PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
ektoparazitik - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
ektoparazitik - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
ektoparazitik - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
ektoparazitik - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
ektoparazitik - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
ektoparazitik - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
ektoparazitik - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
ektoparazitik - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
ektoparazitik - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
ektoparazitik - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
ektoparazitik - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
ektoparazitik - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
ektoparazitik - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
ektoparazitik - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
ektoparazitik - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
ektoparazitik - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
ektoparazitik - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
ektoparazitik - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
ektoparazitik - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 ektoparazitik

Go down 
+16
Бане
ticar
Milan
pticar nis
pinka
Gost
Steva
alann
Timbrado
Nikolasbc
IgorSO
kima
Rasko
Zika
sestoperac
Laza
20 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3  Next
АуторПорука
Timbrado
Član
Član
Timbrado


Број порука : 114
Join date : 08.11.2009
Локација : Diseldorf-Sabac

ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 EmptyMon 07 Dec 2009, 22:15

pinka ::
Timbrado ::
E, pa zato se takve ptice drze u karantini, izolovane od ostalih, najmanje 6 nedelja sve dok se ne ociste. Ako neko uhvacenu ili kupljenu pticu ubaci odma medju svoje, taj nema pojma sta je s tim uradio scratch i ne treba da se cudi ako cesto vodi borbu sa pipom. Ne mora to da bude pipa, moze biti neka bolest koja ce zagaditi celu volijeri i sta onda Question Question Question Verujem i ubedjen sam 100% da ovako nesto pravi uzgajivaci nikad ne rade.
Ljudi koji samo drze, mislim na desetak ptica, a ne uzgajaju ptice, treba ipak da znaju neke osnovne stvari. Zato mi nije jasno kad neko zatrazi neku pomoc, a nije se pre toga malo vise raspitao ili procitao neku materiju.

Necu da kazem da nisam imao pipu, ali sam vec pre toga bio upucen i ubrzo se otarasio njih i hvala bogu evo vec godinama nemam problema sa pipom, iako imam preko 100 ptica, a svake godine uzgajam naj manje 50 ptica.
Daj timbrado, recimo kako to da nemas pipu?? Pa ljudi pipu nikada ne mozemo iskorenuti, vec se samo boriti sa njom raznim sredstvima, kao sto su sprejevi, kapi, divlja kamilica oni kartoni i ostalo,ali ona ce uvek biti prisutna pogotovo ako ptice drzimo u kucnim zatvorenim uslovima. Kad se tice karantin zasto bolesna ptica se jasno vidi, i nista necemo postici time sto cemo je odvajati, karantin je radi drugih bolesti i to da se ne bi preneli na nas ljude kao i kod macaka kerova itd.

Procitaj malo vise, ako ne znas toliko o pipi i kako je spreciti, kako pravilno odrzavati prostoriju u kojoj se drze ptice, kako se treba ponasati sa novim pticama, za cega sluzi karantin.........................................................................
Veruj mi druze, nepisem neke gluposti i ne izmisljavam nista, vec pisem ono sto jeste. Pipu sam imao pre 7 godina, mozda je i sad imam, ali je ja do sad nigde nisam ustanovio. Ni u prostoriji ni na pticama. A kako to radim i sa cime, evo na primer napisao sam nesto o Eukaliptusovom ulju. Procitaj i ako te stvarno zanima uskoro cu to objaviti na mojoj stranici kako i koliko se koristi.
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 EmptyMon 07 Dec 2009, 23:19

A što to nebi objavio ovde i podelio sa svima nama?
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 EmptyTue 08 Dec 2009, 00:16

U pravu je Nenad - Ptičar Niš - to su privatnici što ste naveli za karantin. Na državnom nivou još uvek kod nas ne postoji. Postoji u smislu zakona koji ti nalaže da recimo, neku uvezenu pticu odrđeno vreme držiš u karantinu, ali kod sebe kući, a tek po isteku tog roka dolazi veterinar, u ovom slučaju ornitolog, i daje odobrenje da ptica može da izađe ili ne iz karantina. Jednostavno je to tako za sada kod nas jer neće niko da prihvati odgovornost za pticu ako joj se nešto desi dok je u karantinu. Međutim i ovo spada u onu grupu pitanja koja se moraju pothitno rešiti kod nas, kao i legalizacija i radi se na tome. Uveravam vas da će sve doći na svoje mesto vrlo brzo jer je zaista velika grupa ljudi pokrenuta da se ovakve stvari jednom za svagda regulišu i kod nas u Srbiji.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 EmptyTue 08 Dec 2009, 00:24

Ne znam da li smo pomenuli negde ili nismo ali upravo je i to jedan od projekata udruženja Wink
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 EmptyTue 08 Dec 2009, 02:06

Očigledno Timbrador ima ptičaru sa oko 300-600 kvadrata pa svojim ljubimcima može da obezbjedi i sve te uslove koje navodi.Ja držim ptice u stanu a imam oko 60-70 ptica tako da karantin i sve to što pominje Timbrador ja ne mogu da zadovoljim.Ujedno ja se zadovoljavam svojim držanjem i kvalitetom a pticama ja nemogu i nemam namjeru zidati spratove za karantin.
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 EmptyTue 08 Dec 2009, 02:10

Upravo sam to i pokušao malopre da objasnim. Nažalost kod većine ljudi je tako.
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 EmptyTue 08 Dec 2009, 02:17

SAŠA ::
Upravo sam to i pokušao malopre da objasnim. Nažalost kod većine ljudi je tako.
Saša mogu ja da prodajem mu.... za bubrege ovdje ,,ja znate držim ptičice veoma su živahne u prostoriju koju sam ofarbao sa krečom u zelenu boju da bi bile opuštene , moje ptičice nikada nisu bile bolesne i prehladjene ,ja moje ptičice hranim vrhunskom ekološkom hranom i tako nikad nisu brobale ljekove, dobivaju u ishranu samo prirodne vitamine tako da su pilići od mjesec dana kao ptice u prirodi sa godinu,one neznaju za nijedan problem u kavezu ".
Ako hoćemo ovako da palamudimo nema šta više ni da pišemo budimo iskreni.
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 EmptyTue 08 Dec 2009, 02:30

Pa to bre i pričam celo veče! Skoro niko od nas nema te idealne uslove i zato i jeste tako kako je. Ko ima i može - svaka čast.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 EmptyTue 08 Dec 2009, 02:35

Da ni jedan pojedinac ne može da ima uslove kao što bi recimo mogla da ih ima neka institucija koja uz to ima svu potrebnu opremu i još stručnjake Wink
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 EmptyTue 08 Dec 2009, 12:39

alann ::
Očigledno Timbrador ima ptičaru sa oko 300-600 kvadrata pa svojim ljubimcima može da obezbjedi i sve te uslove koje navodi.Ja držim ptice u stanu a imam oko 60-70 ptica tako da karantin i sve to što pominje Timbrador ja ne mogu da zadovoljim.Ujedno ja se zadovoljavam svojim držanjem i kvalitetom a pticama ja nemogu i nemam namjeru zidati spratove za karantin.

Veruj mi alane niko nema prostor za ptice tako veliki pa cak ni najveci odgajivaci, i veruj da nigde nema odgajivaca koji pare ptice uspesno u stanu vec imaju dvorista sa ogromnim volijerama a na zimu ptice se prenose u prostorije velicine jedne sobe. Ovde ima institucija koje je sasa naveo ali to je uzasno skupo jer su u vlasnistvu drzave kao i svuda u evropi i kosta do deset hiljada evra jer rok je 90 dana u karantinu. I jos jednom se usudjujem reci da svako ima pipu u svom jatu jer je nemoguce je iskorenuti u zatvorenoj prostoriji, i to svaki pticar i golubar zna.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 EmptyTue 08 Dec 2009, 12:54

pinka ::
alann ::
Očigledno Timbrador ima ptičaru sa oko 300-600 kvadrata pa svojim ljubimcima može da obezbjedi i sve te uslove koje navodi.Ja držim ptice u stanu a imam oko 60-70 ptica tako da karantin i sve to što pominje Timbrador ja ne mogu da zadovoljim.Ujedno ja se zadovoljavam svojim držanjem i kvalitetom a pticama ja nemogu i nemam namjeru zidati spratove za karantin.

Veruj mi alane niko nema prostor za ptice tako veliki pa cak ni najveci odgajivaci, i veruj da nigde nema odgajivaca koji pare ptice uspesno u stanu vec imaju dvorista sa ogromnim volijerama a na zimu ptice se prenose u prostorije velicine jedne sobe. Ovde ima institucija koje je sasa naveo ali to je uzasno skupo jer su u vlasnistvu drzave kao i svuda u evropi i kosta do deset hiljada evra jer rok je 90 dana u karantinu. I jos jednom se usudjujem reci da svako ima pipu u svom jatu jer je nemoguce je iskorenuti u zatvorenoj prostoriji, i to svaki pticar i golubar zna.

evo kod mene prostorija se čisti,dezinficira svake godine alijednostavno pošto je u njoj toplije uvijek uđe ta gamad.u zadnje vrijeme je ima manje ali je svake zime kad počmem parenje bude,bar malo ali je ima
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 EmptyTue 08 Dec 2009, 14:57

Samo da ne napravimo zabunu kod onih koji tek počinju sa pticama. Tačno je ovo što su napisali ovi ljudi oko pipa i ptica, odnosno od kad postoje ptice postoje i pipe, ali nije to nerešiv problem. Pogotovu u današnje vreme kad postoje svi ovi preparati i ovoliki broj informacija i taj problem se rešava. Treba samo čitati postove naših vrednih forumaša i to stečeno iskustvo primeniti. Normalno održavajte higijenu i SAMO OPUŠTENO. Bitno je da se odmah reaguje čim se primeti da se ptice čudno ponašaju i mnogo češu. Za sve što vam nije baš naj jasnije pitajte naše forumaše i iz prve ruke rešavate vaš "problem". Zato i postojimo kao forum da pomognemo jedni drugima.
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 EmptyTue 08 Dec 2009, 15:23

Kad se gamad pojavi tesko ju je istrebiti.Zahvaljujuci mom prijatelju Milosu(na forumu milos0205)ja sam istrebio gamad!Milos mi je kupio preparat EKOGALIN koji proizvodi firma EKOSAN iz BG.Verujte mi da sam tecnost prskao i po pticama,i po hrani i po pojilicama...Prska se tri puta na svakih sedam dana i tecnost je neskodliva da bukvalno moze i po ocima ptica da se prska.Evo broj telefona pa NEDAJ BOZE da vam zatreba!
011-31-94-411. 011-31-92-642
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 EmptyTue 08 Dec 2009, 15:28

Koja je cena tih preparata, kao se koriste može li nešto detaljnije.
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 EmptyTue 08 Dec 2009, 15:47

Kako prskate ptice, na koja mesta po ptici? Ja pipe ne vidim, ispod krila nemaju nista i po letelicama po coskovima i na stajalicama nema nicega. Stajalice su mi od cetinara ili plasticne. Cim vidim da se ptice ceskaju masovno, sledi generalka. Stajalice se menjaju, prska se cela letelica i sve ptice. Ptice i letelice prskam Avisanom (trenutno), posto je pri kraju tragam za novim preparatom, prosle godine sam imao pipu po pojedinacnim kavezima i uspesno sam resio pomocu ovog preparata. Ptice prskam iza vrata, u korenu repa i ispod krila.
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 EmptyTue 08 Dec 2009, 16:13

Avisan i ekogalin imaju isti hemijski sastav samo je ekogalin bez alkohola.Bogdanik bilo bi dobro pred mrak da isprskas ptice i prostoriju jer te krvopije su najaktivnije nocu.Sto se tice cene preparata nisam siguran ali mislim da je oko 500-600 din.Jedna bocica se rastvori na 5 l vode i ja sam sa tom kolicinom prskao 70 kvadrata,i pod,i zidove,i ptice,i kaveze.....Bocka mi je dao jedan predlog prirodni a to je jabukovo sirce.Jednu supenu kasiku dodati na litar vode i davati pticama da se kupaju,a takodje i da piju jer je dobra preventive radi.Sestoperac je cini mi se pominjao i borove grane i to nije lose za nevolju ali ni to ni jabukovo sirce nema moc da ubije krvopije...)))
To sirće koristim dugo i ispala je dobra stvar, misli da postoje teme u kojima je detaljno opisana njegova upotreba. Baš sam danas proveravao u stajalicama i našao mrtve PIPE a tretiram samo sirćetom.
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 EmptyTue 08 Dec 2009, 16:50

Da koristio sam i naftu, dizel d2, za premazivanje drvenih kaveza, i to je pomoglo kao preventiva. Jer gde nafta smrdi , tu se pipa ne vraca.
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 EmptyTue 08 Dec 2009, 17:08

Ja prostoriju i kaveze tretiram etiolom , tri puta mesecno u letnjem periodu i pre parenje i nikada nisam imao problema, po meni najefikasniji nacin odbrane od gamadi............

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 EmptyTue 08 Dec 2009, 17:45

bogdanik ::
Kako prskate ptice, na koja mesta po ptici? Ja pipe ne vidim, ispod krila nemaju nista i po letelicama po coskovima i na stajalicama nema nicega. Stajalice su mi od cetinara ili plasticne. Cim vidim da se ptice ceskaju masovno, sledi generalka. Stajalice se menjaju, prska se cela letelica i sve ptice. Ptice i letelice prskam Avisanom (trenutno), posto je pri kraju tragam za novim preparatom, prosle godine sam imao pipu po pojedinacnim kavezima i uspesno sam resio pomocu ovog preparata. Ptice prskam iza vrata, u korenu repa i ispod krila.

oni ptice napadaju po noći zato ih po danu nemožeš vidjeti na pticama.
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 EmptyTue 08 Dec 2009, 17:48

bogdanik ::
Kako prskate ptice, na koja mesta po ptici? Ja pipe ne vidim, ispod krila nemaju nista i po letelicama po coskovima i na stajalicama nema nicega. Stajalice su mi od cetinara ili plasticne. Cim vidim da se ptice ceskaju masovno, sledi generalka. Stajalice se menjaju, prska se cela letelica i sve ptice. Ptice i letelice prskam Avisanom (trenutno), posto je pri kraju tragam za novim preparatom, prosle godine sam imao pipu po pojedinacnim kavezima i uspesno sam resio pomocu ovog preparata. Ptice prskam iza vrata, u korenu repa i ispod krila.

bogdanik najbolje su ti kapi, koje imas i mozes da narucis u beogradu od quiko ili neke druge marke jedna kap po ptici za vrat se sipa, a od spreja bih preporucio Ardap za prskanje prostorije niposto po ptici.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 EmptyWed 09 Dec 2009, 05:12

ja znam da ima jedna biljka koja lijepo miriše grmolikog oblika,neka ljekovita,stavi se u volijeru i nema pipa,pa zašto ne i u prostoriju za parenje

samo moram viditi kod kolege kako se zove
Назад на врх Go down
Timbrado
Član
Član
Timbrado


Број порука : 114
Join date : 08.11.2009
Локација : Diseldorf-Sabac

ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 EmptyWed 09 Dec 2009, 06:13

Ticar, ja koliko znam to moze biti samo ZOVA (Sambukus nigra). lol!
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 EmptyWed 09 Dec 2009, 10:43

PTICAR NIS ::
Ja prostoriju i kaveze tretiram etiolom , tri puta mesecno u letnjem periodu i pre parenje i nikada nisam imao problema, po meni najefikasniji nacin odbrane od gamadi............

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Ja to nikome ne bih preporucio jer sam ga koristio i skoro da sam prestao da gajim ptice zbog etiola.Prskao sam prostoriju i kaveze,kaveze sam isprao posle dva-tri dana a miris etiola je malo ostao.Prskao sam prvo jednu polovinu kaveza a posle drugu gde su mi bile ptice.Vratim ja ptice u kaveze i odem u Bg zbog posla.Posle tri dana zove me sestra i kaze:"BATO SVI STIGLICI I ONE ZELENKASTE SU NESTO CUDNE KAO DA SU SE RAZBOLELE A NEKOLIKO JE UGINULO."....Ja lepo sidjem sa skele,presvucem se i na bus za Loznicu.Kad sam dosao kuci i video ptice sa "buljavim ocima" umalo se nisam slogirao!Ocim im ispale i vrte glavom cudno!Interesantno da su samo divlje a kanarinci nista bez obzira sto su zajedno bili.Uginulo mi je oko 15-ak ptica,samo divljih.Ostali su mi samo zimovka muzjak i par krengli koji su se sledece sezone parili sasvim normalno.
Zato ako i resite da dezinfikujete sa ETOLOM gledajte da ga sto vise rastvorite...
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 EmptyWed 09 Dec 2009, 15:37

Bane najbitnije je doziranje tokom prskanja , ali ja i tu dozu premasim pa nikada nista nije bilo mojim pticama, posle etiola obavezno prebrisem sve to hirurskim asepsolom........................

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 EmptyWed 09 Dec 2009, 15:41

Timbrado ::
Ticar, ja koliko znam to moze biti samo ZOVA (Sambukus nigra). lol!

nije ta ,ova naraste kao mali grmić možda 40 cm visine i tako širine.
Назад на врх Go down
Sponsored content





ektoparazitik - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
ektoparazitik
Назад на врх 
Страна 2 of 3Иди на страну : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: LEČENJE I PREPARATI ZA LEČENJE PTICA-
Скочи на: