PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...

HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи

Display results as :

Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 http://pticefauneevrope.forumotion.com/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumotion.com
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» Plodnost Kanarinaca
Tue 16 Dec 2014, 00:12 by Бане

» Slike vaših kanarinaca
Sat 13 Dec 2014, 18:23 by Бане

» Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica
Tue 09 Dec 2014, 23:00 by Milan

» Priprema za razmnozavanje
Mon 08 Dec 2014, 21:37 by Drogba

» AKCIJE I PROJEKTI UDRUŽENJA PPFE
Mon 08 Dec 2014, 13:37 by Milan

» Edukator za skolovanje kanrinaca i pevacica
Sun 07 Dec 2014, 11:20 by sumskivardarac

» Bolesna tigrica
Sat 06 Dec 2014, 19:51 by meriot

» prodajem gloster kanarince
Sat 06 Dec 2014, 16:38 by gasa ns

» LIPOHROM CRVENI-INTEZIVNI
Sat 29 Nov 2014, 23:52 by lepotica cana

OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2015 GODINU
Mon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2015 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 3
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Thu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Sat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2012.
Wed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 6
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Sat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Fri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Sat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
Izdavanje RODOVNIKA za ptice izlegnute 2012. godine
Tue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9. Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова за …

[ Full reading ]
Comments: 3
ČLANARINA za 2014 godinu
Fri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obaveštavamo naše članove da ŽR udruženja 150-20068-74 više nije aktivan i da je na snazi novi ŽR 220-131917-04 za uplatu članarine

Članarina za 2014 godinu je 50 dinara mesečno  a plaća se na godišnjem nivou u iznosu od 600 dinara do 01.03.2014 a nakon tog datuma je 1000 dinara, nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE …

[ Full reading ]
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Fri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Similar topics
  • » HRANA za štiglića, konopljara...
  • » Pesma štiglića
  • » KUPUVAM PAR VENECUELSKI CAJZLI
  • » Mutacije zimovki
  • » Jata zimovki
  • » Pesma štiglića
  • » Bolesti cajzli !!!
  • » KAKO PRIPREMIT KONOPLJARA ZA RAZMNOZAVANJE
  • » Vrste konopljara
  • » Pjesma konopljara
  • Prijatelji foruma
     pticefauneevrope.forumotion.com  Serbian Biodiversity Portal
    Moj ljubimac
    Piroćanka Zoo Park KOKI!
    Share | 

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....

Погледај предходну тему Погледај следећу тему Go down 
    Иди на страну : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 20  Next
    АуторПорука
    Zika
    Starosedeoc
    Starosedeoc

Број порука: 1476
    Локација: Kragujevac

ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Wed 13 May 2009, 00:23

Bas me zivo zanima tvoj izraz "cist otrov" pojasni poblize sta to znaci za koga otrov na koji nacin otrov,ako mislis na ljude ja bih vec 30 godina bio mrtav,mislim nije mi jasna ta etiketa"cist otrov" Question
    Назад на врх Go down
    Laza
    Zaslužni član
    Zaslužni član

Број порука: 465

ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Wed 13 May 2009, 00:45

Verovatno misli na toksicna isparenja prilikom kuvanja
    Назад на врх Go down
    alann
    Zaslužni član
    Zaslužni član

Број порука: 609
    Локација: Podgorica-Montenegro

ПорукаНаслов: lov   Wed 13 May 2009, 01:48

Ja sam mislio da je lov sa ljepilom prevazidjen.Sto se tice razlika lova izmedju mreže i ljepila je ogromna.Lovim od 1984 pa do danas i moje iskustvo je bolje mreža.Tako da se sa jednom konstatacijom sa čika Žikom uz dužno poštovanje njegovih godina ne slažem sa jednom izjavom da ptice iz mreže višu traumu dožive nego na ljepilo.Koliko ptica se skine sa ljepila i ode sa trgovima na perje to svi lovci znaju,a ljepilo otežava let i smanjuje mogućnost bježanja od grabljivica.Meni svaki stiglić kojeg imam je mrežom uhvaćen pjeva i reprodukuje u kavez.
    Nebi volio da se čika Žiko uvrijedite sa ovim mojim mišljenjem.
    Pozdrav.
    Назад на врх Go down
    Бане
    Zaslužni član
    Zaslužni član

Број порука: 753
    Локација: Москва-Лозница

ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Wed 13 May 2009, 06:49

da.....slazem se,mreza je zakon i klopka....
    ptica ostane cela i nema joj kud iz mreze kad uppadne,a sa lepkom imam malo i to loseg iskustva....
    Назад на врх Go down
    Zika
    Starosedeoc
    Starosedeoc

ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Wed 13 May 2009, 11:46

Ima jedna narodna postapalica:svaki ciga svoga konja hvali.Namera mi je bila da iznesem jos jedan od nahina hvatanja ptica a koji se aktivno primenjuje vec dugi niz godina u Sumadiji.Ja cu i ostali u mom okruzenju ptice hvatati kao i do sada na lajbuk,negde u nekom drugom kraju hvatace mrezom,opet negde ce hvatati nekim svojim metodom.Mozda je lepota pticarstva u razliciytostima kako drzanja tako i hvatanja i svega ostalog.A sve to nije razlog da se mi na forumu ne druzimo i menjamo misljenja kao i do sada bez nekih krajnjih losih namera.Jer ako bi svako od nas tvrdoglavo branio svoje stavove sto je po neki put poznato kod srba dosli bismo u corsokak.Pozdrav od cika Zike...... Smile
    Назад на врх Go down
    Laza
    Zaslužni član
    Zaslužni član

ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Wed 13 May 2009, 17:17

ne zaboravite da i klopka moze da ubije stiglica, kao i da mreza moze da bude stresna, svaki sistem ima mane i vrline...
    Назад на врх Go down
    bogdanik
    Zaslužni član
    Zaslužni član

Број порука: 381

ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Thu 14 May 2009, 01:54

Nismo mi dzaba bili toliko godina pod turcima, evo kako nasa braca TURCI love na lepak
    Назад на врх Go down
    bogdanik
    Zaslužni član
    Zaslužni član

Број порука: 381

ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Thu 14 May 2009, 02:46

ovo je isto zanimljivo
    grupni lov

a ovde ovaj cikica pokazuje kako prave drvca sa lepkom.

Назад на врх Go down
    Zika
    Starosedeoc
    Starosedeoc

ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Thu 14 May 2009, 19:19

Lazo treci video klip je kao da se scena odigrava u nekom selu u blizini Kragujevca,apsolutno isti sistem do u detalje,opasno je ovo odradio Bogdanik.A Bogdanik drugi po redu video klip me podseca na boj na Kosovu svaka ti cas za ove video klipove.Pozdrav iz Sumadije.......
    Назад на врх Go down
    Laza
    Zaslužni član
    Zaslužni član

ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Thu 14 May 2009, 19:22

Cika Ziko Vi i ja idemo u selo npr Djurdjevo Smile i da isprobamo ovu metodu, samo mi jedna stvar nije jasna, dovoljno je znaci da na ovu metlicu namazes lepak i ona odmah sama padne
    Назад на врх Go down
    Zika
    Starosedeoc
    Starosedeoc

ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Thu 14 May 2009, 19:24

Na prvom video klipu onaj mlad ptic sto skida dve sipke u jednom potezu za njega bih isao peske do Leskovca.... Smile Smile Smile
    Назад на врх Go down
    Laza
    Zaslužni član
    Zaslužni član

ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Thu 14 May 2009, 19:27

ove mreze preklapace mi se uopste ne svidjaju
    Назад на врх Go down
    Zika
    Starosedeoc
    Starosedeoc

ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Thu 14 May 2009, 19:32

Da laki i na zemlji stari stiglic-loker ili dva,koji doziva sabracu iz prirode.Lepak je ture pogodio u centar i sto se tice boje i kvaliteta,vidim da nema bezanije i odlepljivanja.Ako da bog dogovoricemo se ja ti i jos neki sa foruma icicemo na hvatanje bar nekoliko puta da nasladimo dusu a i ti najbolje ces da skontas gledajuci uzivo.Naravno ponecu i mreze i pokazati na licu mesta kako se sa njima radi.Sve to kada dodje vreme a to je pocetak septembra odmah posle odlaska u Pozarevac gde cemo se svi okupiti i videti i blize upoznati sada se znamo samo sa foruma.Pozdrav od cika Zike.....
    Назад на врх Go down
    DjordjeVet
    Član
    Član

Број порука: 93
    Локација: Banja Luka

ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Fri 15 May 2009, 22:58

Zika ::
    Bas me zivo zanima tvoj izraz "cist otrov" pojasni poblize sta to znaci za koga otrov na koji nacin otrov,ako mislis na ljude ja bih vec 30 godina bio mrtav,mislim nije mi jasna ta etiketa"cist otrov" Question

jednostavno, ja ne volim tu vrstu ljepka...
    kad se topi guma oslobadjaju se razne otrovne materije, plus neprijatan miris...pa nemam bas preveliku zelju da radim sa time...mislim da nije dobro ni za ljude ni za ptice, ali svako voli najvise ono s cime je navikao da lovi...neki se uzasavaju ljepka uopste....

ja navikao na ljepak za miseve, pa lovim sa njim...odradjuje mi posao kako treba zasada, ne mogu se pozaliti...

nacin lova na drvo nam je priblizno isti, koliko sam mogao da procitam...a od svakoga moze ponesto da se nauci.... lol!
    Назад на врх Go down
    Zika
    Starosedeoc
    Starosedeoc

ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Mon 18 May 2009, 13:37

U predposlednjem tekstu u ovoj rubrici opisao si zadnjom recenicom kako bi trebalo da izgleda profil pticara u Srbiji.Sta mislis da li ima takvih u ovoj nasoj lepoj zemlji Srbiji?Pozdrav is Sumadije...... Smile
    Назад на врх Go down

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....

Погледај предходну тему Погледај следећу тему Назад на врх 
    Страна 7 of 20Иди на страну : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 20  Next

Similar topics

-
    » Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....
    » Parenje i uzgoj štiglića
    » Zašto štiglići odbacuju perje, da li je stres?
    » PROBLEM SO ZIMOVKI
    » Štiglići iz prirode