PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca

Go down 
+2
Gost
Vlatko-VTS
6 posters
Иди на страну : 1, 2  Next
АуторПорука
Vlatko-VTS
Član
Član
Vlatko-VTS


Број порука : 36
Join date : 24.12.2010
Age : 41
Локација : Skopje-Macedonia

Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: POMOS POMOS   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyTue 14 Jun 2011, 01:44

Prijateli ja imam jedan apel do vama ako neko zna kako bi mogao da spasim moje ptice? Problem je u tome sto prve simptome su suzenje na ocima onda sledeci simptom je vrtoglavica ili mozda neki vid na ludilo? U jedan moment ptica je ok a onda u sledeci leti kako luda lupa se po volieru i najzad ne moze da stoi na stapcic. Probao sam so nekoliko preparata ali izgleda da je sve gore a ne bolje. Molim vas ako neko zna sta je problem i dali ima i kako se zove lek Crying or Very sad
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: Re: Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyTue 14 Jun 2011, 17:19

Raspitaću se u veterinarskom institutu i javiću ti što pre budem mogao. Zaista čudno!!! No
Назад на врх Go down
Vlada Nish
Član
Član
Vlada Nish


Број порука : 118
Join date : 06.03.2009
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: Re: Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyTue 14 Jun 2011, 22:22

Mogu biti 2 bolesti ornitoza ili salmoneloza , uglavnom bolest bi trebala biti bakterijska, sto je opet bolje nego da je virusno oboljenje. Prvo sve ptice koje su bolesne odvoji i ukoliko nisu toliko vredne neskodljivo ukloni ili ako to ne zelis narednih 6-9 meseci nemoj ih mešati sa ostalim pticama.

Da li ima nekog iscedka iz kljuna ili iz oka, da li je prljavo perje oko vrata ili krila kakav je izmet, da li smrdi , gde ti se pojavila bolest napolju u volijeri ili sobnom nacinu drzanja, ima mnogo stvari koje nisi rekao?!?

Koje si preparate davao kako bi znao šta bih mogao da ti preporučim, u svakom slučaju antibiotik širokog spektra dejstva , kao i vitamin A , daj im i medicinski ugalj da kljucaju.
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: Re: Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyWed 15 Jun 2011, 01:24

Meni se slicno jednom desilo kod golubova. Spustio se neki pridosli letac sa jatom u golubarnik i ja sam ga tamo ostavio. Nakon nedelju dana otprilike poceo je da gubi ravnotezu, rusio se u stranu, pokusavajuci da poleti sa poda na stajalicu. Kasnije se to desavalo i dok je hodao i dobro covek kaze ptica deluje kao luda. Sem ovih simptoma, nosio je glavu obesenu na stranu, kao da mu se uvrtao vrat. Ptica rapidno mrsavi i propada. Nakon mesec dana je i jedan moj golub iz jata dobio istu bolest. Pridoslicu sam odmah izdvojio da se razumemo, a nakon nekoliko dana posmatranja sam ga uklonio jer leka ocigledno nije bilo, jer tad nisam znao sta je u pitanju.

Kasnije sam saznao da se ta bolest zove kokosja [pileca] kuga, znam da je u velikoj meri prenose divlje ptice i pretpostavljam da od ove bolesti mogu stradati i ptice pevacice i kanarinci. Sve ovo pisem jer je evidentno iz posta da je pticama poremecen nervni sistem a bolest upravo napada nervni sistem ptice i pluca. U pitanju je virus i koliko ja znam ne moze se leciti jedino preventivno spreciti.
Назад на врх Go down
Vlatko-VTS
Član
Član
Vlatko-VTS


Број порука : 36
Join date : 24.12.2010
Age : 41
Локација : Skopje-Macedonia

Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: Re: Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyWed 15 Jun 2011, 03:44

Vlada Nish ::
Mogu biti 2 bolesti ornitoza ili salmoneloza , uglavnom bolest bi trebala biti bakterijska, sto je opet bolje nego da je virusno oboljenje. Prvo sve ptice koje su bolesne odvoji i ukoliko nisu toliko vredne neskodljivo ukloni ili ako to ne zelis narednih 6-9 meseci nemoj ih mešati sa ostalim pticama.

Da li ima nekog iscedka iz kljuna ili iz oka, da li je prljavo perje oko vrata ili krila kakav je izmet, da li smrdi , gde ti se pojavila bolest napolju u volijeri ili sobnom nacinu drzanja, ima mnogo stvari koje nisi rekao?!?

Koje si preparate davao kako bi znao šta bih mogao da ti preporučim, u svakom slučaju antibiotik širokog spektra dejstva , kao i vitamin A , daj im i medicinski ugalj da kljucaju.

Evo ovako je sve pocelo: Jas i moj brat odgajamo kanarinaca nekoliko godina. Ja imam jedno 70-80 kanarinca ali ih cuvam posebno nego on. Nakon zavrsetka parenja bidejki on cuva zute mozaike i zute lipohrmoce moji kanarinci na zutu osnovu ide kod njega a negovi crveni mozaici i sve ostale na crveni faktor ide kod mene na mitarenja. Prvo kod njega se pojavila neka parazitska bolest na ocima. simptome su bile na pocetku da mu suzi oko pa onda mu se due pa pocinje da zeva i da tesko dise i na kraj da pogine. Kad mi je dao negove ptice odma na pocetku tretirao sam ih sa TRIGARD (nabavio sam ga u Srbiju) nakon 5 dana pustio sam ih u letacu sa moim. Od tada do sad nije imalo problema za da pre neki dan vidim da jedan kanarinac pocinje da mu suzi oko. Odma sam ga odvojio u kafez i poceo da mu stavam trigard i neomicin kapi za oci. Nakon 2-3 dana pojavio se ovaj problem jedan kanarinac da skoci od stapic na stapic promarsio ga je i pao je na zemju. Odvojio sam ga i njega i stavio sam mu EFLORAN rastvor. Sutra dan jos 2 komada su bile kao ludi i nisam znao sta da radim. Otisao sam kod jednog prijatela i dao mi je neki lek koj su mu ga doneli iz Belgiju ali nije znao kako se zove. Rekao mi je da i on je imao iste probleme sa golubove najpre pa onda i sa kanarince i da ce taj lek da mi pomogne. Isto tako je rekao da ih je fatila infekcija na ociju i usiju i zato da ne mogu da stoje na stapic i da lete. Evo vec dva dana stavam u vodu a oni sto su jos u letacu su ok a oni odvojeni mozda su malo bolje ali nisam siguran mada mislim da je rano da se kaze. Sutra cu da slikam i da snimam pa cu da vam pustim da vidite. Inace nema iscedka od kljuna, ciste su ne su prljave letu jedu se je najnormalnije ne kmice i od jednom kao ludi ne znaju gde idu. Nadam se da ce te mi pomoci. HVALA vam mnogo
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: Re: Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyWed 15 Jun 2011, 20:24

Nadam se da ce ovoj temi da se prikljuci neki clan koji je strucan za ovo jer i mene bas zanima sta je u pitanju. Vlatko sa srecom i da ih sto pre izlecis
Назад на врх Go down
Vlada Nish
Član
Član
Vlada Nish


Број порука : 118
Join date : 06.03.2009
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: Re: Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyWed 15 Jun 2011, 23:49

korbach ::
Meni se slicno jednom desilo kod golubova. Spustio se neki pridosli letac sa jatom u golubarnik i ja sam ga tamo ostavio. Nakon nedelju dana otprilike poceo je da gubi ravnotezu, rusio se u stranu, pokusavajuci da poleti sa poda na stajalicu. Kasnije se to desavalo i dok je hodao i dobro covek kaze ptica deluje kao luda. Sem ovih simptoma, nosio je glavu obesenu na stranu, kao da mu se uvrtao vrat. Ptica rapidno mrsavi i propada. Nakon mesec dana je i jedan moj golub iz jata dobio istu bolest. Pridoslicu sam odmah izdvojio da se razumemo, a nakon nekoliko dana posmatranja sam ga uklonio jer leka ocigledno nije bilo, jer tad nisam znao sta je u pitanju.

Kasnije sam saznao da se ta bolest zove kokosja [pileca] kuga, znam da je u velikoj meri prenose divlje ptice i pretpostavljam da od ove bolesti mogu stradati i ptice pevacice i kanarinci. Sve ovo pisem jer je evidentno iz posta da je pticama poremecen nervni sistem a bolest upravo napada nervni sistem ptice i pluca. U pitanju je virus i koliko ja znam ne moze se leciti jedino preventivno spreciti.

Korbach virusne infekcije se u stvari ne leče već sekundarne infekcije koje je izazvao virus, protiv virusa najbolji lek je prevencija tj. vakcinacija.
Назад на врх Go down
Vlada Nish
Član
Član
Vlada Nish


Број порука : 118
Join date : 06.03.2009
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: Re: Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyThu 16 Jun 2011, 00:20

Vlatko ovako sve pricamo napamet posto kod ptica su uglavnom simptomi slicni a cesto puta to su infekcije izazvane od strane više različitih bakterija, virusa, protozoa i zbog toga je najbolje odneti mrtvu pticu kao i izmet na mikrobiološku analizu i nakon toga uraditi antibiogram i videti na šta određena bakterija najbolje reaguje , lekove koje si davao generalno ništa mi ne znače jer su to komercijalni nazivi određenih firmi, trebaju mi generički nazivi lekova tj. sastav koji piše u zagradi .

pr.STREPTOMYCIN 20%
Za primenu na životinjama

Sastav: 1ml injekcionog rastvora sadrži:
Streptomicin (u obliku sulfata)

Terapija najmanje mora biti od 5-7 dana.

Probaj sa antibioticima širokog spektra dejstva poput

- OKSITETRACIKLIN
-TILOZIN TARTARAT kod nas u apotekama Tiogal
-DOKSICIKLIN kod nas Dovicin
Ja sam mojim golubovima davao rifamor(RIFAMPICIN) kada su imali slične simptome i to je pomoglo, takođe imaš jako dobar lek možda i najbolji pitanje da li ga ima kod vas Nifuramycin.


Srećno!!!
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: Re: Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyThu 16 Jun 2011, 01:56

[/quote]Korbach virusne infekcije se u stvari ne leče već sekundarne infekcije koje je izazvao virus, protiv virusa najbolji lek je prevencija tj. vakcinacija.[/quote]

Pa eto, kazem treba neko strucniji da objasni sve ovo. Ja sam kod mojih golubova shvatio da se ne moze izleciti, a ti si mi sad to i potvrdio. Da napomenem opet, ne razumem se u veterinu, samo iznosim ono sa cim sam imao iskustva, moja laicka shvatanja. Tu smo da pomazemo jedni druge, nadam se da ce se naci resenje i za Vlatkov problem.

Sve u svemu, pazite ljudi kad donosite nove ptice. Karantin par nedelja obavezno!
Назад на врх Go down
Vlatko-VTS
Član
Član
Vlatko-VTS


Број порука : 36
Join date : 24.12.2010
Age : 41
Локација : Skopje-Macedonia

Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: Re: Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyFri 17 Jun 2011, 03:33

Proslo je vec 4-5 dana kako dajem jedan lek koj mi je dao jedan moj prijatel. Mogu sa sigurnost da vam kazem da su sada ptice mnogo bolje da ne kazem vec kako da ne im je nista. Ovaj lek se zove ORNIMIX to je belgiski lek za gulabe. Svarno neznam sta da vam kazem ptice su kao nove i one sto sam ih odvojio u kafeze sada vec skace od stapic na stapic kao nista da ne im je. Terapija traje prvo 5 dana neprekinuto po jedan gram na pola kilo vode 1gr=500ml. Pa onda tri dana pauza pa posle toga jos tri dana terapija. Ja vam predlazem svima da nabavite ako mozete ovaj lek ima ga na internetu i da preventivno dajete jednu terapiju. Posle 15 dana pauze treba da date GAMBAKOKCID za kokcidioza ili neki lek za te namene i onda najbolje je da vakcinirate ptice sa neka vakcina recimo kod nas LASOTA. Ali mora da pazite da su ptice zdrave zasto ako nisu pri vakcinaciju moze da uginu. Xvala vam u svaki slucaj na pomos a ako nesto doznam vise odma cu da vam postiram. Pozzzz Smile
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: Re: Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyFri 17 Jun 2011, 14:00

Vlatko-VTS ::
Proslo je vec 4-5 dana kako dajem jedan lek koj mi je dao jedan moj prijatel. Mogu sa sigurnost da vam kazem da su sada ptice mnogo bolje da ne kazem vec kako da ne im je nista. Ovaj lek se zove ORNIMIX to je belgiski lek za gulabe. Svarno neznam sta da vam kazem ptice su kao nove i one sto sam ih odvojio u kafeze sada vec skace od stapic na stapic kao nista da ne im je. Terapija traje prvo 5 dana neprekinuto po jedan gram na pola kilo vode 1gr=500ml. Pa onda tri dana pauza pa posle toga jos tri dana terapija. Ja vam predlazem svima da nabavite ako mozete ovaj lek ima ga na internetu i da preventivno dajete jednu terapiju. Posle 15 dana pauze treba da date GAMBAKOKCID za kokcidioza ili neki lek za te namene i onda najbolje je da vakcinirate ptice sa neka vakcina recimo kod nas LASOTA. Ali mora da pazite da su ptice zdrave zasto ako nisu pri vakcinaciju moze da uginu. Xvala vam u svaki slucaj na pomos a ako nesto doznam vise odma cu da vam postiram. Pozzzz Smile

Odlicne vesti! cheers
Назад на врх Go down
Vlada Nish
Član
Član
Vlada Nish


Број порука : 118
Join date : 06.03.2009
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: Re: Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyFri 17 Jun 2011, 14:48

To je odlična vest, samo pogledaj sastav leka i videces da sam bio u pravu i što se tiče dijagnoze i terapije.

O R N I M I X


WATER SOLUBLE POWDER




Composition per gram:
50 mg Doxycycline hyclate

Indications:
ORNIMIX is a water soluble powder containing doxycycline, a tetracycline with high activity against Ornithosis complex and Coryza in pigeons.

Dosage and administration:
For oral use via the drinking water.
General dosage: 4 gram per 2 ltr. drinking water (1 spoon = 8 gram).
Treat during 5 consecutive days.

Warning:
Don’t give grit, minerals and calcium during treatment.

Storage:
Keep in a cool and dark place, away from children.

Shelf life:
3 years.

Presentation:
Plastic jar of 100 gram.

FOR VETERINARY USE ONLY
-----------------------------------------------------------------------------
Ovde ti piše da dok je terapija ne propručuje se davanje grita, minerala i kalcijuma.
Назад на врх Go down
Vlatko-VTS
Član
Član
Vlatko-VTS


Број порука : 36
Join date : 24.12.2010
Age : 41
Локација : Skopje-Macedonia

Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: Re: Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptySat 18 Jun 2011, 04:52

Da procitao sam na netu da ne treba davati grida kalcium i drugr minerale ali sada imam jedan beci problem: kako da nabavim lek? i od gde da ga kupim? Trazio sam po netu nasao sam prestavnistva u holandiju i jedno u bulgaria ali nisu mi prtaile odgovore. Neznam mozda u Srbiju ima ovakav lek? Tu kod nas u MK nema nista videli ste i sami da nije mi dao drug onda sve ptice bi mi umrle. Ako doznam ili neko zna gde moze da se nabavi dobro bi bilo da znaju svi da nemaju iduce probleme. Laughing
Назад на врх Go down
Vlatko-VTS
Član
Član
Vlatko-VTS


Број порука : 36
Join date : 24.12.2010
Age : 41
Локација : Skopje-Macedonia

Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: Re: Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptySat 18 Jun 2011, 05:12

Bidejki nemam uste pravo na privatna poraka ova sto ke go napisam e nameneto za Sasko.
Jas sum mnogu dobar prijatel so Dragan Kamilovik i sum clen na Makedonskiot forum. Zaedno so nego i so uste eden prijatel nas uspeavme da gi izlecime moite ptici inaku da ne bese Dragan jas nemase da znam sto da napravam. Inace se sto znam i sto ucam e od nego i sakam da go spodelam so site. Inace sto se odnesuva do makedonskiot forum mislam deka site znaeme deka osven Dragan i uste eden dvajca clenovi drugite ne ni znaat sto znaci lekovi i preventiva na ptici a kamoli da mi pomognat okolu mojata problematika. Vo sekoj slucaj falati mnogu sto se potrudi. Pozzz
Назад на врх Go down
Vlada Nish
Član
Član
Vlada Nish


Број порука : 118
Join date : 06.03.2009
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: Re: Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptySun 19 Jun 2011, 14:32

Vlatko što se tiče lekova , sve te lekove koji se koriste u veterini koriste se i u humanoj medicini, pa tako ornimix koji si naveo, u humanoj medicini kod nas u Srbiji se prodaje kao dovicin ili doksiciklin i cena mu je oko 60 dinara ili 0.6 evra .

Samo treba da se obrati pažnja na količinu aktivne supstance u humanom preparatu kako ne bi predozirali ptice odredjenim lekom.
Назад на врх Go down
Vlatko-VTS
Član
Član
Vlatko-VTS


Број порука : 36
Join date : 24.12.2010
Age : 41
Локација : Skopje-Macedonia

Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: Re: Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyMon 20 Jun 2011, 02:27

Vlada Nish ::
Vlatko što se tiče lekova , sve te lekove koji se koriste u veterini koriste se i u humanoj medicini, pa tako ornimix koji si naveo, u humanoj medicini kod nas u Srbiji se prodaje kao dovicin ili doksiciklin i cena mu je oko 60 dinara ili 0.6 evra .

Samo treba da se obrati pažnja na količinu aktivne supstance u humanom preparatu kako ne bi predozirali ptice odredjenim lekom.

Da da tako je ali mozda ima neke sostojke plus sta rade da je bolji nego obicne humane lekove. Probao sam sa svake vidove humane lekove ali mislim da nije isto. Imam jedan lek od kaj vas zove se Doxivet ali vidis davao sam im 5 dana i niskakvo podobrenje. Cim ove lekarsva su mi pomogle ja ne bi ih menjal zbog pricinu da ne zelim da reskiram. Zamislite imate 70 mladih i jedva cekate da idete na izlozu i odjedanput po 3-4 komada dnevno uginu. To je prava steta pogotovo kas svi moj matice ptice su ili od Italija ili Belgija ili Germanija. Zamislite kako je loso da ti ugine maticno jato. 100E za lekove nisu nista pogotovo ako ih koristite celu godinu a i mozete da podelite sa neki prijatelj. U svaki slucaj treba i preventivne merke da se preduzme zaradi sto nekad vise moze da je kasno za lek.
Назад на врх Go down
Vlada Nish
Član
Član
Vlada Nish


Број порука : 118
Join date : 06.03.2009
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: Re: Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyMon 20 Jun 2011, 21:01

Kapiram te , ono što ti se pokazalo dobrim ne treba menjati.
Назад на врх Go down
Vlatko-VTS
Član
Član
Vlatko-VTS


Број порука : 36
Join date : 24.12.2010
Age : 41
Локација : Skopje-Macedonia

Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: Re: Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyWed 22 Jun 2011, 04:17

Danas je prvi dan da sam vratio jedan od odvojenih kanarinaca u karantinu. Ponasa se veoma dobro leti i nema nikakve probleme imam jos tri kanarinaca u karantinu a jos dva dana treba da im dam lekove. Mislim da ih pustim nakon zavrsetka terapije. Sta vi mislite ili mozda ranije ili kasnije? Jedan od nih ima kao masno tkivo na jedno oko malo se povlaci ali nije nesto dobro. Mozda neko ima neki drugi lek koj treba da nabavim za ovaj problem ili zna sta da mu stavim ili mozda od ove lekove ce da mu bude ok?
Назад на врх Go down
Vlada Nish
Član
Član
Vlada Nish


Број порука : 118
Join date : 06.03.2009
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: Re: Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptySat 25 Jun 2011, 17:02

Ptice nikako nisi smeo da pustiš posle terapije u volijeru sa ostalima, jer u narednih 6-9 meseci mogu biti kliconoše.
Назад на врх Go down
Vlatko-VTS
Član
Član
Vlatko-VTS


Број порука : 36
Join date : 24.12.2010
Age : 41
Локација : Skopje-Macedonia

Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: Re: Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyThu 30 Jun 2011, 02:17

Vlada Nish ::
Ptice nikako nisi smeo da pustiš posle terapije u volijeru sa ostalima, jer u narednih 6-9 meseci mogu biti kliconoše.

Pa nisam znao da moze to da bude problem. Mislio sam da nema problema ako su i druge kanarince istretirane sa lekom. Sta to znaci da moze da se bolest povrati iako su primali terapiju? Pa da odvoim onda? Ili je sad vec kasno?
Назад на врх Go down
doctor 1
Član
Član



Број порука : 42
Join date : 30.06.2011

Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: Re: Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyThu 30 Jun 2011, 05:31

Vlatko-VTS ::
Vlada Nish ::
Ptice nikako nisi smeo da pustiš posle terapije u volijeru sa ostalima, jer u narednih 6-9 meseci mogu biti kliconoše.

Pa nisam znao da moze to da bude problem. Mislio sam da nema problema ako su i druge kanarince istretirane sa lekom. Sta to znaci da moze da se bolest povrati iako su primali terapiju? Pa da odvoim onda? Ili je sad vec kasno?

prijatelju ako si tretirao sve ptice nemaš se čega bojati jer antibiotik ostaje u organizmu i do mjesec dana,ali to vrijedi samo ako si izlječio te ptice.

ovako -otečenje očnih kapaka,suzenje očiju,vidi se koža oko očiju,
ako ti se to počelo dešavati između 4 i 6 mjeseca to ti je SINUSITIS UZROKOVAN TRIHOMONIJAZOM.jako opasna bolest koja je počela još prije 10 godina.može ti ubiti sve ptice.

idi kod svoje doktorice i traži ljek za spolne bolesti.

neznam kako se kod vas taj ljek zove ali traži da ti da METRONIDAZOL 250 mg-tablete-

1 tableta se usitni na način da je staviš između 2 papira i razbiješ s nečim ravnim i tvrdim,
1 tableta na litar vode 7 dana.

VJERUJ MI DA JE TO JEDINI POZNATI LJEK KOJI ĆE TI POMOĆI.

TALIJANI DAJU LJEK -FLAGYL-KOJI IMA ISTI SASTAV .to jest to je ista tableta samo drugi naziv.

60 DANA PRIJE PARENJA UČINI ISTO,I POSLIJE PARENJA KAD PTICE UBACIŠ U VOLIJERU OPET ISTO I NEĆEŠ IMATI PROBLEMA S TIM.


BILO MI JE DRAGO POMOĆI
Назад на врх Go down
doctor 1
Član
Član



Број порука : 42
Join date : 30.06.2011

Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: Re: Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyThu 30 Jun 2011, 05:36

vlatko ostavi mi broj telefona da te nazovem i objasnim sve
Назад на врх Go down
dane 87
Član
Član
dane 87


Број порука : 55
Join date : 26.01.2011
Age : 36
Локација : Aleksnadrovac Zupski

Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: Re: Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyThu 30 Jun 2011, 09:22

doktore jedno pitanje, imam zutog kanarinca bojasa ali taj kanarinac kao da krklja uvece pa bi mi interesovalo kako da izlecim tu bolest? kanarinac svrkuce jede zivahan je ali mi interesuje koje lek da koristim za to? davao sam mu roxacin, i vezamicin r. hvala unapred.
Назад на врх Go down
doctor 1
Član
Član



Број порука : 42
Join date : 30.06.2011

Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: Re: Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyThu 30 Jun 2011, 14:02

dane 87 ::
doktore jedno pitanje, imam zutog kanarinca bojasa ali taj kanarinac kao da krklja uvece pa bi mi interesovalo kako da izlecim tu bolest? kanarinac svrkuce jede zivahan je ali mi interesuje koje lek da koristim za to? davao sam mu roxacin, i vezamicin r. hvala unapred.

krklja samo navečer jer navečer samo čuješ,inaće krklja i po danu.

ako ptica ima normalan glas,tj nije promukao onda su to grinje.

ako je promukao onda je to plućni problem.

ako ima glas,tj nije promukao onda ide jedna kap INVERMECTINA ravno niz donji dio kljuna,držati kljun otvoren ukapati jednu kap na donji dio kljuna i podignuti ptici glavu da se kap salije niz grlo.

ako je promukao onda se daje TILOZIN TARTARAT.100% 1 ml na litru vode 7 dana poslje toga 5 dana komplex vitamina.
Назад на врх Go down
Vlada Nish
Član
Član
Vlada Nish


Број порука : 118
Join date : 06.03.2009
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: Re: Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca EmptyThu 30 Jun 2011, 14:37

doctor 1 ::
Vlatko-VTS ::
Vlada Nish ::
Ptice nikako nisi smeo da pustiš posle terapije u volijeru sa ostalima, jer u narednih 6-9 meseci mogu biti kliconoše.

Pa nisam znao da moze to da bude problem. Mislio sam da nema problema ako su i druge kanarince istretirane sa lekom. Sta to znaci da moze da se bolest povrati iako su primali terapiju? Pa da odvoim onda? Ili je sad vec kasno?

prijatelju ako si tretirao sve ptice nemaš se čega bojati jer antibiotik ostaje u organizmu i do mjesec dana,ali to vrijedi samo ako si izlječio te ptice.

ovako -otečenje očnih kapaka,suzenje očiju,vidi se koža oko očiju,
ako ti se to počelo dešavati između 4 i 6 mjeseca to ti je SINUSITIS UZROKOVAN TRIHOMONIJAZOM.jako opasna bolest koja je počela još prije 10 godina.može ti ubiti sve ptice.

idi kod svoje doktorice i traži ljek za spolne bolesti.

neznam kako se kod vas taj ljek zove ali traži da ti da METRONIDAZOL 250 mg-tablete-

1 tableta se usitni na način da je staviš između 2 papira i razbiješ s nečim ravnim i tvrdim,
1 tableta na litar vode 7 dana.

VJERUJ MI DA JE TO JEDINI POZNATI LJEK KOJI ĆE TI POMOĆI.

TALIJANI DAJU LJEK -FLAGYL-KOJI IMA ISTI SASTAV .to jest to je ista tableta samo drugi naziv.

60 DANA PRIJE PARENJA UČINI ISTO,I POSLIJE PARENJA KAD PTICE UBACIŠ U VOLIJERU OPET ISTO I NEĆEŠ IMATI PROBLEMA S TIM.


BILO MI JE DRAGO POMOĆI

Ovaj lek se kod nas zove i orvagil međutim trihomonijaza ne izaziva vrtoglavicu, zatim koliko sam čitao Vlatkove postove ptice su lečene pojedinačno, tačno je da rezidue antibiotika ostaju po mesec i više dana ali isto tako ostaju i spore , bakterije i viruse i zbog toga u ovakvim slučajevima se preporučuje karantin od 6-9 meseci.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty
ПорукаНаслов: Re: Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca   Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca Empty

Назад на врх Go down
 
Suzne oči i vrtoglavica kod kanarinaca
Назад на врх 
Страна 1 of 2Иди на страну : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Parenje Kanarinaca
» UZGOJ KANARINACA
» karike kod kanarinaca

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: BOLESTI I PROBLEMI KOD PTICA-
Скочи на: