PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Parenje i uzgoj štiglića

Go down 
+54
Goran Cvetanoski-Coko
Zoran.C
Ivo39
slavishab
sphone
koce split
bric bric
kima
alempije
weimnes
sasaznas
mozaikl
galeb
Mica Vasic
djordje996
AndrijaKg
gocke
suljaga
Gost
bili
ned0__
SASKO 1
deni
zoran ptice pjevice
IGOR 72
belobradi
enab
Timbrado
Uros/Zavisa
žako
gost1
drvetmed
Damir
redarmymostar
valter
fzen
Rilekson
Maki
Milos MAGA
pedjacure
postar
NebojsaB
goldfinch
Milan
dalibor vasic
korbach
salle
Ivica
carduel
jigor
Zokbok988
Furla
sasko
zoranV
58 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next
АуторПорука
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyTue 11 Oct 2011, 12:55

ŠTIGLIĆI U OKTOBRU:

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 20111011470019

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 20111011470005


Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 20111011470006

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 20111011470023

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 20111011470018
Svi Štiglići na slikama su klasa 2011. Razlika u operjalosti je velika, zavisno od meseca izleganja.
Reproduktivni period počinje sa podizanjem nagona za parenjem početkom Aprila i ne završava se sa poslednjim izleženim mladuncima u Avgustu (retko u Semtembru) već sa poslednjim mladuncima iz tekuće godine koji promene perje. Avgustovska klasa mladih Štiglića je ovih dana u intenzivnom i ubrzanom menjanju perja. Klimatski uslovi u Oktobru nisu naklonjeni ti mladim pticama. Kolebanja temperature su velika. U oktobru se mogu javiti i prvi slabiji jutarnji mrazevi. Nagle temperaturne promene kod neizmitarenih mladih Štiglića su problem i za ptice i za odgajivača. Gubici među mladim Štiglićima mogu biti veći nego u predhodnom periodu. Naročito su ugroženi najmlađi neizmitareni Štiglići na koje u Oktobru treba obratiti posebnu pažnju.
To znači da za odgajivača nema opuštanja i odmora. Nije neophodno odvojiti u poseban volijer neizmitarene mladunce. Jaka, raznovrsna i kvalitetna hrana koristiće mladim pticama da zavše mitarenje a izmitarenim Štiglićima da naprave zalihe vitamina minerala i da nakupe dovoljno rezervne energije za dolazeće loše vremenske uslove.
To su razlozi da se pticama i dalje daju: Klijalo semenje, kuvano Jaje, brašnari, semenje korovskih biljaka (koje se još uvek mogu naći u prirodi) mleveno konopljino seme, industriske mešavine, (jajčana, voćna i sl.) zeleniš, Krastavac sečen po duzini na čeriti dela, Jabuka, Šargarepa.
Mešavina semena za kanarince daje se Štiglićima na raspolaganju togom cele godine. I u ovom periodu je to važno, kako bi se mladi Štiglići navikavali na hranu koja će im uskoro (Jesen, Zima) biti osnovna hrana.
Minerali i mineralne smeše, obavezno, kao i multivitaminski preparati u vodi. Ne hvatati i ne uznemiravati ptice u ovom periodu ako to nije neophodno.
Omogućiti kupanje Štiglićima, svakodnevno i što više direktne svetlosti Sunca.







Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 05 Nov 2011, 20:40

P O P I S

Priča se odnosi na odgajivače koji čuvaju Štigliće ili druge ptice pevačice u ptičarniku. Radi se o specifičnom problemu pri čuvanju ptica u velikim volijerima. Najmanje jednom godišnje ( u Novembru ) odgajivač mora svaku pticu da propusti kroz ruke.
Mrzim taj dan. Jednako kao i ptice, koje moram da hvatam radi godišnje kontrole, popisa i selekcije. Mada je sutra nedelja i biće lep dan da se obavi taj mrski posao, sugurno to neću uraditi sutra, pravdajući se da ima još vremena. Odlažem neprijatnost koja je neizbežna i sa čime se moramo suočiti i ja i ptice ovog meseca.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 20111106650043

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 20111106650022
Lepo je tokom godine posmatrati ptice kako lete u velikom prostoru. Druga strana medalje velikih volijera je teškoća hvatanja ptica kada je to neophodno. Nedeljema posle takvog posla ptice gube poverenje u odgajivača. Postaju plašljive i oprezne. Srećom, tokom zime zaborave na traumu koju su doživele. Pred početak Proleća počinju da se ponašaju sasvim prirodno.
Godišnja kontrola ptica, evidencija i selekcija su neophodni u procesu domestifikacije ptica. Tada se pažljivo pregleda svaka ptica. Primerci sumljivog zdravlja se odvajaju. Najbolje je imati jedan malo veći kavez, karantin gde će se dalje ptice posmatrati i ako je neohodno lečiti. Upišu se podaci sa prstena svake ptice i opaske i primedbe o svakoj ptici u koliko ih ima. Stepen više u pogledu evidencije ptica je slikanje svake jedinke posebno. Odvajaju se parovi po volijerima, prema postavljenim ciljevima selekcije. U uslovima kada nema objektivnih kriterijuma za selekciju, odgajivač obalja razvrstavanje ptica prema subjektivno posavljenom cilju-ciljevima.
Popis ptica omogućava odgajivaču da proceni uspešnost odgojne sezone. Nje bitan samo broj izleženih ptica već i osobine izleženih ptica. Koji broj primeraka se uklapa u postavljene ciljeve selekcije za tu uzgojnu godinu.
Po popusu analiziraju se postignuti rezultati. Uočavaju se greške, kojih uvek ima i planira se kako da ih ne bude u sledećij sezoni odgoja.
Назад на врх Go down
salle
Član
Član
salle


Број порука : 31
Join date : 21.02.2010
Age : 34
Локација : Zemun

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySun 06 Nov 2011, 13:49

Pozdrav cika mico ja svoje ptice proveravam barem 2 puta godisnje da vidim u kakvoj su kondiciji da li su mozda previse ugojene ili mozda previse mrsave itd.Prosle god su mi stariji pticari predlozili da vodim evidenciju tj neku vrstu dnevnika u kome pisem sve podatke o ptici inace proveravam ptice 2 puta godisnje i sve zapisujem,takodje zapisujem promene u toku god ako primetim da se sa pticama nesto desava,e sad meni je lako da to radim jel ptice drzim u kavezima pa me zanima kako vi resavate problem recimo da ne uhvatite istu pticu vise puta s obzirom da ih imate dosta,i sta radite sa pticama koje su skart odnosno nisu za dalju reprodukciju Smile
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySun 06 Nov 2011, 20:14

I mene zanima kako resavate to. Ja muku mucim u volijerici 3x2x1.5. Ptice se razulare i preplase. Da place covek
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySun 06 Nov 2011, 21:30

salle ::
Pozdrav cika mico ja svoje ptice proveravam barem 2 puta godisnje da vidim u kakvoj su kondiciji da li su mozda previse ugojene ili mozda previse mrsave itd.Prosle god su mi stariji pticari predlozili da vodim evidenciju tj neku vrstu dnevnika u kome pisem sve podatke o ptici inace proveravam ptice 2 puta godisnje i sve zapisujem,takodje zapisujem promene u toku god ako primetim da se sa pticama nesto desava,e sad meni je lako da to radim jel ptice drzim u kavezima pa me zanima kako vi resavate problem recimo da ne uhvatite istu pticu vise puta s obzirom da ih imate dosta,i sta radite sa pticama koje su skart odnosno nisu za dalju reprodukciju Smile

Danas sam prao kaveze u kojima ću staviti ptice kada ih popisujem i selektiram:
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 20111106660001
U tim kavezima može da se smesti 10-15 ptica zavisno od veličine kaveza. Ptice privremeno borave u kavezima (2-3 h) samo za vreme trajanja popisa. Po zaršetku inventara raspoređuju se u volijere. U kavezu bolnici – karantinu ostaju samo ptice sumljivog zdravstvenog stanja.
Ptice koje su za škartiranje pokloniću prijateljima. Laughing
U uslovima kada nemamo standard pesme i izgleda Štiglića ko može reći koja je ptica dobra a koja loša? Na osnovu kojih objektivnih kriterijuma?
Selekciju Štiglića u odnosu na pesmu ne radim jer je to nemoguće s obzirom na uslove u kojima čuvam ptice. Horsko pevanje je prisutno cele godine. Solo pesma se retko čuje. Štiglići svoj društveni život obavljaju kolektivno. Svi jedu istovremeno. Svi se kupaju istovremeno. Svi pevaju istovremeno. Svi odmaraju istovremeno.
Kao što znaš ni pesma Štiglića nije standardizovana. Kako smo mi na ovim prostorima teški na dogovoru a skloni prepirkama, standardizacija pesme Štiglića nije na vidiku.
Selekciju ptica radim u odnosu na neku moju ideju izložbenog tipa našeg Štiglića. Veliko je pitanje da li će taj eksterier koji forsiram kod svojih ptica biti izložbeni standard. Ali me to ne brine. To treba da brine Vas mlade odgajivače. Nemam ambiciju da se takmičim i izlažem svoje ptice. Afirmacija kroz ptice mi ne treba. Čuvam ih zbog onog prijatnog osećaja opuštenosti i psihičke smirenosti kada sam pored njih.
Po slobodnoj proceni (jer inventar još nisam odradio) imaću 50-60 ptica viška. Čekam odluku Ministarstva. Po pravilniku koji su usvojili, nemam pravo da otuđim ptice ni po kom osnovu. Ne smem da ih prodajem (tretira se kao trgovina strogo zaštićenim vrstama što je krivično delo). Ne smem da ih poklonim. Ne znam kako se to tretira. Verovatno kao prekršaj. Ne smem da ih pustim. To je prekršaj za koji su zeprećene velike novčane kazne (reintrodukcija bez dozvole Ministarstva). Ne smem da ih imam previše u odrđenom prostoru jer time kršim pravilnik o smeštaju ptica.
,,Ovo je priča i za suze i za smeh,,
Crying or Very sad Laughing Mad
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySun 06 Nov 2011, 22:17

Ja predlazem da ih das na cuvanje, znaci da su ptice tvoje vlasnistvo ali da drzalac nisi ti. Mislim da je ovo po pravilniku moguce, kada bude zakonski moguce otudjiti te ptice samo ce biti pracene odgovarajucom papirologijom i to je to.
Назад на врх Go down
salle
Član
Član
salle


Број порука : 31
Join date : 21.02.2010
Age : 34
Локација : Zemun

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyFri 11 Nov 2011, 16:42

Znam da je prica oko uzgoja PPFE jako konplikovana kod nas bas iz tih razloga nisam prijavio svoje jato i ne planiram da to uradim u skorije vreme jel nemam doboljno uspeha u odgajanju PPFE tako da se jos uvek necu odvaziti da bilo sta prijavljujem,ali postoji jedna stvar koja mi nije jasna u celoj prici oko legalizacije,a to je sledece.Vi ste jedini covek za koga ja znam (do duse ne poznajem vas licno) da se ovako ozbiljno bavi odgojem i domestifikacijom stiglica dugo sam clan ovog foruma i pratim vasa izlaganja i iskustva sve to vreme i koliko vidim vama jedino polazi za rukom da izvodite dovoljan broj ptica vec nekoliko godina u nazad sa kojima se moze raditi na dalje,a s obzirom kako stoje stvari kod nas kroz primere koje ste naveli da se ptice ne smeju pokloniti, a kamoli prodati nije mi jasno kako ne dozvole zakonom barem nekakvu razmenu izmedju odgajivaca da bi se sto vise ptica razmnozilo i da bi se bilo makar malo blize konacnom cilju mislim da bi tako sve islo mnooogo brze.Konkretno ja nemam uslove za volijersko drzanje ptica samim tim mnogo mi ej teze da zapocnem uspesnu reprodukciju sa pticama iz prirode a do izvedenih ptica ne mogu tako lako da dodjem, ali bi jako znacilo ne samo meni nego mnogima kada bi mogli da nabave ptice od nekoga proverenog i uspesnog odgajivaca kao sto ste vi i da samostalno zapocnemo uzgoj.Mislim da bi u tom slucaju ova prica isla znatno brze i uspesnije nego do sad.I samo jos jedno pitanje ovi kavezi u koje odvajate ptice jesu li oblozeni platnom da se ptice ne bi povredjivale ili je nesto drugo u pitanju?
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyThu 17 Nov 2011, 21:18

Re: salle
Bočne strane kaveza su od leksana. Ptice su kratko u njima samo za vreme popisa. Kavezi služe i za razvrstavanje ptica. Po gidini izleganja, polu, ekserieru...
Postoji zabrana otuđenja ptica dok se drugačije ne odluču. Neću poštovati tu zabranu jer je besmislena. Podeliću prijateljima više od 50 ptica. Čim završim popis. Cilj je da se što više ptica pevačica odgaja i leži u veštačkim uslovima. To je jedina način da se smanji a vremenom i potpuno prekine njihovo uzimanje iz prirode. Normalno je da se ptice izležene u veštačkim uslovima poklanjaju razmenjuju i prodaju jer se time uvećava populacija ptica pevačica kod ljubitelja ptica i prestaje svaka potreba za njihovim lovom. Niko neće želeti da čuva divlje ptice, ne zbog toga što je zabranjeno, već zbog tog što je čuvanje domestifikovanih ptica lakše, lepše i korisnije.
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyFri 18 Nov 2011, 18:19

mića ::
Re: salle
Bočne strane kaveza su od leksana. Ptice su kratko u njima samo za vreme popisa. Kavezi služe i za razvrstavanje ptica. Po gidini izleganja, polu, ekserieru...
Postoji zabrana otuđenja ptica dok se drugačije ne odluču. Neću poštovati tu zabranu jer je besmislena. Podeliću prijateljima više od 50 ptica. Čim završim popis. Cilj je da se što više ptica pevačica odgaja i leži u veštačkim uslovima. To je jedina način da se smanji a vremenom i potpuno prekine njihovo uzimanje iz prirode. Normalno je da se ptice izležene u veštačkim uslovima poklanjaju razmenjuju i prodaju jer se time uvećava populacija ptica pevačica kod ljubitelja ptica i prestaje svaka potreba za njihovim lovom. Niko neće želeti da čuva divlje ptice, ne zbog toga što je zabranjeno, već zbog tog što je čuvanje domestifikovanih ptica lakše, lepše i korisnije.



Slažem se sa ovim. I sad na primer Vi meni poklonite neku pticu, dođe mi inspekcija i kažem da sam taj broj ptica dobio na poklon a nemam nikakve papire niti šta, a oni ne znaju za izraze dobio, nego samo uhvatio ili kupio.... I napišu mi kaznu i oduzmu ptice, šta da radim tada... Jer imam prijatelje koji hoće da mi poklone ptice ali ih ja ne uzimam baš iz ovog razloga...


Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyFri 18 Nov 2011, 22:09

Postoje i drugi izrazi, na žalost važe samo za one koji su legalizovali svoja jata.

Pišite u odgovarajućim temama svaka OFF TOPIC tema se briše.
Hvala.
Назад на врх Go down
carduel
Član
Član
carduel


Број порука : 293
Join date : 03.05.2011
Age : 50
Локација : Ljubuški

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyWed 07 Dec 2011, 01:28

mića ::
Re: salle
Bočne strane kaveza su od leksana. Ptice su kratko u njima samo za vreme popisa. Kavezi služe i za razvrstavanje ptica. Po gidini izleganja, polu, ekserieru...
Postoji zabrana otuđenja ptica dok se drugačije ne odluču. Neću poštovati tu zabranu jer je besmislena. Podeliću prijateljima više od 50 ptica. Čim završim popis. Cilj je da se što više ptica pevačica odgaja i leži u veštačkim uslovima. To je jedina način da se smanji a vremenom i potpuno prekine njihovo uzimanje iz prirode. Normalno je da se ptice izležene u veštačkim uslovima poklanjaju razmenjuju i prodaju jer se time uvećava populacija ptica pevačica kod ljubitelja ptica i prestaje svaka potreba za njihovim lovom. Niko neće želeti da čuva divlje ptice, ne zbog toga što je zabranjeno, već zbog tog što je čuvanje domestifikovanih ptica lakše, lepše i korisnije.

Poštovanje svima,

da li netko zna koliko vremena treba da prođe ili kolika kritična masa štiglića u jednoj zemlji treba da bude pa da se više ne smatra uzgoj strogo zaštićene vrste nego normalnim uzgojem domestificiranih ptica? Pozzz
Назад на врх Go down
http://www.carduel.com
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyWed 07 Dec 2011, 09:58

2. Zaštićene vrste
Član 36


Divlje vrste koje su ugrožene ili mogu postati ugrožene, koje imaju poseban značaj sa
genetičkog, ekološkog, ekosistemskog, naučnog, zdravstvenog, ekonomskog i drugog
aspekta, štite se kao strogo zaštićene divlje vrste ili zaštićene divlje vrste.
Strogo zaštićenom divljom vrstom može se proglasiti:
1) vrsta iščezla u Republici Srbiji i vraćena programom reintrodukcije;
2) krajnje ugrožena divlja vrsta;
3) ugrožena divlja vrsta;
4) reliktna vrsta;
5) lokalni endemit;
6) stenoendemit;
7) međunarodno značajna i zaštićena divlja vrsta;
vrsta kojoj je iz drugih razloga potrebna stroga zaštita.
Zaštićenom divljom vrstom može se proglasiti:
1) ranjiva divlja vrsta;
2) endemična vrsta;
3) indikatorska, ključna i kišobran vrsta;
4) reliktna vrsta;
5) međunarodno značajna i zaštićena divlja vrsta;
6) vrsta koja nije ugrožena ali se zbog njenog izgleda može lako zameniti s ugroženom
vrstom.
Zaštićene vrste u smislu ovoga zakona, određuju se na osnovu nacionalnih i međunarodnih
crvenih lista ili crvenih knjiga, stručnih nalaza i naučnih saznanja.
Crvenu knjigu, odnosno listu koja sadrži ugrožene divlje vrste biljaka, životinja i gljiva,
lokalitet na kome se nalaze, brojnost populacije vrsta i stepen ugroženosti utvrđuje
Ministarstvo, na predlog zavoda.
Zaštita divljih vrsta koja nije uređena ovim zakonom, reguliše se posebnim propisima.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyMon 12 Dec 2011, 14:30

Ovih dana sam najzad okočao veliki i ozbiljan posao. Jednogodišnji popis ptica. Ptice su popisane. Evidentirane. Odvojene po volijerima. Matično jato Štiglića je podmlađeno. Najstarije ptice su trogode jedinke. Ima nešto dvogodišnjih ptica. Oko 70% su ptice iz odogodišnje prizvodnje. Poklono sam prijateljima 50 ptica. Najviše Štiglića. Ostavio sam nešto ptica i za sebe:

Nisam mogao svima da izađem u susret. Žao mi je što su neki kojima sam obećao ostali bez ptica. Ali biće Štiglića i sledeće godine.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyMon 12 Dec 2011, 15:37

mića ::
Poklono sam prijateljima 50 ptica. Najviše Štiglića. Ostavio sam nešto ptica i za sebe:

Nisam mogao svima da izađem u susret. Žao mi je što su neki kojima sam obećao ostali bez ptica. Ali biće Štiglića i sledeće godine.
Svaka čast!
Назад на врх Go down
goldfinch
Član
Član
goldfinch


Број порука : 78
Join date : 20.01.2010
Age : 52
Локација : sydney

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyTue 13 Dec 2011, 13:49

evo da se pohvalim sa cetri mladunca stiglica koja su se ispilila prije 2 dana.pa me zanima da li zenku mogu hraniti sa klijalim sjemenom iako su mladunci stari par dana,ako ne sta je po vasim iskustvima najbolje davati u ovom periodu .maslacak dajem svaki dan,pozdrav svima
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyTue 13 Dec 2011, 19:53

goldfinch ::
evo da se pohvalim sa cetri mladunca stiglica koja su se ispilila prije 2 dana.pa me zanima da li zenku mogu hraniti sa klijalim sjemenom iako su mladunci stari par dana,ako ne sta je po vasim iskustvima najbolje davati u ovom periodu .maslacak dajem svaki dan,pozdrav svima
,,Prošetaj,, malo po forumu. Naći ćeš sve što Te zanima o ishrani Štiglića u fazi razmnožavanja. Nema smisla ponavljati već napisano.
NEK SU TI ŽIVI I ZDRAVI MALIŠANI Exclamation
SLIKAJ ih kad malo odrastu.
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 17 Dec 2011, 19:22

evo iz moga uzgoja štiglić, ima još jedan ovakav, njegov sin, srčaniji od njega i glasniji, pjev nije u potpunosti snimljen, a piše u opisu na you tube razlog zašto
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyMon 26 Dec 2011, 11:08

zar niko nema komentar za moga štiglića, evo čekam već danima Exclamation Exclamation Exclamation Question Question Question Ili ovaj sajt više nije posjećen kao prije, pa još narod nije vidio. Ja sam čovjek koji mogu podnjeti i kritike i sugestije, kako pozitivne tako i negativne, slobodno iznesite svoje mišljenje, tu smo da se posavjetujemo u vezi svega. SRETNI PRESTOJEĆI PRAZNICI SVIMA santa rendeer VELIKI POZDRAV
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyMon 26 Dec 2011, 17:21

Ja sam ga druže tek sad video iskreno... 'ajde da počenem, nekih negativnih kritika i nemam pošteno! Najviše mi se sviđa to što si uspeo u malom kavezu da kažem da ih razmonožiš, video sam na kraju klipa jaja u gnezdu, šta reći nego SREĆNO! A takođe me zanima šta će gnezdo i kod mužijaka u kavezu, kad ga već kod ženke ima scratch ili je to bilo ono, neka ih dva gnezda pa neka biraju ? Very Happy Mužijak je lep, krupan, i lepo izmitaren koliko vidim, krupan je kažem(dobar za bastardiranje), rasprevan što je najvažnije... drugo što bih mogao reći bilo bi suvišno... srećno u daljem radu...

Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyMon 26 Dec 2011, 17:42

gnjezdo je postavljeno kad su bili spojeni skupa da mogu birati, a pregradu sam svim malo držao između njih, jer su dobar par, nisu agresivni, a mužjak nij puno krupan, ček je sitan kakvih ima, nego je malo uvećan na ekranu, a kavez je dužine 66 cm, širine 26cm, visine 26cm, .Ali sad ću praviti veće kaveze, dužine 100cm, visine 35, širine 30, i takvih ću napraviti 6 komada, ali ću napraviti da se od tih 6 mogu sve pregrade skinuti pa da bude veliki kao voliera.Mada nema potrebe za većim, jer su se baš pritomili, al ću im ipak napraviti. Hvala na komentaru Wink
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyMon 26 Dec 2011, 22:35

NebojsaB ::
gnjezdo je postavljeno kad su bili spojeni skupa da mogu birati, a pregradu sam svim malo držao između njih, jer su dobar par, nisu agresivni, a mužjak nij puno krupan, ček je sitan kakvih ima, nego je malo uvećan na ekranu, a kavez je dužine 66 cm, širine 26cm, visine 26cm, .Ali sad ću praviti veće kaveze, dužine 100cm, visine 35, širine 30, i takvih ću napraviti 6 komada, ali ću napraviti da se od tih 6 mogu sve pregrade skinuti pa da bude veliki kao voliera.Mada nema potrebe za većim, jer su se baš pritomili, al ću im ipak napraviti. Hvala na komentaru Wink


E pa to.. Verovatno je tako, ekran ga je preuvelićao, ali je dobar. Ma i ja sam uvek za veće kaveze da kažem mislim na volijere, ali je lepo videti da ptice hoće da rade i u malim kavezima... Nema na čemu druže...


Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
postar
Posetilac
Posetilac



Број порука : 11
Join date : 12.04.2010
Age : 47
Локација : Cuprija

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyTue 27 Dec 2011, 01:12

Dobitnu kombinaciju ne treba menjati za ovako dobar par.Svaka cast na ulozenom trudu oko ptica.Samo napred i puno srece u daljem radu.SRECNI PRAZNICI. santa
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyTue 27 Dec 2011, 10:43

hvala postar, i tebi želim što više sreće, a i strpljenja u daljem uzgoju. SRETNI PRAZNICI I TEBI, KAO I OSTALIMA santa rendeer santa rendeer santa rendeer
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyTue 27 Dec 2011, 17:28

Ne oseti se neki poseban miris. Crvi su cisti jer se hrane i zive u brasnu i mekinjama. Ja sam moje uneo u kucu ovih dana isto po Bockinom savetu, rasporedio sam ih u velike kante od poludisperzije i resena stvar. Sto visa temperatura to brza reprodukcija.

Poz
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySun 22 Jan 2012, 18:17

pozdrav za sve forumase, koji je optimalni broj ptica u volijeri dimezija< sirine i dubine 6o cm i visine 1 metar study
Назад на врх Go down
Sponsored content





Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
Parenje i uzgoj štiglića
Назад на врх 
Страна 2 of 40Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Parenje i uzgoj štiglića
» parenje stiglica
» Idealna parilica za parenje stiglica

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: