PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Odvajanje mladih EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Odvajanje mladih EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Odvajanje mladih EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Odvajanje mladih EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Odvajanje mladih EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Odvajanje mladih EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Odvajanje mladih EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Odvajanje mladih EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Odvajanje mladih EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Odvajanje mladih EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Odvajanje mladih EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Odvajanje mladih EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Odvajanje mladih EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Odvajanje mladih EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Odvajanje mladih EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Odvajanje mladih EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Odvajanje mladih EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Odvajanje mladih EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Odvajanje mladih EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Odvajanje mladih

Go down 
+17
markojunior
grga
Бане
kima
horvat
Gost
Ćuban
Timbrado
pticar nis
Zika
BOCKA
sestoperac
Milan
milos0205
ticar
Ivan_Nish
Steva
21 posters
Иди на страну : 1, 2, 3  Next
АуторПорука
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih EmptyMon 20 Apr 2009, 16:26

Kada odvajate mlade? Voleo bih da cujem vasa iskustva.
Назад на врх Go down
Ivan_Nish
Član
Član
Ivan_Nish


Број порука : 62
Join date : 03.03.2009
Age : 38
Локација : Niš

Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih EmptyMon 20 Apr 2009, 16:59

Ja odvajam mlade sa 25-28 dana.Pratim ih do tada,gledam da li jedu jajcanu hranu,kako se ponasaju, pa bas ako procenim da je neki mlad slab onda ga ostavim da ga jos neki dan hrani majka. Very Happy
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih EmptyMon 20 Apr 2009, 19:05

meni mladi nakon 22-23 dana lete van iz parilica. nemaju sto dalje raditi.
Назад на врх Go down
milos0205
Član
Član
milos0205


Број порука : 223
Join date : 03.03.2009

Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih EmptyMon 20 Apr 2009, 20:35

I kod mene mladi idu sa 22 danom u posebnu letelicu
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih EmptyMon 20 Apr 2009, 21:10

DA budem iskren, ja sam vec mlade bastarde odvojio danas, na njihov 21. dan. Stavio sam stiglica opet od kanarinke, on poceo da ih bije, a kanarinka im cupa perje.Vidim ja da su poceli da jedu sami, pa sam ih odvojio. Ali njihov kavez sam spojio na kanarinkin tako ako bas zagusti ona moze da im proturi hranu kroz zicu.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih EmptyMon 20 Apr 2009, 21:45

Steva ::
DA budem iskren, ja sam vec mlade bastarde odvojio danas, na njihov 21. dan. Stavio sam stiglica opet od kanarinke, on poceo da ih bije, a kanarinka im cupa perje.Vidim ja da su poceli da jedu sami, pa sam ih odvojio. Ali njihov kavez sam spojio na kanarinkin tako ako bas zagusti ona moze da im proturi hranu kroz zicu.
Pamtno, sad ne može da ih čupa a hraniće ih ako zatreba.
Назад на врх Go down
Ivan_Nish
Član
Član
Ivan_Nish


Број порука : 62
Join date : 03.03.2009
Age : 38
Локација : Niš

Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih EmptyThu 23 Apr 2009, 14:07

malo sam off topic ali ne zamerite. Rolling Eyes

Zanima me poske koliko vremena dajete mladim kanarincima zelenis.mlaslacak i to???

A kupanje?Jel im ne skodi recimo nista posle mesed dana od odvajanja da se kupaju???
Назад на врх Go down
sestoperac
Član
Član
sestoperac


Број порука : 187
Join date : 03.03.2009
Age : 47
Локација : Podgorica, Montenegro

Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih EmptyThu 23 Apr 2009, 21:31

mladi projedu cetvrti dan nakon izlijetanja iz gnijezda i to obicno kad jedan proba za njim i ostali. Ja licno cim ih prvi put vidim da sami jedu, odvajam ih od kanarinke.

Kupanje im daj kad god ti volja, sto prije to bolje, ne moze da skodi, a zelenis ne moras da zuris, postepeno kako budu pojacavali sjemensku hranu, a smanjivali meku.
Назад на врх Go down
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih EmptyFri 24 Apr 2009, 00:59

JA BI MALO DA DOPUNIM SESTOPERCA,
JOS PRVOG DANA KADA IZLETE MLADE I SEDALA JA NA PODNJACI U STAKLENU TACNU STAVIM HRANE.
MAJKA DOLAZI I UCI MLADE DA JEDU IZ TE POSUDE I NAKON DAN DVA KADA VIDIM DA MLADE POCINJU SAME JEST ONDA IH PREBACIM U VOLIERU.
U VOLIERU MNOGO BRZO SE PRIVIKAVAJU NA OSTALE PTICE.
INTERESNO JE KADA PUSTITE MLADE U VOLIERU ONDA SAMI SE GRUPIRAJU I STOJE NA ISTOJ STAJALICI
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih EmptyFri 24 Apr 2009, 10:31

BOCKA ::
JA BI MALO DA DOPUNIM SESTOPERCA,
JOS PRVOG DANA KADA IZLETE MLADE I SEDALA JA NA PODNJACI U STAKLENU TACNU STAVIM HRANE.
MAJKA DOLAZI I UCI MLADE DA JEDU IZ TE POSUDE I NAKON DAN DVA KADA VIDIM DA MLADE POCINJU SAME JEST ONDA IH PREBACIM U VOLIERU.
U VOLIERU MNOGO BRZO SE PRIVIKAVAJU NA OSTALE PTICE.
INTERESNO JE KADA PUSTITE MLADE U VOLIERU ONDA SAMI SE GRUPIRAJU I STOJE NA ISTOJ STAJALICI

Bocka, koliko mladi imaj tad kad ih odvojis?
Назад на врх Go down
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih EmptyFri 24 Apr 2009, 11:32

OBICNO MLADI KANARINCI VIDE KAKO MAJKA IH UCI I KADA POCNE JEAD DA JEDE ONDA SVI PRIHVATAJU I JEDU PSOTAVJENU HRANU NA PODNJACI.
NAKON DVA DANA JA IH PREBACIM U VOLIERU I TAMO IM JE PUNO LAKSE JER UVEK IMA HRANE NA PODU PLUS IMAM SEST HRANILICA OKOLO VOLIERE.
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih EmptyFri 24 Apr 2009, 11:58

Pa to sa hranom na podnjači po meni i nije baš preporučljivo. Mlade ptice i onako vole da čačkaju po podu , tako jedu i izmet i razbole se i još da ih učimo da je hrana na podu......
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih EmptyFri 24 Apr 2009, 13:27

ne na podu već u nekoj otvorenoj posudici.
Назад на врх Go down
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih EmptyFri 24 Apr 2009, 19:46

BOCKA ::
JA BI MALO DA DOPUNIM SESTOPERCA,
JOS PRVOG DANA KADA IZLETE MLADE I SEDALA JA NA PODNJACI U STAKLENU TACNU STAVIM HRANE.
MAJKA DOLAZI I UCI MLADE DA JEDU IZ TE POSUDE I NAKON DAN DVA KADA VIDIM DA MLADE POCINJU SAME JEST ONDA IH PREBACIM U VOLIERU.
U VOLIERU MNOGO BRZO SE PRIVIKAVAJU NA OSTALE PTICE.
INTERESNO JE KADA PUSTITE MLADE U VOLIERU ONDA SAMI SE GRUPIRAJU I STOJE NA ISTOJ STAJALICI

nema potreba komentirati ako prethodno niste procitali moj post.
kada povtaram iste stvari mislim da se podrazumeva na ono sta sam prethodno pisao
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih EmptyFri 24 Apr 2009, 23:16

NIje bitno da li je u činijici ili nije u svakom slučaju se ptica uči da jede sa dna kaveza i da joj je hrana dole a ne gore u hranilici, tako ptica instinktivno kad je gladna sleće na dno kaveza i kljuca šta nadje dole, otpadke od hrane izmet...........
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih EmptyThu 23 Jul 2009, 16:22

Mislim da nema nikakve objektivne potrebe posebno mlade ptice odvlaciti na pod,bilo putem hrane,vode,kupanja ili iz bilo kog drugog razloga.Bilo da je kavez ili volijera,trudim se i nastojim pre svega da u sredisnim zonama ili u gornjem delu prostora gde borave pogotovo mlade ptice bude im sve dosrupno.Svaki silazak na pod pa makar i radoznalost mladih povlaci rizik da putem prljavstine bilo od nogu ili kljunica se zaraze i razbole,iako maltene svakodnevno odrzavamo higijenu u prostoru....
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih EmptyThu 23 Jul 2009, 16:57

Za mlade ptice pod je potencijalno zariste da dodje do bolesti ptice jer se na podu nalazi sve ono sto izaziva bolest.......... Taj problem se moze resiti resetkom na podu ali ipak mislim da i tako ostane na podu mnogo toga sta moze izazvati bolest........... Ako nema resetke najcesci izvor zaraze za mlade ptice jesete ona voda koja kaplje na pesak koji se nalazi na podu, tu ima najvise bakterija a mladi kanarinci kao izinata to kljucaju i tako unose bakteije i oboljevaju............ Kod mene u volijerama sam napravio kad odvojim mlade ptice ispod pojilice stavim limeni "oluk" koji odvodi vodu napolje koja bi inace kapala na pod, tako sam resio najcesci problem zbog koga ptice oboljevaju...... POZDRAV cheers
Назад на врх Go down
Timbrado
Član
Član
Timbrado


Број порука : 114
Join date : 08.11.2009
Локација : Diseldorf-Sabac

Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih EmptySun 08 Nov 2009, 22:47

Steva ::
Kada odvajate mlade? Voleo bih da cujem vasa iskustva.

Mlade Kanarince nije preporucljivo odvojiti pre 30. dana. Ja moje odvajam cak 32 ili 33 dan, zavisi od reakcije roditelja u toku parenja. Kada mlade kanarince odvojimo 5-10 dana pre nego sto je preporuceno, dolazi do sledecih problema sto se tice zdravlja mladih:

Mladi Kanarinci u letelici naglo uzimaju hranu i sa time postaju prozdrljivi. Posto u tom periodu jos nemogu ljustiti seme daje im se i dalje jajcana hrana koju neki uzgajivaci prejako prave. U ovakom slucaju ptice obole od sledece belesti. Alapljivost i crvenilo Stomaka. Crvenilo Stomaka je znak za upalu i otekotinu stomaka kao i spicastom grudnom kosu. Svi unutrasnji organu su pod upalom. Uzrok ovoga je netacna ishrana, alapljivost i PRERANO odvajanje mladih od majke.

U ovakom slucaju prvenstveno je mlade ptice osloboditi od temperature sa preparatima koji dajemo u vodu. Davanje zasladjenog caja od Kamilice, ali samo u prokuvanoj vodi. Stomak im se mora mazati sa Kineskom ulju i to ponavljati svaka 2 dana. Hrana im se mora promeniti na Dietalnu sa vise brasnjavim semenom i Grizom. Ni slucajno davati jajcanu hranu, Zelenilo i Voce nego samo Biskvit u Mleku izdrobiti i dodati malo Maka. U konstantnoj toploj prostoriji, ova metoda vecinom ima uspeha.

Sa ovim tekstom koji nije tema na pitanje, hteo sam samo da upozorim one koje PRERANO odvajaju mlade od majke.

Za ostala pitanja uvezi odgoja Kanarinaca i njihovih Bolesti, rado cu odgovoriti svima.

Pozdrav!

Timbrado Espanol
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
Ćuban
Posetilac
Posetilac



Број порука : 5
Join date : 03.01.2010
Age : 35
Локација : Beograd

Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: ODVAJANJE MLADIH   Odvajanje mladih EmptyWed 06 Jan 2010, 18:41

Problem se javlja kad zenka pocne da cupa mlade 17, 18 dana.Tesko je nju tada kontrolisati,takva je zenka.
Da li je tada oko 18 dana rano odvojiti ih od zenke i prebaciti muzjaku da ih hrani....
Odrasli su, nije im potrebno da ih majka greje..eto to je moja nedoumica...
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih EmptyWed 06 Jan 2010, 21:22

Postoji rešenje i za to. Kad ženka počne da čerupa mlade stavite joj materjal za pravljenje gnezda u jedan ugao kaveza zakačen štipaljkom i ženka će se sa time zanimati a ne sa pilićima. Dobro se pokazalo i parčence obične domaće slanine, zakačeno u kavezu. Ženka rado uzima slaninu i ne dira piliće.
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih EmptyWed 06 Jan 2010, 22:59

Jos jedna dobra stvar, koja sam ja primenjivao ove godine je odvajanje mladih u kavez koji se priljubi uz kavez sa kanarinkom. Ili jos bolje ako postoji kavez sa pregradom. Tada mladi prilaze majci samo kad ih hrani, a ona ne moze da ih cupa.
Назад на врх Go down
Ćuban
Posetilac
Posetilac



Број порука : 5
Join date : 03.01.2010
Age : 35
Локација : Beograd

Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih EmptyThu 07 Jan 2010, 00:18

TO je to , bravo. Samo jos da neko ustanovi s koliko dana starosti mlade mogu iz gnezda na drugu stranu zice , eto to je ono sto me posebno pogadja !
Hvala
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih EmptyThu 07 Jan 2010, 01:15

Moze vec tu oko 17-18 dana. Oni u sustini tad vec stoje sami na stajalici, ne vracaju se u gnezdo.
Назад на врх Go down
Ćuban
Posetilac
Posetilac



Број порука : 5
Join date : 03.01.2010
Age : 35
Локација : Beograd

Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih EmptyThu 07 Jan 2010, 01:20

Ko ce dati bolji savet od Steve mog druga....
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih EmptyThu 07 Jan 2010, 01:32

Hvala Nidzo. Mada, to mozes oceniti i sam, po mladima. Ne moras se striktno osloniti na dane.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Odvajanje mladih Empty
ПорукаНаслов: Re: Odvajanje mladih   Odvajanje mladih Empty

Назад на врх Go down
 
Odvajanje mladih
Назад на врх 
Страна 1 of 3Иди на страну : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Prstenovanje mladih kanarinaca
» Stiglic- problem
» diskus....

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: KANARINCI-
Скочи на: