PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Radjanje foruma i ideje EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Radjanje foruma i ideje EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Radjanje foruma i ideje EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Radjanje foruma i ideje EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Radjanje foruma i ideje EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Radjanje foruma i ideje EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Radjanje foruma i ideje EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Radjanje foruma i ideje EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Radjanje foruma i ideje EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Radjanje foruma i ideje EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Radjanje foruma i ideje EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Radjanje foruma i ideje EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Radjanje foruma i ideje EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Radjanje foruma i ideje EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Radjanje foruma i ideje EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Radjanje foruma i ideje EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Radjanje foruma i ideje EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Radjanje foruma i ideje EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Radjanje foruma i ideje EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Radjanje foruma i ideje

Go down 
+26
Faber
ticar
IgorSO
Gost
Steva
kedrovi
pticar nis
alann
Zika
sasha
ZOKICA
Rasko
BOCKA
Dzemal_sa
administrator
alexandar
slavishab
Laza
DjordjeVet
Drle
Luckyboy
klokkende
Бане
Petar
milos0205
Milan
30 posters
Иди на страну : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АуторПорука
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Re: Radjanje foruma i ideje   Radjanje foruma i ideje EmptyWed 04 Mar 2009, 01:16

U svakom slučaju u Srbiji se lovi i to je činjenica. Nisam protiv toga da ljudi hvataju štigliće samo za sebe i svoj uzgoje jer je situacija trenutno takva kod nas da nemamo drugih mogućnosti jer nam ništa ne vredi i ako imamo alkirane štigliće izlegnute u kavezu pošto se po zakonu oni kod nas gledaju na isti način kao i uhvaćeni.

Protiv sam lova radi prodaje jer se u tom slučaju izlovljavaju ptice, drže i lošim ulovima, umiru.........


jedan od osnovnih ciljeva oog foruma je da se skupi što više ljubitelja šumskih ptica i da se utiče na savez kao i nadležne inspekcije i dozvoli uzgoj štiglića


ima mnogo ljudi koji podržavaju ovu ideju a ovo mesto je izmedju ostalog napravljeno za to da se svi mi upoznamo., sakupimo i borimo za legalizaciju odgoja šumskih ptica, ako već težimo evropi i ako nam je evropa uzor ne vidim zašto se u tom delu razlikujemo od celog svet
a
Назад на врх Go down
milos0205
Član
Član
milos0205


Број порука : 223
Join date : 03.03.2009

Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Re: Radjanje foruma i ideje   Radjanje foruma i ideje EmptyWed 04 Mar 2009, 01:17

MILANE U PRAVU SI, SVI TREBAMO DA DAMO SVOJ DOPRINOS OVOJ IDEJI[/b]
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Re: Radjanje foruma i ideje   Radjanje foruma i ideje EmptyWed 18 Mar 2009, 19:32

Zbog pojedinih ljudi kod nas i treba da bude zabranjeno hvatanje ptica.Preko zime uhvate na stotine ptica i dodjes u prolece one mu uginule sve ostalo 4,5 komada,ja bi takve sve dozivotno u zatvor,a i one koji prodaju preko granice sve ptice pevacice,a takvih je ljudi mnogo u srbiji...
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Re: Radjanje foruma i ideje   Radjanje foruma i ideje EmptyWed 18 Mar 2009, 19:51

pa kad se legalizuje sve to a ja donesem iz Rusije kojekakvih ptica ima samo da prshte mutacije cheers
Назад на врх Go down
klokkende
Posetilac
Posetilac
klokkende


Број порука : 29
Join date : 16.03.2009
Локација : Uzice

Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Re: Radjanje foruma i ideje   Radjanje foruma i ideje EmptyThu 19 Mar 2009, 00:20

Mislim da ovde vecina nije iskrena u najmanju ruku prema sebi. Prvo pitanje koje se namece jeste koliko ljudi se u Srbiji bavi odgojem ptica faune Evrope? Kazem odgojem, a ne drzanjem ptica faune Evrope! Znam i to vrlo dobro za problematiku vezanu za vazecu zakonsku regulativu, ali to nije opravdanje za izlovljavanje ptica. Pa ako zakon ne dozvoljava odgoj, onda ne dozvoljava ni lov, i to je jasno ali nije posteno sada da se krijemo iza zakonskih odredbi i bavimo se lovom a ne bavimo se odgojem ptica. Slazem se da treba od necega krenuti, ali mi u Srbiji imamo takav odgoj ptica faune Evrope da se moze reci da ga i nemamo i da je skoro sve bazirano na lovu ptica iz prirode. Ne zaboravite da sada u Evropi veliku vecinu ptica faune Evrope mozete naci u velikom broju mutacija, a mi ovde se i dalje bavimo odgojem normala, ako se to malo i moze nazvati odgojem. Ovde se pominje da zakon ne dozvoljava izlaganje odgojenih ptica, ali to nije pokrice za lov. Pa zar zakon dozvoljava izlaganje ulovljenih ptica? Mislim da bi generalno veci akcenat trebalo staviti na odgoj a ne na lov i to pod hitno jer i onako debelo kasnimo za avikulturno razvijenijim nacijama. Niko me nemoze ubediti da je u danasnje vreme odgoj veliki problem, posebno ako pricamo o odgoju normala, mutacije su posebna prica.
Ja licno se ne bavim ovom kategorijom ptica, ali itekako volim da ih vidim, i kada god sudim van Srbije verujte mi da najvise paznje posle malinoa posvetim bas pticama faune Evrope i bastardima. Mozda gresim i voleo bih da me neko demantuje cinjenicama ako nisam u pravu.
Назад на врх Go down
http://pets.groups.yahoo.com/group/waterslagers_serbia/
Luckyboy
Zaslužni član
Zaslužni član
Luckyboy


Број порука : 393
Join date : 03.03.2009
Age : 50
Локација : Smed.Palanka

Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Re: Radjanje foruma i ideje   Radjanje foruma i ideje EmptyThu 19 Mar 2009, 00:28

klokkende

potpuno si u pravu,ali forum ima za cilj da omasovi odgoj,a ne lov i od nečega mora krenuti,
i ovo je jedan od načina da se ljudi upućuju ka odgoju.
A cenu mutacija verovatno znaš Crying or Very sad

p.s.mislim da mi nemamo odgoj faune evrope
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Re: Radjanje foruma i ideje   Radjanje foruma i ideje EmptyThu 19 Mar 2009, 01:42

Zeljko 100% si u pravu)))A zaboravio si da malo ljudi pokusava da ih razmnozava.(znam za neke u Sabcu)Ja sam uspeo da izlezem divlje ptice i Dalibor zna za to(stiglice i krengle)....Nije tesko kao sto kazes normale,ali mutacije i bastardi su veciti izazov i ja bih voleo da iz Moskve donesem majore,azijske i ptice kojih nema kod nas,i probam nesto da napravim a imam uslove za to.Ovde u Moskvi jos nisam upoznao nekoga ko leze divlje ptice i bice mi problem da prenesem ptice bez prstena preko grane...Kada bih nasao prstenovane ptice mnogo bi mi olaksalo posao....
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Re: Radjanje foruma i ideje   Radjanje foruma i ideje EmptyThu 19 Mar 2009, 03:00

tacno tako u Srbiji nije dozvoljeno odgajati ptice faune evrope, a ni loviti za uygoj, pa ni cuvati.....
I to je velika steta, trebalo bi prvo dozvoliti uzgoj pa propisati uslove za lov radi stvaranja matice
Назад на врх Go down
milos0205
Član
Član
milos0205


Број порука : 223
Join date : 03.03.2009

Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Re: Radjanje foruma i ideje   Radjanje foruma i ideje EmptyThu 19 Mar 2009, 11:03

Sve je tacno sto pisete, steta je sto to nije regulisano ali da li smo nesto i uradili po tom pitanju, evo napravili smo forum sa tom idejom i nista vise od toga ostali smo na prici. Hajde da se pokrenemo niko nam nece pomoci ako sami nesto ne uradimo krenimo sa nekom konkretnom idejom uzmimo necije zakone i iskoristimo tudja iskustva. Iskoristimo poznanstva veze i sve sto bi pomoglo legalizaciji i odgoju faune evrope, to treba da nam je prioritet a posle mirne glave mozemo da diskutujemo i razmenjujemo misljenja i iskustva. Ako gresim ispravite me a ako sam u pravu aktivirajte se
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Re: Radjanje foruma i ideje   Radjanje foruma i ideje EmptyThu 19 Mar 2009, 23:45

e vala Milose svaka ti je ka u Njegosha)))
cheers
evo ja sam za)))
mada....dok god je zabranjeno bice interesantnije tongue
naka oni sto "stite" prirodu love nas geek
Назад на врх Go down
klokkende
Posetilac
Posetilac
klokkende


Број порука : 29
Join date : 16.03.2009
Локација : Uzice

Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Re: Radjanje foruma i ideje   Radjanje foruma i ideje EmptyThu 19 Mar 2009, 23:49

Бане ::
Zeljko 100% si u pravu)))A zaboravio si da malo ljudi pokusava da ih razmnozava.(znam za neke u Sabcu)Ja sam uspeo da izlezem divlje ptice i Dalibor zna za to(stiglice i krengle)....Nije tesko kao sto kazes normale,ali mutacije i bastardi su veciti izazov i ja bih voleo da iz Moskve donesem majore,azijske i ptice kojih nema kod nas,i probam nesto da napravim a imam uslove za to.Ovde u Moskvi jos nisam upoznao nekoga ko leze divlje ptice i bice mi problem da prenesem ptice bez prstena preko grane...Kada bih nasao prstenovane ptice mnogo bi mi olaksalo posao....
Nemoj se zavaravati da prsten resava stvari, veruj mi da prsten ne znaci nista kod uvoza ptica iz reda faune Evrope. Bojim se da legalno ne mozes uvesti nista, ali raspitaj se malo pre konacne odluke da ne bi sebe doveo u nezavidnu situaciju.
Назад на врх Go down
http://pets.groups.yahoo.com/group/waterslagers_serbia/
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Re: Radjanje foruma i ideje   Radjanje foruma i ideje EmptyThu 19 Mar 2009, 23:54

ja sam napisao PA MAKAR I ROBIJE ZAGLAVIO Cool
(U NEKOJ OD TEMA) A PROBAO BIH VOZOM IZ 3-4 PUTA PO NEKOLIKO PTICA)))
POLAKO JOS JE RANO ZA TO Wink
Назад на врх Go down
Drle
Član
Član
Drle


Број порука : 180
Join date : 03.03.2009
Age : 71
Локација : SMEDEREVO

Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Re: Radjanje foruma i ideje   Radjanje foruma i ideje EmptyFri 20 Mar 2009, 00:11

milos0205 ::
Sve je tacno sto pisete, steta je sto to nije regulisano ali da li smo nesto i uradili po tom pitanju, evo napravili smo forum sa tom idejom i nista vise od toga ostali smo na prici. Hajde da se pokrenemo niko nam nece pomoci ako sami nesto ne uradimo krenimo sa nekom konkretnom idejom uzmimo necije zakone i iskoristimo tudja iskustva. Iskoristimo poznanstva veze i sve sto bi pomoglo legalizaciji i odgoju faune evrope, to treba da nam je prioritet a posle mirne glave mozemo da diskutujemo i razmenjujemo misljenja i iskustva. Ako gresim ispravite me a ako sam u pravu aktivirajte se

Milose potpuno si u pravu od reci do reci istima sto si napisao.pojedinci koji vode ovaj forum treba da vide kad ce da ispune data obecanja ili da osnuju radnu grupu koja ce da se potrudi da nesto uradi u tom pravcu a mi svi cemo ih podrzavati u svakom momentu
Назад на врх Go down
http://pticefaunaeurope.forumotion.net/
klokkende
Posetilac
Posetilac
klokkende


Број порука : 29
Join date : 16.03.2009
Локација : Uzice

Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Re: Radjanje foruma i ideje   Radjanje foruma i ideje EmptyFri 20 Mar 2009, 00:20

Drle ::
milos0205 ::
Sve je tacno sto pisete, steta je sto to nije regulisano ali da li smo nesto i uradili po tom pitanju, evo napravili smo forum sa tom idejom i nista vise od toga ostali smo na prici. Hajde da se pokrenemo niko nam nece pomoci ako sami nesto ne uradimo krenimo sa nekom konkretnom idejom uzmimo necije zakone i iskoristimo tudja iskustva. Iskoristimo poznanstva veze i sve sto bi pomoglo legalizaciji i odgoju faune evrope, to treba da nam je prioritet a posle mirne glave mozemo da diskutujemo i razmenjujemo misljenja i iskustva. Ako gresim ispravite me a ako sam u pravu aktivirajte se

Milose potpuno si u pravu od reci do reci istima sto si napisao.pojedinci koji vode ovaj forum treba da vide kad ce da ispune data obecanja ili da osnuju radnu grupu koja ce da se potrudi da nesto uradi u tom pravcu a mi svi cemo ih podrzavati u svakom momentu
Samo kratka opaska, nije tacno da nista nije radjeno po pitanju legalizacije odgoja na nivou Saveza. Nesto je radjeno pre 2-3 godine ali dokle se tacno doslo i sta je uradjeno ja neznam sad napamet jer sam se u tom periodu i ja povukao iz rukovodecih struktura Saveza. Znam sigurno da su Hrvati legalizovali odgoj, i da se njihova iskustva mogu iskoristiti, a posto je Ivan Cubelic vodio taj posao kod njih, verujem da nece biti problem doci do korisnih saveta oko legalizacije odgoja.
Назад на врх Go down
http://pets.groups.yahoo.com/group/waterslagers_serbia/
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Re: Radjanje foruma i ideje   Radjanje foruma i ideje EmptyFri 20 Mar 2009, 06:17

Drle ::
milos0205 ::
Sve je tacno sto pisete, steta je sto to nije regulisano ali da li smo nesto i uradili po tom pitanju, evo napravili smo forum sa tom idejom i nista vise od toga ostali smo na prici. Hajde da se pokrenemo niko nam nece pomoci ako sami nesto ne uradimo krenimo sa nekom konkretnom idejom uzmimo necije zakone i iskoristimo tudja iskustva. Iskoristimo poznanstva veze i sve sto bi pomoglo legalizaciji i odgoju faune evrope, to treba da nam je prioritet a posle mirne glave mozemo da diskutujemo i razmenjujemo misljenja i iskustva. Ako gresim ispravite me a ako sam u pravu aktivirajte se

Milose potpuno si u pravu od reci do reci istima sto si napisao.pojedinci koji vode ovaj forum treba da vide kad ce da ispune data obecanja ili da osnuju radnu grupu koja ce da se potrudi da nesto uradi u tom pravcu a mi svi cemo ih podrzavati u svakom momentu

Miloše u pravu si u svemu mada mislim da nije ostalo samo na priči jer svaki dan dobijamo sve više pristalica i istomišljenika a to je i cilj foruma da se svi koji vole ptice skupe na jednom mestu. U tome mora da pomogne svaki član tako što će pozvati svoje prijatelje, pokušao sam da nadjem adrese ptičarskih društva i pošaljem mejlove ali bi bilo mnogo lakše kad bi to uradili članovi društva koji su na našem forumu.

Drle, uveliko se radi na svemu tome ali malo šta nas 50 ljudi može da postigne, kad nas jednopog dana ( a koliko vidim to će biti uskoro) bude 500 ili hiljadu onda je već druga priča. U medjuvremenu se nadam da će nam se pridružiti i druga slavna imena iz sveta ptičarstva ( sem ovih koje već imamo Wink ) i drugi uticajni ljudi koji podržavaju ideju.

Sem toga forum postoji tek petnaestak dana i još mnogo njih ne zna za njega Wink
Назад на врх Go down
milos0205
Član
Član
milos0205


Број порука : 223
Join date : 03.03.2009

Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Re: Radjanje foruma i ideje   Radjanje foruma i ideje EmptyFri 20 Mar 2009, 10:38

Milane, nije bitan samo broj clanova na forumu, neki ljudi nemaju mogucnost a i neznaju da se sluze kompjuterom vreme ih je pregazilo a opet zeleli bi da mogu na miru da se posvete gajenju i odgoju stiglica i ostalih divljih ptica, a ne da se krijemo da izbegavamo da kazemo da svi doslovce na ovom forumu i ne samo na njemu drze divlju pticu. Golubari odgajivaci kanarinaca, egzota, papagaja i mnogi drugi imaju bar po jednog stiglica naravno ne iz koristi vec iz ljubavi. Ne zelim ja da kritikujem nekog vec da skrenem paznju svima da sem nas ovaj a i druge forume posecuju ljudi koji nemaju razumevanja za nas koji su protiv svakog vida drzanja divljih ptica koji bi nas sve pohapsili i oterali na sud iz ciste zlobe ili iz licne koristi. Zbog svega toga ne trebamo da cekamo da nam se poveca broj clanova vec da svi koji mogu pomognu da nasu stvar isteramo DO KRAJA jer imam utisak da smo mi jedini koji nece moci da pomognu ocuvanju faune evrope jer jedino njihovim odgojem mozemo sacuvati ptice od istrebljenja. VELIKI POZDRAV
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Re: Radjanje foruma i ideje   Radjanje foruma i ideje EmptyFri 20 Mar 2009, 10:51

Iz mog grada ima par članova ovde, lično znam bar još 20 ljudi koji nemaju mogućnosti da posećuju forume ali podržavaju ideju, ako na svakog od nas dodje bar još 20 ljudi biće to mnogo potpisa kad bude trebalo. Na to sam mislio sa onih 500 i 1000 članova. Koliko članova broji savez to ne znam ali znam da i savez ima problema po vom pitanju, mi odavde možemo samo da svi sa jednog mesta pružimo podršku savezu i raširimo ideju na više gradova. Od velike pomoći su nam i članovi iz drugih zemalja.
Kad gradiš kuću kreće se od temelja i treba vremena jer "Sve što je brzo to je i kuso"
Ja lično ne verujem da to pitanje može da se reši za 15 dana ili mesec ali u neko dogledno vreme moglo bi da bude rezultata.

Naše je samo da se družimo, razmenjujemo iskustva i širimo ptičarstvo.
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Re: Radjanje foruma i ideje   Radjanje foruma i ideje EmptyFri 20 Mar 2009, 11:02

Ima i nas Sapcana bas mnogo koji ce da daju potpise tako da racunajte i na mene sigurno oko 20 potpisa imam...Pozdrav,Petar
Назад на врх Go down
milos0205
Član
Član
milos0205


Број порука : 223
Join date : 03.03.2009

Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Re: Radjanje foruma i ideje   Radjanje foruma i ideje EmptyFri 20 Mar 2009, 11:12

Upravo sam napisao ogroman tekst koji je obrisan ili nije uspeo da se sacuva ali nema veze poenta je da trebamo da radimo a ne da sedimo, evo apelujem da svi clanovi koje sam doveo a i ostali trebaju da pokrenu svoje prijatelje a oni svoje da dodjemo do cilja
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Re: Radjanje foruma i ideje   Radjanje foruma i ideje EmptyFri 20 Mar 2009, 21:11

da.....potpisi pticara ce mnogo da pomognu))))
Назад на врх Go down
DjordjeVet
Član
Član
DjordjeVet


Број порука : 96
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Banja Luka

Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Re: Radjanje foruma i ideje   Radjanje foruma i ideje EmptyFri 20 Mar 2009, 21:56

Бане ::
da.....potpisi pticara ce mnogo da pomognu))))

slazem se...ako nicemu drugom, ono da nas protivnici lova lakse nadju lol!
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Re: Radjanje foruma i ideje   Radjanje foruma i ideje EmptyFri 20 Mar 2009, 22:36

Ne znam iz kog razloga dizete toliku prasinu oko toga, to se zove peticija i mnogi su je potpisivali za razne stvari, sem toga niko nikog ne traži pogotovu ne preko neta.
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Re: Radjanje foruma i ideje   Radjanje foruma i ideje EmptyFri 20 Mar 2009, 23:17

Postoji li mogucnost da se osnuje neko udruzenje gradjana, ne bi li se pojavili pred ministarstvom kao institucija??? ili neko drustvo !?
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Peticija i organizovanje gradjana   Radjanje foruma i ideje EmptySun 22 Mar 2009, 01:20

U planu je da se organizuje peticija kada se steknu uslovi za to. Obrazac peticije će biti postavljen javno na forumu tako da svako može da ga skine. Peticija se neće odnositi samo na uzgajivače već na sve gradjane koji podržavaju ovu ideju tako da neće biti moguća zloupotreba. Iznesite vaše ideje i predloge na koji način se treba sprovesti peticija
Назад на врх Go down
slavishab
Član
Član
slavishab


Број порука : 293
Join date : 10.03.2009
Age : 48
Локација : Zajecar

Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Re: Radjanje foruma i ideje   Radjanje foruma i ideje EmptyMon 23 Mar 2009, 01:33

Milan ::
U planu je da se organizuje peticija kada se steknu uslovi za to. Obrazac peticije će biti postavljen javno na forumu tako da svako može da ga skine. Peticija se neće odnositi samo na uzgajivače već na sve gradjane koji podržavaju ovu ideju tako da neće biti moguća zloupotreba. Iznesite vaše ideje i predloge na koji način se treba sprovesti peticija

Mislim da potpisivanje online peticije nece dati nekog rezultata, stoga je moj predlog da kad peticija bude postavljena na forum, svako od nas,ko je koliko u mogucnosti, odstampa peticiju, po mogucstvu angazuje jos par prijatelja, pa u akciju...Bar mi u manjim mestima se gotovo svi poznajemo. Odneti po primerak u Pet shop-ove, vet-ordinacije, javno sakupljanje potpisa na trgu. Nakupice se, gotovo da ne poznajem coveka koji nije imao stiglica bar jednom u zivotu.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Radjanje foruma i ideje Empty
ПорукаНаслов: Re: Radjanje foruma i ideje   Radjanje foruma i ideje Empty

Назад на врх Go down
 
Radjanje foruma i ideje
Назад на врх 
Страна 1 of 6Иди на страну : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» RADJANJE UDRUŽENJA PPFE
» diskus....

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: BORBA ZA LEGALIZACIJU UZGOJA PTICA FAUNE EVROPE-
Скочи на: