PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Mlitavi kanarinac EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Mlitavi kanarinac EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Mlitavi kanarinac EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Mlitavi kanarinac EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Mlitavi kanarinac EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Mlitavi kanarinac EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Mlitavi kanarinac EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Mlitavi kanarinac EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Mlitavi kanarinac EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Mlitavi kanarinac EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Mlitavi kanarinac EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Mlitavi kanarinac EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Mlitavi kanarinac EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Mlitavi kanarinac EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Mlitavi kanarinac EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Mlitavi kanarinac EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Mlitavi kanarinac EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Mlitavi kanarinac EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Mlitavi kanarinac EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Mlitavi kanarinac

Go down 
5 posters
АуторПорука
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Mlitavi kanarinac Empty
ПорукаНаслов: Mlitavi kanarinac   Mlitavi kanarinac EmptyMon 30 Jan 2012, 00:11

Da li neko od vas forumasa / odgajivaca moze da mi odgovori sta je sa mojim kanarincem.
Pre 40-ak dana nabavio sam deci za kucnog ljubimca zelenog kanarinca malinoa. I pri kupovini mi je izgledao narogusen ali me je odgajivac ubedio da je sve mlade vec prodao i ovog ostavio sebi te mi ga posteno i naplatio. Medjutim ptica kunja od prvog dana, neaktivna je veci deo dana drema onda se razdrma jede i kunja na hranilici, ponekad je ujutru nadjem na dnu kaveza i uvek mislim da je uginuo, on se popne na preckicu jede, pije vode, strese se nekoliko puta i opet drema tako sto lezi na precki. Kad spava klati se nekad vise nekad manje u ritmu otkucaja srca. I tako vec mesec i kusur.
Jede sve: semenje, voce, jaja, povremeno mu skuvam kamilicu koju isprska da bi mu sipao vodu. Jedino ga retko vidjam da kljuca min. kamen i spinu kost. Dodajem mu i ugalj u hranu, da li ga jede ne znam.
Procitao sam o svim bolestima na forumima i simptomi ni jedne bolesti mi se ne poklaju sa stanjem ptice: dobro jede, ima dobru stolicu, stomak svetao i ravan, normalno dise, mozda mu je malo izrazenija kobilica ali racunam da je mlada ptica koja nije letela. Perje uredno.
Evidentno je jedino da ima problem sa ravnotezom ali ne neuroloski nego jednostavno kao da ima losu motoriku i/ili nema snage: kada hoce da se pocese dugo se namesta, noge mu klizaju u stranu, ne zna da se okrene na precki, nego se u skoku/letu okrece ka susedoj precki i u toku noci pada sa precke.
Od pre sedam dana poceo je da peva, odpeva turu dve, pa dremne, razdrma se skrca neku smenku zapeva pa ponovo dremne. Iz kaveza mu ne pada na pamet da izadje i ako su mu vratanca otvorena.
Ja sam mu davno prognozrao kraj ali on tako gura i gura, pa rekoh da potrazim savet od vas da mu nenako pomognem.
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Mlitavi kanarinac Empty
ПорукаНаслов: Melanin   Mlitavi kanarinac EmptySun 19 Feb 2012, 08:12

pardon nije MALINO nego MELANIN
Назад на врх Go down
boris
Član
Član
boris


Број порука : 116
Join date : 06.01.2010
Age : 46
Локација : jagodina-despotovac

Mlitavi kanarinac Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlitavi kanarinac   Mlitavi kanarinac EmptyWed 22 Feb 2012, 00:21

Rilekson ::
pardon nije MALINO nego MELANIN

probaj sa "zivomicinom"pokriva dosta toga,,,lako se nabavlja
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Mlitavi kanarinac Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlitavi kanarinac   Mlitavi kanarinac EmptyWed 22 Feb 2012, 00:55

boris ::
Rilekson ::
pardon nije MALINO nego MELANIN

probaj sa "zivomicinom"pokriva dosta toga,,,lako se nabavlja

Hvala Borise,

od kada sam postavio post, malo je bolje, intenzivnije peva, redje pada u toku noci - postavio sam razne stajalice od 8-15 mm, spava na najtanjoj. Ali sam primeto da dok stoji stalno odize nogu kao da je stajalica vruca (dotakne stajalicu pa podigne nogu), onda promeni nogu koju odize. Ocigledno ima neki problem sa nogama/zglobovima ali ne vidim nikave deformitete, gljivice is. Higijena je na nivou, posip, kupanje, jede kao mecava, mada sada zaobilazi jaja i keks, jabuka bi pojeo kilo kad bi mu dao. Jos nesto, da li nokti mogu biti razlicite boje - neki su beli i lepo se vidi zivac kada mu secem nokte, a neki su crni pa secem samo vrhove.

Pozdravljam te i hvala jos jedared!
Назад на врх Go down
robes
Član
Član
robes


Број порука : 46
Join date : 20.09.2011
Age : 38
Локација : Subotica

Mlitavi kanarinac Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlitavi kanarinac   Mlitavi kanarinac EmptyThu 23 Feb 2012, 13:24

Zašto ne postaviš sliku svog kanarinca?
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Mlitavi kanarinac Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlitavi kanarinac   Mlitavi kanarinac EmptyThu 23 Feb 2012, 14:46

robes ::
Zašto ne postaviš sliku svog kanarinca?

Pa to je ova "sova" sa avatara, vidis da se ne drzi noktima zadnjih prstiju. Stavicu slike kasnije.
Hvala!
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Mlitavi kanarinac Empty
ПорукаНаслов: EVO GA KLJAKAVI   Mlitavi kanarinac EmptyThu 23 Feb 2012, 22:59


Mlitavi kanarinac Img5664o.th


Mlitavi kanarinac Img5581u.th


Mlitavi kanarinac Opravljamtftmonitore.th


Mlitavi kanarinac Spavac.th



Назад на врх Go down
Gagi77
Posetilac
Posetilac
Gagi77


Број порука : 17
Join date : 16.02.2012
Age : 46
Локација : Jagodina

Mlitavi kanarinac Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlitavi kanarinac   Mlitavi kanarinac EmptyFri 24 Feb 2012, 02:09

Nabavi Triguard 250 i daj kanarincu 7 dana uzastopno u vodu.Po meni dosta dobar lek (ja ga koristim za svoje ptice) koji ima u sebi tri antibiotika.Po završetku terapije još 7 dana Aminovit ili Vitoligam u vodu.Pre neki dan sam bio kod drugara koji odgaja kanarince i imao je problem sa mužjakom koji je veći deo vremena provodio na podu kaveza a slabije na stajalici.Lagano uz moju pomoć mu je na noge namazao Daktanol gel za decu i tako nekoliko dana.Na prvom mazanju kada sam bio ja tu noge su odjednom dobile crvenu boju,mislim da je neka bakterija bila u pitanju.Sada je već druga ptica.Pozz
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Mlitavi kanarinac Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlitavi kanarinac   Mlitavi kanarinac EmptySat 25 Feb 2012, 01:54

Hvala druže Gagi,
korisni saveti od tebe nadam se i drugima.
Reci mi molim te još nešto da li od klijavog semena ptica može dobiti proliv i šta preporučuješ za proliv kod ptica.
Pozdravljam te!
Назад на врх Go down
Gagi77
Posetilac
Posetilac
Gagi77


Број порука : 17
Join date : 16.02.2012
Age : 46
Локација : Jagodina

Mlitavi kanarinac Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlitavi kanarinac   Mlitavi kanarinac EmptySat 25 Feb 2012, 19:52

Pre će dobiti proliv od rendane šargarepe ako se često daje.Za klijavo seme nisam čuo da je neko imao problem ali treba umereno davati ptici.Ukoliko proliv nije izazvan nekom bakterijom može se koristiti prohlađen čaj od osušenog dunjinog lista ili gologuze.Ako se radi o bakterijiskoj infekciji ima dosta praškića koji se mogu koristiti.Triguard 250 u sebi sadrži Sulfadimidin,neomicin i oksitetraciklin i koristi se za lečenje digestivnog,respiratornog i urogenitalnog trakta.Ako nema njega može i Neosulfox P , to mu je isto.Doza 1g na 4kg/tm. Streptomicin P (E. coli,Salmonella spp.,Pasteurella spp.,Vibrio coli,Shigella spp.,Klebsiella spp.).Doza 1g na 4L vode ili 1kk (5g) na 20L vode...pozz...
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Mlitavi kanarinac Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlitavi kanarinac   Mlitavi kanarinac EmptySat 25 Feb 2012, 21:21

Stručno, svaka čast, želim ti da jednog dana budeš Vuk Bojović, makar kod Palme. Trigard već koristim (mislim ptica), ali onaj Aminovit se prodaje u količinama za tvoj zoo, pa sam kupio Promotor-L, liči slično.
Inače kanarinac ne provodi vreme na podu, već mu se ponekad dešava da u snu padne sa stajalice i odmah se i popne ako mu ostavim svetlo, ako ne onda se popne ujutro.
Takav je "kljakav", ali ajde da ispije terapiju pa da vidimo možda i ima neku hroničnu boljku, kažem ti ovakav je puna 2 meseca od kad je kod mene. Inače danas je otpevao u dva navrata po 10-ak minuta i kupao se, osušio i savio glavu pod krilo sa prvim sumrakom. Za proliv sam mu dao rendanu plazmu promešanu sa belim kukuruznim brašnom i sad liči bolje, mislim na izmet. Ali nekao mi se čini da previše jede, ili kunja ili jede.
E sad, što ima neke crne nokte (ko da ga je neko tuk'o po prstima)? da li je to pigment (noge mu nisu tamne) ili neki problem pa ne može ko što treba da se zakači na stajalicu

Pozdrav i hvala!
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Mlitavi kanarinac Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlitavi kanarinac   Mlitavi kanarinac EmptySun 26 Feb 2012, 16:21

Čika Rilekson, kupite makovo seme, ima ga u svakom dragstoru ili običnoj prodavnici, mislim da je kesica oko 60 dinara, i dajte ga kanarincu par dana u mineralci(dozeru), to je lek za proliv, ja sam imao problema sa rolivom kod kanarinaca ali i kod divljaka, uvek mi je mak pomogao i to za dva dana ako mi verujete. Slobodno mu dajte.


Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Mlitavi kanarinac Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlitavi kanarinac   Mlitavi kanarinac EmptySun 26 Feb 2012, 21:22

Hvala dečak,
sredio sam proliv, možda nisi čuo za ovo - suvom smokvom, lako je sa pticom koja jede ko "provalija".
Ali ajde me sad nauči kako da nateram pticu da jede rendana jaja sa plazma keksom. Ništa drugo da nema u kavezu neće sići na hranilicu da vidi šta je to, a kamoli da jede.
Pozdrav i hvala
Назад на врх Go down
robes
Član
Član
robes


Број порука : 46
Join date : 20.09.2011
Age : 38
Локација : Subotica

Mlitavi kanarinac Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlitavi kanarinac   Mlitavi kanarinac EmptySun 26 Feb 2012, 23:00

Pomešaj kuvano jaje sa semenom koji daješ ,da ptica vidi da je tu seme,ali da ne može pojesti bez malo jaje.Daj mu ujutro,a popodne samo čisto seme.Pa polako ima da ga zavoli.
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Mlitavi kanarinac Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlitavi kanarinac   Mlitavi kanarinac EmptyWed 29 Feb 2012, 22:41

Načuo sam nešto za suvu smokvu, ali nisam probavao. Baš ovako, pomešajte sa semenom jaje, ali ga malo sitnije izmrvite i neka ima neki malo veći komadić, uzimaće sigurno. Imao sam i ja takvih problema kod štiglića i cajzlana, pa lepo uzmem proklijam seme i pomešam sa jajima, pojedu sve samo ostane čista posuda.

Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
Sponsored content





Mlitavi kanarinac Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlitavi kanarinac   Mlitavi kanarinac Empty

Назад на врх Go down
 
Mlitavi kanarinac
Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Kanarinac x šiglica
» Divlji kanarinac
» Malino kanarinci (malinois waterslagers)

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: BOLESTI I PROBLEMI KOD PTICA-
Скочи на: