PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Razmnozavanje stiglica u prirodi

Go down 
+26
Danijelvr
belobradi
Миланче
raskokat
IGOR 72
milos0205
gost1
sestoperac
Boban
Dax BG
DjordjeVet
Бане
Steva
Rasko
bogdanik
alann
ticar
BOCKA
windbag
Maki
Zika
Laza
Luckyboy
Milan
Drle
Petar
30 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АуторПорука
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptySun 17 May 2009, 23:29

Pa ja smatram da ih štitim tako što ih izležem u kavezu, u pravu je žika mi smo trn u oku a u stvari doprinosimo povećanju populacije ptica. Ne znam koliko je opravdano ubijati jedne ptice da bi se sačuvale druge. Sve je to priroda..... pesticidi i rušenje stanišra nisu ali i tu smo nemoćni zato je najbolji način da pratimio ptice, da saznamo što više o njihovom životu u prirodi i o njihovim navikama iz toga možemo i da dodjemo do zaključka kako najbolje može da im se pomogne.
Назад на врх Go down
Boban
Član
Član



Број порука : 225
Join date : 29.03.2009
Age : 63
Локација : Vranje Srbija

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyMon 18 May 2009, 11:03

Nije bas tema ali jedan moj dogadjaj opisacu ukratko podstaknut Bockinim postom. Radno mesto mi je u prirodi 10 km od grada tako da se ptice gnezde u mom okruzenju. Svake godine u nekoliko zimzelenih tuja ispod moje kancelarije zelenduri - krengle imaju gnezdo. Pre 5-6 godina svili su gnezdo nisko u visini mojih ociju, ja sam im pazljivo prilazio , zenka se navikla i nije uopste bezala. Zanimljivo je da ni beli mantil koji nosim na poslu nije uticao na strah od mene, te sam joj prilazio na maltene 50cm. Izlegla je 5 mladih, hranila sa muzjakom odlicno, na moje zadovoljstvo, a onda 4-5 dana od izleganja slucajno sam primetio ulet sojke u cetinar gde im je gnezdo. Istrcao sam napolje za dva ptica bilo je kasno odnela ih je , a preostala tri su bila na zemlji. Bio je kraj radnog vremena ja sam ptice uzeo i odmah odneo kod jednog mog prijatelja koji bastardira sa stiglicama i drzi po koji par kanarinaca. Imao je dva mlada kanarinca iste velicine kao sto su bili zelenduri, ja sam ih alkirao i podmetnuli smo ih pod kanarinku koja ih je prihvatila i odhranila, uz gubitak jednog svog mladog koje je bilo sitnije i nije se moglo izboriti sa robusnim krenglama. Na jesen on je izlagao bastarde na izlozbi u Somboru i ja sam ga ubedio da prijavi i krengle. Izlozio je muzjaka i zenku, jedan muzjak nije imao sredjena pera u krilu, i osvojio je prvo mesto u fauni sa muzjakom. Kada se vratio sa izlozbe , posto mu krengle nisu afinitet za bastardiranje i gajenje odlucili smo da ih vratimo u prirodu, pustili smo ih uz nadu da ce opstati u svojoj pravoj sredini i da ce u prirodi dali potomstvo.
Назад на врх Go down
Dax BG
Član
Član
Dax BG


Број порука : 86
Join date : 29.04.2009
Age : 54
Локација : Beograd, Srbija

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyTue 19 May 2009, 20:22

postovanje svima. Zelim svima skrenuti paznju vezano za vracanje ptica u prirodu. Kada provedu vise od 2 meseca u zarobljenistvu, otupe im "senzori" tj.cula za prirodne opasnosti. Glede toga, pokusavao sam doci do sto bezbolnijeg metoda povratka. Uspesnim mi se pokazalo da se ptica pusti da "podivlja" u vanjskoj volijeri do pocetka septembra. Tada pronadjete mesto gde de spremaju lokalni stiglici za seobu. Oni tada prihvataju sve dosljake u jato i oni se u velikom jatu mnogo lakse snadju. Ovo ne morate prihvatiti zdravo za gotovo, jer se temelji na mom licnom iskustvu.
Назад на врх Go down
Boban
Član
Član



Број порука : 225
Join date : 29.03.2009
Age : 63
Локација : Vranje Srbija

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyTue 19 May 2009, 20:57

Ove ptice su i gajene u spoljnoj volijeri, vecoj, cak nisu ni pripremane za izlozbu i stavljane u manji kavez, tako da mislim da su se snasle sigurno
Назад на врх Go down
Dax BG
Član
Član
Dax BG


Број порука : 86
Join date : 29.04.2009
Age : 54
Локација : Beograd, Srbija

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyWed 20 May 2009, 20:38

Najveci neprijatelj stiglica je i dalje covek. Jeste, ptice koje smo pomenuli dosta uticu na smanjenje populacije ali je covek najbitniji neprijatelj. Pomenuo sam vec da ne navodite gde ste videli gnezda. Zato jer sam i sam pratio gde se legu i govorio drugima, a onda nalazio odsecene grane i izvrnuta gnezda.
Назад на врх Go down
sestoperac
Član
Član
sestoperac


Број порука : 187
Join date : 03.03.2009
Age : 47
Локација : Podgorica, Montenegro

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyWed 20 May 2009, 21:36

Dax BG ::
Najveci neprijatelj stiglica je i dalje covek.

mislis na ''covjeka'' kao odgajivaca ptica koji ih lovi na ovaj ili onaj nacin ili ''covjeka'' koji zagadjuje prirodu, unistava im stanista ... ?
Назад на врх Go down
DjordjeVet
Član
Član
DjordjeVet


Број порука : 96
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Banja Luka

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyWed 20 May 2009, 22:02

sestoperac ::
Dax BG ::
Najveci neprijatelj stiglica je i dalje covek.

mislis na ''covjeka'' kao odgajivaca ptica koji ih lovi na ovaj ili onaj nacin ili ''covjeka'' koji zagadjuje prirodu, unistava im stanista ... ?

obe varijante...
koiko god ptica strada zbog unistavanja hrane i stanista, nista manje ne strada kod nesavjesnih ljudi koji ih love da bi prodavali, koji skidaju gnijezda pa im uginu mladi i tako dalje...

na kraju hobi lovci koji sebi uzmu par ptica godisnje ispadnu najmanji problem za populaciju ptica...to je samo kap u moru...
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyFri 22 May 2009, 00:37

evo jele gde se gnezde lokeri.
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Dsc01097x.th

a evo i gnezda.
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Dsc01094j.thRazmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Dsc01095.th Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Dsc01096i.th

datum slikanja je na slici.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyFri 22 May 2009, 05:16

kakvi lokeri
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyFri 22 May 2009, 10:44

ticar ::
kakvi lokeri


STILICI Ticar pronasao sam gnezdo.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyFri 22 May 2009, 11:38

Odlicno! Na kojoj je visini ?
Primetio sam da skoro uvek pored gnezda ima maslacka.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyFri 22 May 2009, 15:46

a vidim ja da je to gnijezdo od grdelina,lokeri se zovu grdelini koji se koriste za lov pa gledam koji vrag.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyFri 22 May 2009, 16:15

U Sumadiji je odomacen naziv za stiglica koji se nosi u lov-loker.To je usko usmerena ptica i posebno se bira od uhvacenih stiglica u jesenjem periodu.To ne mora da bude ptica sa izuzetnom pesmom.Sta je bitno,da je ptica veoma glasna u oglasavanju,po literaturi ptice cuju jedna drugu na udaljenosti od 600 metara vazdusne linije,kada nase uvo jos ne registruje dolazak ptica.Uvek drzim par lokera kod sebe i trudim se da sto duze budu kod mene-bar par godina,kao vino sto stariji to bolji.Potrebno je da su to ostre,zustre ptice,kada ih ponesem rano ujutro na hvatanje vec u hodniku se javljaju sa ci ci ili curliju,kao da znaju gde idu nesto poput lovackih pasa,mozda nije adekvatno poredjenje.Ove ptice samo zato sluze u grupi pesma njihova ima drugorazredni znacaj da se na vreme oglase u kavezu prilikom lova i nailaska njihove sabrace u vazduhu i da to cine snazno i ubedljivo,neprekidno,kako bi ptice u vazduhu bile relaksirane i odmah pale na lajbuk.Ako su kvalitetni lokeri i ptice koje u prvom naletu ne slete na lajbuk,lokeri ih vrate i sa stotinu metara udaljenosi i one padnu na lajbuk.Koliko su bar moje,ostre ptice dogadjalo mi se da gledam a ne cujem,moja ptica u kavezu uzela zrno konoplje i otvara u kljunu i u tom mometu negde u vazduhu registruje oglasavanje sabrace,ispusta zrno prestaje da jede i ci ci pozivima i drugi m oglasavanjima doziva u drustvo sabracu iz vazduha.Vrlo cesto se dogadja da od mene na nekih stotinak metara hvata ptice druga ekipa,i dok sam ja prisutan sve ptice iz vazduha dolaze kod mene.tada se najbolje vide kvalitetni lokeri....
Smile
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyFri 22 May 2009, 17:29

ja sam danas video par stiglica kako slece da smokvu i priblizio sam se da vidim da nemaju gnezdo ali oni kao da su nestali, ni traga ni glasa od njih na drvetu...
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyThu 28 May 2009, 21:17

Juce sam isao u BiH i pored puta sam video mladunce na boci znaci da su krenuli!!!
Назад на врх Go down
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyThu 28 May 2009, 22:25

ŽIKA, OVO ŠTA SI NAPISAO ZA LOKERE 100% SI U PRAVO.
SAMO ČUDIME ZAŠTO JE DAT NAZIV LOKERE ZA ONE PTICE KOJE SU PRONAĐENE U GNJEZDO.
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyThu 28 May 2009, 23:38

I ono zaštićeno gnezdo u trešnji je danas nastradalo, odnela sojka dva mlada na moje oči.
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyFri 29 May 2009, 00:28

BOCKA ::
ŽIKA, OVO ŠTA SI NAPISAO ZA LOKERE 100% SI U PRAVO.
SAMO ČUDIME ZAŠTO JE DAT NAZIV LOKERE ZA ONE PTICE KOJE SU PRONAĐENE U GNJEZDO.

BOCKA, da nebude zabune, to sto je gdin. Zika napisao jeste tacno ali kod mene u Krusevcu i okolini za sve STIGLICE se koristi lokalni zargon LOKER,
a oni koji se nose u lov tj. hvatanje ovde zovemo DOZIVACI.
To je ovde tako, nadam se da se razumemo.

veliki pozdrav
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyFri 29 May 2009, 00:47

Milane,stekli su se bili uslovi za upotrebu vatrenog oruzja!
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyFri 29 May 2009, 13:13

Žiko ima nas nekoliko koji čuvamo štigliće dvoje su u DS i paze gnezdo, dva puta su pomogli al je ovaj put bila brza. Milim da je ostalo još jedno ili dva u gnezdu, fali im možda nekoliko dana da izlete.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyFri 29 May 2009, 14:48

Nazalost uverio sam se vise puta u zivotu da grabljivica dok ne ocisti gnezdo ne odustaje,tako da po meni je neizvesna sudbina i tih preostalih ptica.Pre par godina,Milane doziveo sam apsolutno iznenadjenje sto me je i iziritiralo da zatvorim odnosno zastaklim terasu.Na terasi povremeno pored mojih ptica mogao si da nadjes po nekog vrapca ili divljeg goluba,kljuca poneku semenku koju moje ptice izbace.Jedne veceri vrativsi se iz ribolova zatekao sam pomor.I ponovo naglasavam kako grabljivica uvek odabere najbolje ptice,ubila mi je tri stiglica,jednog izvukla izmedju zica i odnela a dva sam zatekao mrtve u kavezuHteo sam da presvisnem od tuge i besa.Odmah znajuci da se zlikovac vraca na mesto zlocina,postavio sam mrezu na terasi u zoni kaveza kao i tridesetak sipkica premazanih sa lepkom.Negde oko 22 sata iste veceri zacuo sam lupanje krila na terasi i znajuci sta ocekujem izleteo na terasu videvsi skota da se upetljao u mrezu kao i u sipkice sa lepkom,terasa je bila sva u stilu "minsko polje".Normalno ta sova a radilo se o maloj beloj sovi,odletela je ali bez glave i ne u noc vec u kantu za djubre ispred zgrade ali mi je ostavila podsetnicu na levoj saci u vidu duboke posekotine.pozdrav ....... Smile
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyWed 24 Jun 2009, 11:44

I kod mene se dešavaju noću neke čudne stvari ali ne bi da pričam o tome da ne napravim forum na reviju "treče oko " Wink
Nisam skoro bio u "šetnju" a baš me zanima kako li je ovo nevreme, kiše, grad i ojuja uticalo na razmnožavanje štiglića u prirodi.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyWed 24 Jun 2009, 16:25

I Lakiboj ima posetioce iz Treceg oka!!!
Назад на врх Go down
milos0205
Član
Član
milos0205


Број порука : 223
Join date : 03.03.2009

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyWed 24 Jun 2009, 17:55

Mom prijatelju kobac je usao u stan i napao stiglica, na srecu uspeo je da ga odbrani od kobca, medjutim sutradan su nastradali stiglici na terasi
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 EmptyWed 24 Jun 2009, 20:43

milos0205 ::
Mom prijatelju kobac je usao u stan i napao stiglica, na srecu uspeo je da ga odbrani od kobca, medjutim sutradan su nastradali stiglici na terasi

To je vetruska sigurno nje se nece lako otarasiti ili da je ubije ili ce poubijati sve ptice,svaki dan ce dolaziti na to mesto!!!
Назад на врх Go down
Sponsored content





Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
Razmnozavanje stiglica u prirodi
Назад на врх 
Страна 2 of 5Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Beli štiglići u prirodi
» Razmnozavanje zimovki
» Jedno pile u gnezdu

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ORNITOLOGIJA-
Скочи на: