PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Parenje i uzgoj štiglića

Go down 
+54
Goran Cvetanoski-Coko
Zoran.C
Ivo39
slavishab
sphone
koce split
bric bric
kima
alempije
weimnes
sasaznas
mozaikl
galeb
Mica Vasic
djordje996
AndrijaKg
gocke
suljaga
Gost
bili
ned0__
SASKO 1
deni
zoran ptice pjevice
IGOR 72
belobradi
enab
Timbrado
Uros/Zavisa
žako
gost1
drvetmed
Damir
redarmymostar
valter
fzen
Rilekson
Maki
Milos MAGA
pedjacure
postar
NebojsaB
goldfinch
Milan
dalibor vasic
korbach
salle
Ivica
carduel
jigor
Zokbok988
Furla
sasko
zoranV
58 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next
АуторПорука
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyTue 24 Jan 2012, 21:11

pedjacure ::
pozdrav za sve forumase, koji je optimalni broj ptica u volijeri dimezija< sirine i dubine 6o cm i visine 1 metar study
Ovo je za temu smeštaj ptica. Ali kako su sve teme povezane ne smeta da je pitanje i u ovoj temi postavljeno.
Volijer ili volijera, svejedno, je prostor u kome vlasnik/odgajivač može nesmetano da uđe i napravi bar jedan korak u jednom pravcu. To je takođe prostor u kome se može smestiti bar jedno zimzeleno drvo ili njegova imitacija. Tako bih ja definisao voljer. Dimenzije koje navodiš, smatram velikim kavezom. Predpostavljam da bi želeo u tom kavezu da pariš Šrigliće Question
Ako je pitanje u tom smislu, prostor je odgovarajući za jedan par. Da raspolažem takvim prostorom ne bih rizikovao da ubacim par Štiglića i da očekijem da se upare. Može cela sezona da prođe a da se ništa ne dogodi. Ili obe ptice nisu zainteresovane jadna za drugu, ili se može javiti samo jednostrana simpatije što će dovesti do istog rezultata. U tom kavezu ubacio bih dva mužjaka i dve ženke. Ako se između jednog od mužjaka i jedne od ženki pojavi simpatija, što se može primetiti po ponašanju ptica, neaktivan par bih izbacio iz kaveza.
Ako to nisi uradio do sada, poslednji je trenutak da ptice ubaciš u kavez da se navikavaju jedna na drugu i da prihvate prostor u kome će se eventualno pariti ove sezone.
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyTue 24 Jan 2012, 22:47

što se tiče štiglića, zavisi u kakvoj su formi, tj koliko su dugo u kavezu. Ja sam prošle i pretprošle godine pario u kavezu dimenzija 75x20x30 i tako sam 4 para i niti sa jednim parom nisam imao problema, svaka ženka je rasila po 3 legla za sezonu po 7 jaja, ali kao što rekoh SVE ZAVISI U KAKVOJ SU FORMI PTICE, TJ KOLIKO SU PRIPITOMLJENE. OVe godine sam se ipak odlučio da im povećam smještaj za 3 puta veće, mada mislim da im ne treba, ali eto napravio sam sada kaveze za parenje 75x30x75 Evo snimka od prošle godine
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyTue 24 Jan 2012, 23:24

hvala svima na odgovoru.cika mico u prvu si veci kavez lose sam se izrazio, tu neplaniram da izvodim nego za mlade ptice muzjake Shocked
Назад на врх Go down
Milos MAGA
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 16.01.2012
Age : 37
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyMon 06 Feb 2012, 09:38

pedjacure ::
hvala svima na odgovoru.cika mico u prvu si veci kavez lose sam se izrazio, tu neplaniram da izvodim nego za mlade ptice muzjake Shocked
Назад на врх Go down
Milos MAGA
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 16.01.2012
Age : 37
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyMon 06 Feb 2012, 09:39

Milos MAGA ::
pedjacure ::
hvala svima na odgovoru.cika mico u prvu si veci kavez lose sam se izrazio, tu neplaniram da izvodim nego za mlade ptice muzjake Shocked

Jel pocela priprema za parnje prijatelji? ili jos spavamo?
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyTue 07 Feb 2012, 11:04

ma kakvo spavanje, čitave godine se radi. Very Happy Pa zvanično pripreme dobre su počele, a kod tebe? Wink
Назад на врх Go down
Milos MAGA
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 16.01.2012
Age : 37
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyTue 07 Feb 2012, 11:22

NebojsaB ::
ma kakvo spavanje, čitave godine se radi. Very Happy Pa zvanično pripreme dobre su počele, a kod tebe? Wink

I kod mene pocela polako ali sigurno! Sta pripremas sad?
Назад на врх Go down
Milos MAGA
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 16.01.2012
Age : 37
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyTue 07 Feb 2012, 11:24

Milos MAGA ::
NebojsaB ::
ma kakvo spavanje, čitave godine se radi. Very Happy Pa zvanično pripreme dobre su počele, a kod tebe? Wink

I kod mene pocela polako ali sigurno! Sta pripremas sad?
Jel ovo tvoji bastari?
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyTue 07 Feb 2012, 19:08

nije moj, ja samo štigliće pari, Žvatičk pjev - mostarski, 3 para, prije sam imao više, sada uzgajam samo za svoj "gušt", ako bude viška onda ih prodajem ili djelim, a šta ti pariš, kako ti ide sada, koliko godina uzgajaš? Ja evo osma godina da uzgajam
Назад на врх Go down
Milos MAGA
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 16.01.2012
Age : 37
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyWed 08 Feb 2012, 10:01

NebojsaB ::
nije moj, ja samo štigliće pari, Žvatičk pjev - mostarski, 3 para, prije sam imao više, sada uzgajam samo za svoj "gušt", ako bude viška onda ih prodajem ili djelim, a šta ti pariš, kako ti ide sada, koliko godina uzgajaš? Ja evo osma godina da uzgajam


Samo stiglice,izvoodio sam 5 god uzastopno pa sam malo pravio pauzu zbog odlaska u inostranstvo...evo prosle godine sam opet poceo,tj ove godine ce biti prva tura posle 2 god. Malo sam izaso iz forme,ali bice sve kako treba nadam se. za sada imam jedan par za parenje i imam jos 6 muzjaka koji cekaju zenku ali nemogu se naci dobre ptice. Dosta je za novi pocetak i sa jednim parom.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptySun 19 Feb 2012, 14:48

Tuje u ptičarniku su potrošni materijal. Volijerske ptice, naročito zimu uništavaju Tuje. Svake nedelje, čisteći volijere izbacim veliku količinu grančica Tuje koje su ptice polomile:
Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 20120219240001
Prošle zime stradalo je oko 50% zelenila u ptičarniku. Ove zime su ptice bile jako bezobrazne, već su uništile 90% zelenila.
Predpostavljam da to rade zbog potrebe i iz dosade. Smolaste materije Tuje koje se nalaze u mladim grančicama potrebne su organizmu ptice. Lomeći grančice, ptice troše rožnate delove kljuna pa se na taj način uspostavlja ravnoteža između neptresanog rasta kljuna i njegovog trošenja. Reziltat toga je konstantna veličina kljuna.
U proleće ću morati da obnovim kompletno zelenilo u ptičarniku. To je oko 20 stabala Tuje.
Odgajati ptice je skup hobi. Samo za pomenuto zelenilo , ako budem plaćao tuje po komadu 1000 RSD koštaće me polovinu prosečnog ličnog dohotka u Srbiji.
O izdvajanju za hranu ne treba ni govoriti.
Zakon zabranjuje prodaju ptica pevčica ako je vlasnik ptica prijavio da ih odgaja iz hobija. U koliko se ta idiotska osluka ne promeni mnogi ljubitelji i odgajivači faune evrope rasturiće ptice.
Назад на врх Go down
Maki
Posetilac
Posetilac
Maki


Број порука : 24
Join date : 25.04.2009
Локација : Prokuplje

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyTue 21 Feb 2012, 23:28

Zeleo bih da pitam samo da li Niger dajete zajedno tj. pomesate sa ostalom hranom ili posebno..?. I koliko kolicinski??? Hvala unapred Smile
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyTue 21 Feb 2012, 23:39

Maki ::
Zeleo bih da pitam samo da li Niger dajete zajedno tj. pomesate sa ostalom hranom ili posebno..?. I koliko kolicinski??? Hvala unapred Smile


Ako mešaš sa drugom hranom zavisi od ostalih komponenti od procenta, a ako želiš da daješ posebno po ptici, sasvim je dovoljno par puta nedeljno u dozeru(mineralka) da se stavi mada ne mora puna neko stavlja i punu..

Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptySat 17 Mar 2012, 20:51

Jedan od priplodnih parova za ovu sezonu. Mužjak je CCC. Kao pile ispao je iz gnezda sa velike visine pravo na betonski pod volijera, pri tom je slomio krilo. Srećom leti, ali otežano. Bez obzira što je invalid, uspeo je da zavede ovu CCB ženku:
Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 20120317400032

Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptySun 18 Mar 2012, 12:26

Model sezone proleće/leto 2012. Na testu. Špijunski snimci. Ako prođe testove kreće ubrzo seriska proizvodnja:
Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 20120318410002

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 20120318410005

Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptySun 18 Mar 2012, 18:36



Veoma lepo zamišljeno, i lepo odrađeno!! Samo napred! cheers
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptySun 18 Mar 2012, 20:46

dalibor vasic ::


Veoma lepo zamišljeno, i lepo odrađeno!! Samo napred! cheers
Ove sezone ,,radiće,, između 10 i 15 parova. Imaće na raspolaganju 50 gnezda. Deluje da je monogo u odnosu na broj parova. Štiglići su veoma izbirljivi gde će da se legu. Što više gnezda veća mogućnost naleganja. Po ličnom iskustvu, najbolja je kombinacija veštačkog zelenila, kojim se maskira gnezdo i postavljanje takvog gnezda u prirodnom zelenilu.
Gnezdo mora da bude besprekorno čisto da bi bilo izabrano od ženke da u njemu podiže mladunce. Ako se po postavljanju gnezda ono zaprlja izmetom od drugih ptica, takvo gnezdo ostaje prazno.
Od prošle godine imam veliki broj gnezda koja su jako zaprljana. Kada sam video koliki je posao oprati stara gnezda (koja bi morala da se operu da budu besprekorno čista) odlučio sam da pravim nova.
I pored tolikog broja gnezda, jedan broj parova neće ceniti moj trud. Svijaće svoja gnezda u tujama.
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptySun 18 Mar 2012, 21:22

mića ::
Svijaće svoja gnezda u tujama.
Gos'n Mićo, bajc lak koji ste koristili smrdi oko 6 mseseci nama ljudima.
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyMon 19 Mar 2012, 11:43

cika mico jer moze neka slika novih gnezda ali malo udaljenije da vidim celokupnu sliku na kojoj je visini gnezdo i celokupni ambijent hvala Surprised
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyMon 19 Mar 2012, 20:25

pedjacure ::
cika mico jer moze neka slika novih gnezda ali malo udaljenije da vidim celokupnu sliku na kojoj je visini gnezdo i celokupni ambijent hvala Surprised

Gnezda postavljam od druge polovine Aprila. Kada dođe vreme slikaću kao i prošle godine. Uvek je bolje slikati puna nego prazna gnezda.
Veštačka gnezda treba uvek postavljati na što većoj visini u volijeru. Ptice se daleko radije odluče za visoko postavljena gnezda.
Kada Štiglići sami svijaju gnezdo u tujama situacija je drugačija. Najniže gnezdo koje su napravili bilo je na oko 1m i 10 cm od poda volijera. Ta razlika u ponašanju kada izabiraju veštačko gnezdi i kada ga sami prave je neobjašnjiva.
Назад на врх Go down
fzen
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 04.09.2010

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyWed 28 Mar 2012, 18:52

da li mogu da se upare stiglici koji nisu bili inace upareni,muzjak je dosta miran a zenka je mlada, ona nije bas nesto mirna,stavio sam im dva gnijezda u vecoj letilici,molim odgovor od nekog iskusnog
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyThu 29 Mar 2012, 00:00

Kako teku priprema za parenje, nešto smo svi slabi sa slikama i komentarima, evo neke sličice što ja spremam moje, tj mali ugođaj im stvorio, inovativnosti, pa može još nekome poslužiti Wink

U 6 plastičnih posuda od eurokrema je posađeno sa korjenima po 2 šimšira (žbuna ili živa ograda), po 2 zimzelena drveća i po nekolike grančice vrbe. To je sve sađeno pri obodu (krajevima posuda) tako da je sredina slobodna da bi se moglo gnjezdo staviti. Poklopac od posude je takođe iskorišten kako kod svakih saksija za održavanje vode.
Evo tih posuda
Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Photo0167d
Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Photo0168z
Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Photo0169mz
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyThu 29 Mar 2012, 00:07

evo još slika
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/714/photo0167l.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/190/photo0168z.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/18/photo0169mz.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/836/photo0170a.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/23/photo0171o.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/814/photo0176a.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/27/photo0177q.jpg/
A evo kada se postavi u parilice kako izgleda
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/710/photo0178ul.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/138/photo0179p.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/593/photo0180n.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/844/photo0181v.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/692/photo0182t.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/809/photo0183b.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/138/photo0185o.jpg/
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyThu 29 Mar 2012, 00:18

Da objasnim zašto je ovako urađeno (izvini te što sam malo ovo u djelovima sve, umoran sam pa sam dezorjentisan Rolling Eyes )
Biljke su posađene sa korjenjem, da bi bile čitavu godinu - sezonu zeleno i da bi davalo hladovinu i sigurnost pticama. Preko zemlje je stavljena sitna mrežica od plastike a preko nje tanki suđer (spužva) da ne dolaze nikakve bubice na zemlju (za svaki slučaj, a do sada se nisu pojavljivale, bar u prethonim seznama parenja). Zatim je na to sve (i između biljaka) postavljeno gnjezdo koje je dobro pričvršćeno za kvez, radi pomjeranja.
Biljke su sve zimzelen, tj čitave godine su zelene, a u pitanju su šimšir (žbun) i borić ukrasni za dvorišta, a između svega je stavljeno po nekoliko grančica vrbe koja se zeleni Wink
Posudice su od eurokrema i poklopci su poslužili za održavanje suvišne vode, mda je skoro i nema, jer se zaljeva svako 2-3 dan sa optimalnom količinom vode. BITNO JE DA SU BILJKE UVJEK SVJEŽE I ZELEN, NEMA SUŠENJA, NITI STALNOG VAĐENJA BILJKI I STAVLJANJA NOVIH GRANA, jer to ptice i ne vole, tj promjene stalne Smile
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 EmptyThu 29 Mar 2012, 20:51

Odlična ideja.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
Parenje i uzgoj štiglića
Назад на врх 
Страна 3 of 40Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Parenje i uzgoj štiglića
» parenje stiglica
» Idealna parilica za parenje stiglica

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: