PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
mladi bez majke EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
mladi bez majke EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
mladi bez majke EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
mladi bez majke EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
mladi bez majke EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
mladi bez majke EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
mladi bez majke EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
mladi bez majke EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
mladi bez majke EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
mladi bez majke EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
mladi bez majke EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
mladi bez majke EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
mladi bez majke EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
mladi bez majke EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
mladi bez majke EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
mladi bez majke EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
mladi bez majke EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
mladi bez majke EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
mladi bez majke EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 mladi bez majke

Go down 
3 posters
АуторПорука
migakanarien
Član
Član
migakanarien


Број порука : 38
Join date : 12.04.2012
Age : 50
Локација : wien austria

mladi bez majke Empty
ПорукаНаслов: mladi bez majke   mladi bez majke EmptyMon 14 May 2012, 21:09

ljudi danas se desilo nesto sto je za plakanje,naime imam kanarinku koja je izvela tri mlada,stari su sada 11 ili 12 dana,sve je bilo ok do danas. kad sam dosao primjetio sam da nesto n9je u redu sa njom,sva je narogusena i kad dise otvara kljun i kise krklja nekao neznam ni ja sam,jos danas je nakako i hranila mlade mislio sam da je samo nesto bezopasno ali sad vidim da je oborila glavu zatvara oci i krupno dise,jutros je jos sve izgledalo super,sd ovo odjednom,ja mislim da nece preziveti noc,sta da radim sa mladima ima li sanse da ih hranim preko sprice,imam neku hranu specijalno za to,zna li neko uopste sta je to se desilo,dali moze mrkva biti kriva,jutros sam joj stavio komad iskoro sve je pojela
Назад на врх Go down
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

mladi bez majke Empty
ПорукаНаслов: Re: mladi bez majke   mladi bez majke EmptyMon 14 May 2012, 22:29

migakanarien ::
ljudi danas se desilo nesto sto je za plakanje,naime imam kanarinku koja je izvela tri mlada,stari su sada 11 ili 12 dana,sve je bilo ok do danas. kad sam dosao primjetio sam da nesto n9je u redu sa njom,sva je narogusena i kad dise otvara kljun i kise krklja nekao neznam ni ja sam,jos danas je nakako i hranila mlade mislio sam da je samo nesto bezopasno ali sad vidim da je oborila glavu zatvara oci i krupno dise,jutros je jos sve izgledalo super,sd ovo odjednom,ja mislim da nece preziveti noc,sta da radim sa mladima ima li sanse da ih hranim preko sprice,imam neku hranu specijalno za to,zna li neko uopste sta je to se desilo,dali moze mrkva biti kriva,jutros sam joj stavio komad iskoro sve je pojela
Bas steta za pticu, ali desavaju se nazalost i takve stvari. Ako nemas drugu kanarinku koja ima mlade, pa da joj podbacis i ove, moraces da ih hranis rucno. Sto se tice mrkve, mislim da nikako nije to u pitanju. Inace ja dok zenke leze na jajima i dok hrane mlade ne dajem nikakvog voca i povrca, sto je mnogo bolje od vise razloga. Samo semenska i jajcana hrana.
Zelim ti puno srece.
Pozdrav.
Назад на врх Go down
Gagi77
Posetilac
Posetilac
Gagi77


Број порука : 17
Join date : 16.02.2012
Age : 46
Локација : Jagodina

mladi bez majke Empty
ПорукаНаслов: Re: mladi bez majke   mladi bez majke EmptyTue 15 May 2012, 00:17

Ja sam imao slučaj dok je ženka hranila mlade da joj glava padala tj. držala je nisko,oči "na pola koplja" a imala je i "trbušno disanje".Pošto nisam imao drugu ženku sa mladima da podbacim ubacio sam joj "Triguard 250" u vodu i na silu je pojio i već sutra dan ženka je bila kao nova.Ispratio sam terapiju 5 dana.Dok je hranila to leglo ovo joj se desilo dva puta.Evo je danas živa i zdrava leži na 3 "puna" jajeta.
Назад на врх Go down
migakanarien
Član
Član
migakanarien


Број порука : 38
Join date : 12.04.2012
Age : 50
Локација : wien austria

mladi bez majke Empty
ПорукаНаслов: Re: mladi bez majke   mladi bez majke EmptyTue 15 May 2012, 07:46

Gagi77 ::
Ja sam imao slučaj dok je ženka hranila mlade da joj glava padala tj. držala je nisko,oči "na pola koplja" a imala je i "trbušno disanje".Pošto nisam imao drugu ženku sa mladima da podbacim ubacio sam joj "Triguard 250" u vodu i na silu je pojio i već sutra dan ženka je bila kao nova.Ispratio sam terapiju 5 dana.Dok je hranila to leglo ovo joj se desilo dva puta.Evo je danas živa i zdrava leži na 3 "puna" jajeta.

jutros je malo bolje,hranila je mlade,nekako u jednom trenutku je sve ok izgleda skroz normalno,jede pije skakuce po preckicama hrani mlade onda odjednom stane na jednom mjestu i pocne duvati se i obarati glavu,krupno disanje,stavio sam joj malo bijelog luka u vodu mozda joj to malo pomogne,,svim srcem se nadam da ce se izvuci,hvala svima na podrsci.
Назад на врх Go down
Sponsored content





mladi bez majke Empty
ПорукаНаслов: Re: mladi bez majke   mladi bez majke Empty

Назад на врх Go down
 
mladi bez majke
Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Kokcidioza
» Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....
» guldovi mladi

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: BOLESTI I PROBLEMI KOD PTICA-
Скочи на: