PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
ektoparazitik - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
ektoparazitik - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
ektoparazitik - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
ektoparazitik - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
ektoparazitik - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
ektoparazitik - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
ektoparazitik - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
ektoparazitik - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
ektoparazitik - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
ektoparazitik - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
ektoparazitik - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
ektoparazitik - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
ektoparazitik - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
ektoparazitik - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
ektoparazitik - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
ektoparazitik - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
ektoparazitik - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
ektoparazitik - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
ektoparazitik - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 ektoparazitik

Go down 
+16
Бане
ticar
Milan
pticar nis
pinka
Gost
Steva
alann
Timbrado
Nikolasbc
IgorSO
kima
Rasko
Zika
sestoperac
Laza
20 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3
АуторПорука
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

ektoparazitik - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 17:20

Koristio sam ranije etiol i za golubove i za papagaje itd, medjutim prošle godine imao sam strašnih problema, izginuše mi silne ptice kažu da je nešto sastav valjda menjan ili šta već. Sa otrovima se ne bi igrao
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

ektoparazitik - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 18:01

PTICAR NIS ::
Bane najbitnije je doziranje tokom prskanja , ali ja i tu dozu premasim pa nikada nista nije bilo mojim pticama, posle etiola obavezno prebrisem sve to hirurskim asepsolom........................

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
jbg ja ga do kraja zivota necu zaboraviti....niti cu ga ikad koristiti vise(((
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

ektoparazitik - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 19:25

PTICAR NIS ::
Bane najbitnije je doziranje tokom prskanja , ali ja i tu dozu premasim pa nikada nista nije bilo mojim pticama, posle etiola obavezno prebrisem sve to hirurskim asepsolom........................

POZDRAV cheers cheers cheers cheers

izvinite malo glupo pitanje mozda..sta je etiol?
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

ektoparazitik - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 19:28

Etiol je otrov koji deluje na Cns , jak je dosta i deluje brzo i efikasno protiv sve vrste gamadi.........

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

ektoparazitik - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 19:48

PTICAR NIS ::
Etiol je otrov koji deluje na Cns , jak je dosta i deluje brzo i efikasno protiv sve vrste gamadi.........

POZDRAV cheers cheers cheers cheers

hvala.. priznajem nikad cuo za to ranije
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

ektoparazitik - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 23:23

Pošto sam i ja kao i većina svojevremeno imao strašnih problema sa pipama i dugo nisam mogao da se izborim sa ovom užasnom gamadi, otišao sam u Beogradski ZOO-vrt i zamolio njihovog veterinara da mi pomogne i kaže šta oni koriste među onoliko ptica u ZOO-vrtu protiv pipa. Čovek me je primio jako ljubazno i objasnio da redovno tretiraju samo kaveze i prostorije gde se ptice nalaze a nikako same ptice i to na sledeći način:
NEOSTOMOSTAN – Protiv pipa. Ovo je injekcija koja se obavezno razblažuje sa vodm i to: jedna ova ampula na 3 – 5 l vode i ovim rastvorom poprskati kaveze i prostoriju gde su bile ptice. Nikako ne prskati direktno na ptice! Ponoviti tretman više puta godišnje, a najbolje je u proleće i pred sezonu parenja.
Još da dodam da se može nabaviti u svakoj poljoprivrednoj apoteci i cena mu je nešto malo više od 100din. po jednoj ampuli. Lično sam probao i mogu vam reći da je jako uspešan - uz dodatak da ja još svoje ptice tretiram i PANMECTIN-om - 5,za golubove, ali rastvoren sa vodom u odnosu 1/3. Već sam pisao o tome pa da se ne ponavljam.
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

ektoparazitik - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 3 EmptyThu 10 Dec 2009, 01:47

Ovo su preparati koje ja koristim tokom godine za zaštitu ptica.Stim sto sam izostavio na sliku FRONTLINE 100ml kao tretiranje maladih po izlasku iz gnijezda.
ektoparazitik - Page 3 Img1147l.th
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

ektoparazitik - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 3 EmptyThu 10 Dec 2009, 02:25

ja protiv pipe koristim AVISAN ali ne tecni kao na ovoj slici vec u spreju.

naprska se malo ispod krila i za vratom i jako sam zadovoljan.

samo nikako ne prskati celu pticu da bude mokra. desava se da se ponasaju kao pijane dok ne izvetri ako se pretera.
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

ektoparazitik - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 3 EmptyThu 10 Dec 2009, 02:35

Meni su rekli da ocekujem burnu reakciju kad naprskam ptice, a neke kad naprskam normalno ko vodom da sam ih prskao. A jednog stiglana, naprskam ga i pustim u kavez a on sav poce da se trese i tako 10s , ja mislio gotov je, al nista mu nije. To je zbog alkohola koji isparava brzo i hladi ih, to je sok za njigov mali organizam i to drhtanje je verovatno posledica. Isti je sastav ovog Alannovog i tvog Miki, samo sto ti imas pumpicu.
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

ektoparazitik - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 3 EmptyThu 10 Dec 2009, 02:39

Isti je to AVISAN samo zavisi od pakovanja.Ovo je pakovanje 1L.
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

ektoparazitik - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 3 EmptyThu 10 Dec 2009, 02:40

znam da je isti ali je meni prakticniji onaj sa pumpicom.

ja sam za sada njime prezadovoljan.
Назад на врх Go down
3maj08
Član
Član
3maj08


Број порука : 39
Join date : 10.01.2010
Age : 34
Локација : Zvornik, BiH

ektoparazitik - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 3 EmptyTue 26 Jan 2010, 04:49

Nikolasbc ::
kad sam prvi put poprskao avisanom zavrsio sam u HITNOJ

Ovo me plasi... Planiram da nabavim avisan,ali ne i da zavrsim u hitnoj Very Happy
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

ektoparazitik - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 3 EmptyFri 13 Jan 2012, 01:40

Je li istina ako su kavezi lakirani da su sanše male za pipu ?? Ja sam preko svojih drvenih kaveza dva puta prešao bezbojim lakom za čamce. Ako je to tačno, pipa može da uđe u hranilice, pojilice, dozere..... To me plaši...!! Ja u volijere stavljam svakog meseca grane Bora, miriše na dva metra od volijera, ptice su raspevane, izvode razne akrobacije po granama, i krajem meseca opet menjam grane. A u prostoriji gde su mi ptice okačim po jednu dve grane čisto radi preventive ali mislim da to nije dovoljno.

Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
Sponsored content





ektoparazitik - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
ektoparazitik
Назад на врх 
Страна 3 of 3Иди на страну : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: LEČENJE I PREPARATI ZA LEČENJE PTICA-
Скочи на: