Re: problemi sa stancerom   problemi sa stancerom EmptySun 31 Mar 2013, 22:39

od ovog leka ne moze da ugine jer lek nema kontraindikacije.postoji i zamena za njega koji se zove enrofloksacin nase proizvodnje.inace roxacin proizvodi spanija
Назад на врх Go down
kima
Član
Član
kima


Број порука : 177
Join date : 26.10.2009
Age : 42
Локација : kragujevac

problemi sa stancerom Empty
ПорукаНаслов: Re: problemi sa stancerom   problemi sa stancerom EmptyMon 01 Apr 2013, 02:32



nijedna bolesna ptica ne ugine od antibiotika koji joj se daje vec od bolesti jer nije lecena adekvatnim lekom za tu bolesr...pa dobro reci ti meni sad od cega coveku boluje ptica kad mu vec preporucujes sa kojim lekom da je leci?
Назад на врх Go down
http://www.kanarinci.n.nu
CELICDEJAN
Član
Član
CELICDEJAN


Број порука : 99
Join date : 29.06.2012
Age : 46
Локација : KRUSEVAC

problemi sa stancerom Empty
ПорукаНаслов: Re: problemi sa stancerom   problemi sa stancerom EmptyMon 01 Apr 2013, 12:28

ja ti opet ponavljam da je roxacin antibiotik sirokog spektra dejstva,bilo od koje bolesti da boluje a najcesce su susica i salmoneloza on ce pomoci.jedine bolesti koje ne moze da leci su listerioza i aspergiloza.ja neznam tacno o d cega boluje njegova ptica predpostavljam da je susica jer je najcesca i zato sam preporucio ovaj lek.u roku od pet dana mora doci do poboljsanja ako se pravilno primenjuje lek.
Назад на врх Go down
kima
Član
Član
kima


Број порука : 177
Join date : 26.10.2009
Age : 42
Локација : kragujevac

problemi sa stancerom Empty
ПорукаНаслов: Re: problemi sa stancerom   problemi sa stancerom EmptyMon 01 Apr 2013, 23:43


U indikacijama leka nije nigde napisano da leci kokcidiozu...koja se leci samo lekovima na bazi sulfamidina...Baytril je takodje antibiotik sirokog spektra pa ne moze da leci sve bolesti kod ptica...

sto se tice same ptice...odvoj pticu pod obavezno pa pogledaj kakv ima izmet...po tome onda tek mozes dobiti neki konkretan savet za njeno lecenje
Назад на врх Go down
http://www.kanarinci.n.nu
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

problemi sa stancerom Empty
ПорукаНаслов: Re: problemi sa stancerom   problemi sa stancerom EmptyTue 02 Apr 2013, 11:00

ptica je nazalost uginula zakasnio sam sa lekom ali hvala u svakom slucaju Wink
Назад на врх Go down
CELICDEJAN
Član
Član
CELICDEJAN


Број порука : 99
Join date : 29.06.2012
Age : 46
Локација : KRUSEVAC

problemi sa stancerom Empty
ПорукаНаслов: Re: problemi sa stancerom   problemi sa stancerom EmptyTue 02 Apr 2013, 11:09

pedjacure ::
ptica je nazalost uginula zakasnio sam sa lekom ali hvala u svakom slucaju Wink
zao mi je Crying or Very sad
Назад на врх Go down
gocke
Član
Član



Број порука : 64
Join date : 19.09.2012
Локација : svedska

problemi sa stancerom Empty
ПорукаНаслов: Re: problemi sa stancerom   problemi sa stancerom EmptyWed 03 Apr 2013, 20:41

CELICDEJAN ::
ja ti opet ponavljam da je roxacin antibiotik sirokog spektra dejstva,bilo od koje bolesti da boluje a najcesce su susica i salmoneloza on ce pomoci.jedine bolesti koje ne moze da leci su listerioza i aspergiloza.ja neznam tacno o d cega boluje njegova ptica predpostavljam da je susica jer je najcesca i zato sam preporucio ovaj lek.u roku od pet dana mora doci do poboljsanja ako se pravilno primenjuje lek.

Na zalost jedini pravi lek za susicu je baycox, sve ostalo nista. Sto se tice salmonele lekovi na bazi trimetroprima ili sirokog spektra kao sto je baytril..a nikako esb koji je takodje sirokog spektra. Ne mozemo ustanoviti o kojoj se bolesti radilo ali ptice retko crkavaju od susice u roku od tri dana...roxacin je lek za one koji nemaju nista drugo dati,, i verovatno se koristi samo u srbiji..
Назад на врх Go down
CELICDEJAN
Član
Član
CELICDEJAN


Број порука : 99
Join date : 29.06.2012
Age : 46
Локација : KRUSEVAC

problemi sa stancerom Empty
ПорукаНаслов: Re: problemi sa stancerom   problemi sa stancerom EmptyWed 03 Apr 2013, 21:19

gocke ::
CELICDEJAN ::
ja ti opet ponavljam da je roxacin antibiotik sirokog spektra dejstva,bilo od koje bolesti da boluje a najcesce su susica i salmoneloza on ce pomoci.jedine bolesti koje ne moze da leci su listerioza i aspergiloza.ja neznam tacno o d cega boluje njegova ptica predpostavljam da je susica jer je najcesca i zato sam preporucio ovaj lek.u roku od pet dana mora doci do poboljsanja ako se pravilno primenjuje lek.

Na zalost jedini pravi lek za susicu je baycox, sve ostalo nista. Sto se tice salmonele lekovi na bazi trimetroprima ili sirokog spektra kao sto je baytril..a nikako esb koji je takodje sirokog spektra. Ne mozemo ustanoviti o kojoj se bolesti radilo ali ptice retko crkavaju od susice u roku od tri dana...roxacin je lek za one koji nemaju nista drugo dati,, i verovatno se koristi samo u srbiji..
pozdrav,te lekove nisam koristio tako da ne mogu pricati o njima.roxacinom sam licno izlecio dosta ptica tako da to pricam iz licnog iskustva.jos jednim nacinom sam lecio i izlecio a to je po meni najbolji lek ali nesmem nikom da to savetujem da ne bude posle da sam ja kriv za smrt necije ptice.a to je 3 cena belog ili crnog luka se potopi u litar vode i ostavi da prenoci,sutra se daje pticama da piju.ovo dajem svojim pticama i do sada se pokazalo kao odlicno.ptice su mi stare po 12god,10,6 itd.najstariji mi je aniflan 12 god. sto retko ko moze sa tim da se pohvali
Назад на врх Go down
gocke
Član
Član



Број порука : 64
Join date : 19.09.2012
Локација : svedska

problemi sa stancerom Empty
ПорукаНаслов: Re: problemi sa stancerom   problemi sa stancerom EmptyThu 04 Apr 2013, 19:56

Ma naravno svako leci sa onim sta ima. Veruj mi salmonelu ili pseudo tuberkolozu neces moci time izleciti. Lankestrelu tek ni po sto jer tu je proces 3-4 meseca lecenja, uz to jedini lek je esb. Susica se leci sulfa preparatima, mozda je i roxacin jedan od njih, ali jedini uspeh se postize kod susice sa BAYCOX. Za megabakteriju jedini je lek fungizione ili megabac.. E sad reci mi od koje su uopste bolesti bolovale tvoje ptice?? Gledas li uopste simptome pre nego li im das bilo koji lek?? Beli luk je kao preventiva, najbolje je ulje od belog luka opet da navedem sve od mogucnosti ali ako ga nema moze i tako kao sto si naveo, mada je mnogo bolje pomesati ga sa maslinovim uljem nego vodom i tako ga davati pticama dva puta nedeljno pogotovo u sezoni mitarenja. I opet beli luk nije antibiotikum i ne leci pticu, vec poboljsava respiratorni sistem, digestivni sistem i dobar je za cirkulaciju krvi. Za crni luk nemam komentar,, jedino znam da ni jedna firma proizvodjac hrane za ptice nema produkte sa crnim lukom..ako je lekovit i povoljno deluje na ptice ja bi da sam ti prodao patent.. Ali znam da se na primer crni luk niposto ne daje psima zbog supstanci koje ima u njemu..
Назад на врх Go down
Sponsored content





problemi sa stancerom Empty
ПорукаНаслов: Re: problemi sa stancerom   problemi sa stancerom Empty

Назад на врх Go down
 
problemi sa stancerom
Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Mitarenje ptica
» Priprema za razmnozavanje
» Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: BOLESTI I PROBLEMI KOD PTICA-
Скочи на: