PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Odvajanje mladih - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Odvajanje mladih - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Odvajanje mladih - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Odvajanje mladih - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Odvajanje mladih - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Odvajanje mladih - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Odvajanje mladih - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Odvajanje mladih - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Odvajanje mladih - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Odvajanje mladih - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Odvajanje mladih - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Odvajanje mladih - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Odvajanje mladih - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Odvajanje mladih - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Odvajanje mladih - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Odvajanje mladih - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Odvajanje mladih - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Odvajanje mladih - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Odvajanje mladih - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Odvajanje mladih

Go down 
+17
markojunior
grga
Бане
kima
horvat
Gost
Ćuban
Timbrado
pticar nis
Zika
BOCKA
sestoperac
Milan
milos0205
ticar
Ivan_Nish
Steva
21 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3
АуторПорука
markojunior
Član
Član
markojunior


Број порука : 73
Join date : 03.12.2009
Age : 44
Локација : Pozarevac

Odvajanje mladih - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih - Page 3 EmptyFri 05 Feb 2010, 14:04

to sto ti mislis da se tuku i posle kljukaju i ja sam isto mislio jer se kod mene isto desavalo,da bi kasnije uz iskustvo starijeg kolege ulicnog hodaca utvrdili da se oni ustvari pare sto se i dokazalo posle nekoliko dana,zenka je snela jaja i sve je bilo ok mozda i gresim ali kod mene se tako nesto desavalo
Назад на врх Go down
grga
Član
Član



Број порука : 61
Join date : 21.12.2009
Age : 53
Локација : Inđija

Odvajanje mladih - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih - Page 3 EmptySat 06 Feb 2010, 07:43

pile je staro 23 dana polako počinje da silazi na hranu kjucka seme ali više ispusti nego što pojede ženka ga još hrani i nedira ga ali kad ubacim mužjaka on ga ponekad napadne i kjuca a ponovo bi pario kanarince šta da radim i kad otprilike mladi jedu seme study study study
Назад на врх Go down
Canary Martin
Član
Član
Canary Martin


Број порука : 57
Join date : 05.12.2009
Age : 29

Odvajanje mladih - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih - Page 3 EmptySat 06 Feb 2010, 15:17

Ne odvajaj malo jos par dana ,dok ne nauci da jede samo (da otvara seme)...
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Odvajanje mladih - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih - Page 3 EmptySat 06 Feb 2010, 18:55

Canary Martin ::
Ne odvajaj malo jos par dana ,dok ne nauci da jede samo (da otvara seme)...

a tko to drži kanarince dok ne počmu sami jesti zrnje,to se dešava tek sa 30 dana starosti,a u to vrijeme kanarinka već leži debelo na novim jajima.
Назад на врх Go down
goran70
Član
Član
goran70


Број порука : 100
Join date : 07.11.2010
Age : 53
Локација : inđija

Odvajanje mladih - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih - Page 3 EmptyFri 11 Mar 2011, 21:15

imam cudnu situaciju mladi imaju 22 dana ali su jos u gnezdu ponekad sidju da kljuckaju ali to je na minut i vrate se u gnezdo zenka ih hrani bez problema i ne tuceih planiram opet da je uparim posto je ovo prvo leglo prosle godine ja imala 2 legla ove godine kanarinac sa kojim bi pario nije njihov otac sta da radim da drzim mlade sa njom dok ne pocnu da jedu ili da ubacim jos jedno gnezdo i tog muzjaka bojim se da ih ne tuce postoim nije otac bojim se da zenka nepocne da nosi jaja baz muzjaka Shocked
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Odvajanje mladih - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih - Page 3 EmptyFri 11 Mar 2011, 21:42

Ne bi trebalo da ih tuče, veća je šansa da će ih hraniti, ovako ženka može da počne da ih čupa, ja sam dve ture sad odvojio na 18-19 dana za sad su mladi dobro i sami jedu.
Назад на врх Go down
goran70
Član
Član
goran70


Број порука : 100
Join date : 07.11.2010
Age : 53
Локација : inđija

Odvajanje mladih - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih - Page 3 EmptyFri 11 Mar 2011, 22:07

ova se zenka odlicno pokazala sa odgojem maldih ne tuce mlade ali mi je cudna situacija da mladi 22 dan a jos su u gnezdu bojim se da zenka nepocne nositi neoplodjena jaja study
Назад на врх Go down
luka pericaa
Posetilac
Posetilac



Број порука : 11
Join date : 05.03.2011

Odvajanje mladih - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih - Page 3 EmptyFri 11 Mar 2011, 22:34

goran70 ::
ova se zenka odlicno pokazala sa odgojem maldih ne tuce mlade ali mi je cudna situacija da mladi 22 dan a jos su u gnezdu bojim se da zenka nepocne nositi neoplodjena jaja study

mužijaka stavi samo da je opari 2 puta dnevno,ujutro i navečer,za dva dana slobodno odvoji mlade i stavi ih sa nekom starijom pticom koja će im pokazati gdje se što nalazi.
tek onda možeš ubaciti mužijaka.
inače ja kod tako dobre ženke čim me upozori i otkine koje pero sa mladog stavim novo gnijezdo u drugi kut i materijal za gnijezdo da ne počupa mlade.

držim mlade skroz dok ne snese treće jaje,i onda gnijezdo vratim na staro mjesto i pustim je na miru.
Назад на врх Go down
goran70
Član
Član
goran70


Број порука : 100
Join date : 07.11.2010
Age : 53
Локација : inđija

Odvajanje mladih - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih - Page 3 EmptySun 13 Mar 2011, 17:42

mladi imaju 23 dana i pomalo jedu sami jajcanu smesu ali bi ja da ih ostavim u tom kavezu posto je veci a zenku prebacoi u drugi kavez stavio joj gnezdo i pustio muzjaka .pa me interesuje dali ce nastaviti da se pari u drugom kavezu nemenjam prostor samo kavez Shocked
Назад на врх Go down
luka pericaa
Posetilac
Posetilac



Број порука : 11
Join date : 05.03.2011

Odvajanje mladih - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih - Page 3 EmptySun 13 Mar 2011, 17:52

goran70 ::
mladi imaju 23 dana i pomalo jedu sami jajcanu smesu ali bi ja da ih ostavim u tom kavezu posto je veci a zenku prebacoi u drugi kavez stavio joj gnezdo i pustio muzjaka .pa me interesuje dali ce nastaviti da se pari u drugom kavezu nemenjam prostor samo kavez Shocked

ne minjati kavez nikako
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Odvajanje mladih - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih - Page 3 EmptySun 13 Mar 2011, 21:39

Menis u svi kavezi i sva gnezda isti. Menjao sam kaveze ali možda je to razlog što je sve bilo u redu.
Назад на врх Go down
goran70
Član
Član
goran70


Број порука : 100
Join date : 07.11.2010
Age : 53
Локација : inđija

Odvajanje mladih - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih - Page 3 EmptyMon 14 Mar 2011, 00:01

problem je sto je meni kavez gde su se izlegli mladi velik a ja hocu da prebacim zenku u manji ili da prebacim mlade u manji ako im to nesmeta pa za mesec dana prebaciti u veliki Shocked
Назад на врх Go down
luka pericaa
Posetilac
Posetilac



Број порука : 11
Join date : 05.03.2011

Odvajanje mladih - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih - Page 3 EmptyMon 14 Mar 2011, 05:04

goran70 ::
problem je sto je meni kavez gde su se izlegli mladi velik a ja hocu da prebacim zenku u manji ili da prebacim mlade u manji ako im to nesmeta pa za mesec dana prebaciti u veliki Shocked

mladi prvo i moraju biti u manjem kavezu da lakše nađu hranu i vodu a posle idu u veće kaveze.po mogućnosti staviti hranu u neku široku i plitku posudu na dno kaveza i na mjesto gdje ide hranilica,kad skuže di je hrana onu sa poda makneš.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Odvajanje mladih - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
Odvajanje mladih
Назад на врх 
Страна 3 of 3Иди на страну : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Prstenovanje mladih kanarinaca
» Stiglic- problem
» diskus....

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: KANARINCI-
Скочи на: