PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
ektoparazitik EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
ektoparazitik EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
ektoparazitik EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
ektoparazitik EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
ektoparazitik EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
ektoparazitik EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
ektoparazitik EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
ektoparazitik EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
ektoparazitik EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
ektoparazitik EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
ektoparazitik EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
ektoparazitik EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
ektoparazitik EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
ektoparazitik EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
ektoparazitik EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
ektoparazitik EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
ektoparazitik EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
ektoparazitik EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
ektoparazitik EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 ektoparazitik

Go down 
+16
Бане
ticar
Milan
pticar nis
pinka
Gost
Steva
alann
Timbrado
Nikolasbc
IgorSO
kima
Rasko
Zika
sestoperac
Laza
20 posters
Иди на страну : 1, 2, 3  Next
АуторПорука
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: ektoparazitik   ektoparazitik EmptyWed 22 Apr 2009, 17:31

pre par meseci sam cisteci drveni kavez primetio crvene tackice ispod stajalice, muku sam mucio dosta dugo sa vise preparata, rastvoreno sirce, sirce, pa sam cuo da ako se umoci u mast ili zejtin nece ih vise biti. Onda su presle izmedju vratanca. Ne mogu da opisem koliko me je to vremena, zivaca i ptica kostalo.

izgledaju ovako

ektoparazitik Odg262-1

Svako ko ima ovakav problem, treba da nadje neki ektoparazitik na bazi permetrina. Jedan od najpoznatijih je avisan (ovo nije reklama, samo prenosim svoje iskustvo) u mom gradu je 250 dinara oko 150 ml.
Oprao sam vrelom vodom sve kaveze i isprskao kriticna mesta avisanom, posle 3 dana su se pojavili opet i onda sam prsnuo direktno na njih - bukvalno ih potopio! Od tada ni traga ni glasa od njih. Nisam hteo da prskam ptice jer sam se plasio da ce imati nuspojave iako pise da ih nema.

Avisan takodje sadrzi aktivni jod koji je odlican za dezinfekciju, ubija viruse i bakterije.

Evo sajta proizvodjaca
http://www.ekosan.co.rs/
Назад на врх Go down
sestoperac
Član
Član
sestoperac


Број порука : 187
Join date : 03.03.2009
Age : 47
Локација : Podgorica, Montenegro

ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik EmptyThu 23 Apr 2009, 01:07

koristio sam ga.

imaces dobre rezultate sa njim ove godine, sledece neces.

mozes i po ptici da naprskas, ocekuj burnu reakciju, ali kasnije se sve vraca u normalu.

prskaj 7 dana za redom, jer ne ubija jajasca

ako si busio zid da bi zakacio kaveze, rupe su ti 100% pune te gamadi
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik EmptyThu 23 Apr 2009, 01:10

Lazo junace dok si bio odsutan sa foruma izaslo je nekoliko dobriih postova o satiranju zivotinjki koje si izlozio.Radi se o zanemarljivoj cifri sto se tice cene kostanja prirodnog leka a po onoj naradnoj "drumovi ce se uzelet turaka al turaka nidje biti nece" tako ses i ti zaboraviti kako te zivotinjke u tvom kavezu izgledaju vidjaces ih samo na slikama u literaturi o pticjim parazitima.Stos je u zivotu tuci neprijatelja jeftinim oruzjema ne na dva pesadinca baciti atomsku bombu!Pozdrav iz Sumadije...........
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik EmptyFri 18 Sep 2009, 01:23

Avisan je dobar,efikasan lek koji unistava pipu odnosno sprecava njeno razmnozavanje.ali je dosta skup za nase uslove.Nije problem ako imas par ptica ali ako imas vise desetina ptica bice ozbiljan izdatak.Vec sam o tome pisao na forumu prirodan sto posto efikasan metod je premazivanje kaveza sa obicnom naftom.Za par sati ispari po nekima neprijatan miris a naftna emulzija u vidu sloja na kavezu apsolutno obezbedjuje mir ptici od ovih krvopija i napasnika.A sto se tice zaprasivanja kucnih ptica,ptica u odgajivacnici,bilo sprejom ili nekim praskom uputstvo z mladje odgajivace;Pticu zasuti ispod jednog i drugog krila okrenuvsi je na ledja u ruci i utrljati prah u perje,potom iznad repa isto uciniti i na kraju iza glave na vratu isto to uciniti pazeci i stiteci oci ptice kao i sluzokozu da ne dodje do direktnog kontakta sredstva za zaprasivanje i ovih delova tela ptice.Iako pise u svim uputstvima da je bezopasan za sve vrste toplokrvnih zivotinja i ptica ipak treba biti oprezan.Sve ovo govorim jer pocetnicima je svaki detalj dragocen dok ne stanu na svoje noge odnosno dokopaju se pocetnih zaliha znanja.
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik EmptyFri 18 Sep 2009, 02:46

ma sve je mnogo lakse kad su kavezi lakirani a stajalice od borovine... nema tu pipe ni u komsijskom kokosinjcu Wink
Назад на врх Go down
Rasko
Član
Član
Rasko


Број порука : 274
Join date : 03.03.2009
Age : 49
Локација : Bačka Palanka

ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik EmptyFri 18 Sep 2009, 10:52

Lazo to ti iz izkustva???
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik EmptyFri 18 Sep 2009, 13:58

da, veruj mi da na ovom forumu ne postoji covek koji je patio vise muka od mene sa pipom, na kraju sam isao po raznim veterinarima ciji je izraz lica bio posle njihovih neuspelih pokusaja ubijanja pipe, nosi to iz moje radnje Smile
Назад на врх Go down
kima
Član
Član
kima


Број порука : 177
Join date : 26.10.2009
Age : 42
Локација : kragujevac

ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik EmptyTue 03 Nov 2009, 20:26

Dobra stvar za pipu jeste divlja kamilica ubrana i vezana u bukete i postavlja se na par mesta u prostoriji sa pticama
Назад на врх Go down
http://www.kanarinci.n.nu
IgorSO
Član
Član
IgorSO


Број порука : 87
Join date : 23.04.2009
Age : 50
Локација : Sombor,Vojvodina

ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik EmptyWed 04 Nov 2009, 00:51

kima to je onda najjeftinije ,jesi ti to probo?
Назад на врх Go down
kima
Član
Član
kima


Број порука : 177
Join date : 26.10.2009
Age : 42
Локација : kragujevac

ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik EmptyWed 04 Nov 2009, 14:00

dok kamilice ima u prirodi ja je berem i stavljam u prostoriju sa pticama i zadovoljan sam ucinkom
Назад на врх Go down
http://www.kanarinci.n.nu
Nikolasbc
Član
Član
Nikolasbc


Број порука : 74
Join date : 23.10.2009
Age : 56
Локација : Sabac

ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik EmptySat 05 Dec 2009, 02:10

kad sam prvi put poprskao avisanom zavrsio sam u HITNOJ
Назад на врх Go down
Timbrado
Član
Član
Timbrado


Број порука : 114
Join date : 08.11.2009
Локација : Diseldorf-Sabac

ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik EmptySun 06 Dec 2009, 23:14

Kao prvo hteo bih da kazem, da onaj ko tvrdi da nema ili nije nikad imao pipu, taj ne govori istinu. Kad tad, ovo ce snaci svakog od nas u toku gugogodisnjeg uzgoja. Najbitnije je odrzavanje stroge higijene u prostoriji, volijeri ili gde vec drzimo ptice. Mada i ovde nemozemo biti 100% sigurni.

Iz sopstvenog iskustva, preporucio bih jednu jako efikasnu, prirodnu i jeftinu stvar protiv pipe, vasi i insekata, a to je EUKALIPTUSOVO ULJE!!!

Procitao sam u jednom clanku, da su u Australiji neki ljudi iz Ornitoloskog drustva, pratili ptice tokom cele godine i primetili da mnogo raznih vrsta prave gnezda na Eukaliptusovom drvetu. S tim su pokrenuli istrazivanje i dosli do zakljucka, da na Eukaliptusovom drvetu nema pipe i ostalih stetnih vasi i insekata, jer ga strahovito izbegavaju. Po tome jedan od tih ljudi, kao i uzgajivac mnogobrojnih ptica, isprobao je to i kod sebe u svojim volijerama. Dokazalo se da je bas tako i od tad nije imao problema sa pipom i ostalim.

U ovom slucaju, necemo ubiti pipu, ali ce mo spreciti njeno napadanje ptica, jer pipa s time napusta takve prostorije radi mirisa Eukaliptusa. Jedino sto nije bilo opisano je sta se desava sa jajima od pipe ???

Ja ovo koristim vec duze vreme i do sada da kucnem u drvo, sve je ok. Za preventivu, svaki mesec jedanput naprskavam sve i s time sprecavam ovaj problem. Za vise informacija, kao i upotrebu, o ovome mozete procitati na mojoj Internet stranici, mada jos nisam postavio ovu temu, ali uskoro.
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik EmptyMon 07 Dec 2009, 02:11

Ja kao zastitu svojih ljubimaca od parazita (krvopija) koristim u direknom tretiranju samih ptica kapi P A N M E C T I N E 5 koje su se pokazale veoma efikasno u zastiti od svih parazita.
ektoparazitik Panmectine20pour20on20d.th
Za okolno tretiranje kaveza i okoline koristim prasak i tečnost VETIOL.

ektoparazitik Vetiolprahektoparazitik W100
ektoparazitik Vetioltecnostektoparazitik W100
Prosle godine sam koristio FRONTLINE sprej i nije nije mi se pokazao kao srestvo koje suzbija i stiti pticu od parazita.
Mada kontaktirajuci sa ljudima koji su imali iste probleme sazno sam da paraziti imaju sposobnost da sticu imunost na srestva zastite poslije nekog vremenskog perioda od dvije do tri godine i srestva koja smo koristili vise nisu efikasna kao sad.
Назад на врх Go down
Timbrado
Član
Član
Timbrado


Број порука : 114
Join date : 08.11.2009
Локација : Diseldorf-Sabac

ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik EmptyMon 07 Dec 2009, 02:40

Alann, to su ti tacno rekli. Svake 2-3 god, ako se pipa kod uzgajivaca cesce pojavljuje, mora se menjati preparat !!!
Ali, tu onda nesto nije u redu, ako je neko cesto ima.
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik EmptyMon 07 Dec 2009, 02:49

Timbrado ::
Alann, to su ti tacno rekli. Svake 2-3 god, ako se pipa kod uzgajivaca cesce pojavljuje, mora se menjati preparat !!!
Ali, tu onda nesto nije u redu, ako je neko cesto ima.
Pipu moze svako da donese ubacivanjem uvjek nove ptice bilo to trgovinom ili iz prirode.
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik EmptyMon 07 Dec 2009, 10:29

Alann, i ja koristim Panmectine 5, fenomenalan je.
Назад на врх Go down
Timbrado
Član
Član
Timbrado


Број порука : 114
Join date : 08.11.2009
Локација : Diseldorf-Sabac

ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik EmptyMon 07 Dec 2009, 20:18

E, pa zato se takve ptice drze u karantini, izolovane od ostalih, najmanje 6 nedelja sve dok se ne ociste. Ako neko uhvacenu ili kupljenu pticu ubaci odma medju svoje, taj nema pojma sta je s tim uradio scratch i ne treba da se cudi ako cesto vodi borbu sa pipom. Ne mora to da bude pipa, moze biti neka bolest koja ce zagaditi celu volijeri i sta onda Question Question Question Verujem i ubedjen sam 100% da ovako nesto pravi uzgajivaci nikad ne rade.
Ljudi koji samo drze, mislim na desetak ptica, a ne uzgajaju ptice, treba ipak da znaju neke osnovne stvari. Zato mi nije jasno kad neko zatrazi neku pomoc, a nije se pre toga malo vise raspitao ili procitao neku materiju.

Necu da kazem da nisam imao pipu, ali sam vec pre toga bio upucen i ubrzo se otarasio njih i hvala bogu evo vec godinama nemam problema sa pipom, iako imam preko 100 ptica, a svake godine uzgajam naj manje 50 ptica.
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik EmptyMon 07 Dec 2009, 20:31

Timbrado, potpuno si u pravu u vezi sa obaveznim karantinom i slažem se sa tobom. Međutim najčešći problem u vezi ovoga kod naših odgaivača je nedovoljni prostor za ptice. Naime, ljudi obično jedva odvoje neko "ćoše" za ptice a onda kad se broj ptica malo poveća nastaju pravi problemi. E sad u svoj toj teskobi treba još odvojiti neko zasebno mesto za neku eventualno novu pticu koju planira da ubaci u matično jato. Muka živa! Zato je moj savet svim odgaivačim da najpre obezbede koliko toliko neki adekvatan prostor za ptice i tek onda planiraju proširenje jata. Zaista je ogroman rizik u već formirano jato uneti novu pticu. O posledicama neću ni da govorim jer ih verovatno naslućujete.
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik EmptyMon 07 Dec 2009, 21:20

Timbrado ::
E, pa zato se takve ptice drze u karantini, izolovane od ostalih, najmanje 6 nedelja sve dok se ne ociste. Ako neko uhvacenu ili kupljenu pticu ubaci odma medju svoje, taj nema pojma sta je s tim uradio scratch i ne treba da se cudi ako cesto vodi borbu sa pipom. Ne mora to da bude pipa, moze biti neka bolest koja ce zagaditi celu volijeri i sta onda Question Question Question Verujem i ubedjen sam 100% da ovako nesto pravi uzgajivaci nikad ne rade.
Ljudi koji samo drze, mislim na desetak ptica, a ne uzgajaju ptice, treba ipak da znaju neke osnovne stvari. Zato mi nije jasno kad neko zatrazi neku pomoc, a nije se pre toga malo vise raspitao ili procitao neku materiju.

Necu da kazem da nisam imao pipu, ali sam vec pre toga bio upucen i ubrzo se otarasio njih i hvala bogu evo vec godinama nemam problema sa pipom, iako imam preko 100 ptica, a svake godine uzgajam naj manje 50 ptica.
Daj timbrado, recimo kako to da nemas pipu?? Pa ljudi pipu nikada ne mozemo iskorenuti, vec se samo boriti sa njom raznim sredstvima, kao sto su sprejevi, kapi, divlja kamilica oni kartoni i ostalo,ali ona ce uvek biti prisutna pogotovo ako ptice drzimo u kucnim zatvorenim uslovima. Kad se tice karantin zasto bolesna ptica se jasno vidi, i nista necemo postici time sto cemo je odvajati, karantin je radi drugih bolesti i to da se ne bi preneli na nas ljude kao i kod macaka kerova itd.
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik EmptyMon 07 Dec 2009, 21:25

Karantin služi i kao preventiva da se eventualno bolesna ptica ne ubaci u maticu. Neke bolesti kod ptica se ne vide baš na prvi pogled pri kupovini i zato je i izdvajamo da se takva eventualna bolest primeti i preduprede posledice. A što se tiče ljudi i ostalih kućnih ljubimaca njih štiti karantin koji je zakonom propisala svaka država pri uvozu odnosno izvozu bilo koje ptice.
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik EmptyMon 07 Dec 2009, 21:27

U republici Srbiji ne postoji karantin za ptice iz uvoza.........................

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik EmptyMon 07 Dec 2009, 21:32

Postoji jedan i to u Pirotu, možda 15 godina unazad, firma "ANTIĆ I SIN" koja je siguran sam poznata u celoj Evropi a i šire ima registrovan karantin i bavi se uvozom i izvozom divljih životinja petnaestak godina unazad. Nisu u pitanju samo ptice koliko sam upoznat radi se i o aq ribicama, kornjačama i svemu ostalom.
Назад на врх Go down
Timbrado
Član
Član
Timbrado


Број порука : 114
Join date : 08.11.2009
Локација : Diseldorf-Sabac

ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik EmptyMon 07 Dec 2009, 21:41

alann ::
Timbrado ::
Alann, to su ti tacno rekli. Svake 2-3 god, ako se pipa kod uzgajivaca cesce pojavljuje, mora se menjati preparat !!!
Ali, tu onda nesto nije u redu, ako je neko cesto ima.
Pipu moze svako da donese ubacivanjem uvjek nove ptice bilo to trgovinom ili iz prirode.

Sale, razumem i ja tebe, ali procitaj samo ovaj tekst.


"Pipu moze svako da donese ubacivanjem UVEK nove ptice bilo to trgovinom ili iz prirode" affraid affraid affraid affraid affraid

Prema tome sam malo nervozno reagovao, a i istovremeno hteo ostalima pomoci i dati na znanje da se ovako nesto ni u kakom slucaju Evil or Very Mad ne smeju Evil or Very Mad raditi, pa cak i ako se drzi par ptica.
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik EmptyMon 07 Dec 2009, 21:45

Milan ::
Postoji jedan i to u Pirotu, možda 15 godina unazad, firma "ANTIĆ I SIN" koja je siguran sam poznata u celoj Evropi a i šire ima registrovan karantin i bavi se uvozom i izvozom divljih životinja petnaestak godina unazad. Nisu u pitanju samo ptice koliko sam upoznat radi se i o aq ribicama, kornjačama i svemu ostalom.

Da znam za tog, ali nije drzavnog karaktera, ja za drzavne pricam..........

POZDAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
IgorSO
Član
Član
IgorSO


Број порука : 87
Join date : 23.04.2009
Age : 50
Локација : Sombor,Vojvodina

ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik EmptyMon 07 Dec 2009, 21:52

ima karantin Kanjo Janos iz Svetozar Miletica i to samo za ptice,ima covek i svog veterinara i sve sto je potrebno,ptice uglavnom mu stizu iz afrike i to mislim 2-3 godisnje
Назад на врх Go down
Sponsored content





ektoparazitik Empty
ПорукаНаслов: Re: ektoparazitik   ektoparazitik Empty

Назад на врх Go down
 
ektoparazitik
Назад на врх 
Страна 1 of 3Иди на страну : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: LEČENJE I PREPARATI ZA LEČENJE PTICA-
Скочи на: