PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Cene kanarinaca, bastarda....

Go down 
+22
pinka
cirkovi
Nikolasbc
bogdanik
popBL
IGOR 72
alexandar
zorule77
sasha
Danijelvr
Luckyboy
Gost
Zika
Steva
sestoperac
Бане
alann
pticar nis
milos0205
ticar
gost1
Milan
26 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АуторПорука
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptySat 28 Nov 2009, 21:16

kumca ::
50 evra je muzjak belobradi a zenka i manje tako je bar u leskovcu
Ako je uhvacena ptica ja mislim da je 50 evra ne mnogo vec premnogo.
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptySat 28 Nov 2009, 21:41

E pinka, dugo ti nisi bio u srbiji. Posto je prodavanje takvih , uhvacenih, ptica zabranjeno zakonom, to povecava cenu ptice. Samo uporedi to da je cena obicne divlje ptice anifle, cajzle ili stiglica u normalu od 10 do 12 e. Sto je cena losijeg kanarinca, samo treba znati coveka koji to prodaje! Nazalost to je realnost u Srbiji medju sljivama.
Назад на врх Go down
Nikolasbc
Član
Član
Nikolasbc


Број порука : 74
Join date : 23.10.2009
Age : 56
Локација : Sabac

Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptySat 28 Nov 2009, 22:07

bogdanik kod nas klinci prodaju stiglice,cajzlove po200din a kad uhvate belobradog i dobiju 20 /30 eura udaraju nogom u dupe
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptySat 28 Nov 2009, 22:49

Nisam se susretao da klinci prodaju, toga nema. Inace prodavale su se po 200din , dok inspekcija i drustvo nisu reagovali. Zato se sad prodaje ispod tezge!
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptySun 29 Nov 2009, 00:15

bogdanik ::
E pinka, dugo ti nisi bio u srbiji. Posto je prodavanje takvih , uhvacenih, ptica zabranjeno zakonom, to povecava cenu ptice. Samo uporedi to da je cena obicne divlje ptice anifle, cajzle ili stiglica u normalu od 10 do 12 e. Sto je cena losijeg kanarinca, samo treba znati coveka koji to prodaje! Nazalost to je realnost u Srbiji medju sljivama.
To sam i ja video, da su ptice skupe kod nas, pogotovo ti kanarinci crveni i mozaici lipohrom, cak skuplji nego ovde. Ovde su aniflani po 10-15 evra a cajzlani normal mozes naci i po 7, Koliko su izvedeni stiglici onda ili ajde aniflani?
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptySun 29 Nov 2009, 00:42

pinka ::
bogdanik ::
E pinka, dugo ti nisi bio u srbiji. Posto je prodavanje takvih , uhvacenih, ptica zabranjeno zakonom, to povecava cenu ptice. Samo uporedi to da je cena obicne divlje ptice anifle, cajzle ili stiglica u normalu od 10 do 12 e. Sto je cena losijeg kanarinca, samo treba znati coveka koji to prodaje! Nazalost to je realnost u Srbiji medju sljivama.
To sam i ja video, da su ptice skupe kod nas, pogotovo ti kanarinci crveni i mozaici lipohrom, cak skuplji nego ovde. Ovde su aniflani po 10-15 evra a cajzlani normal mozes naci i po 7, Koliko su izvedeni stiglici onda ili ajde aniflani?

jel ti to pričaš o uhvaćenim ili uzgojenim
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptySun 29 Nov 2009, 01:22

pinka ::
bogdanik ::
E pinka, dugo ti nisi bio u srbiji. Posto je prodavanje takvih , uhvacenih, ptica zabranjeno zakonom, to povecava cenu ptice. Samo uporedi to da je cena obicne divlje ptice anifle, cajzle ili stiglica u normalu od 10 do 12 e. Sto je cena losijeg kanarinca, samo treba znati coveka koji to prodaje! Nazalost to je realnost u Srbiji medju sljivama.
To sam i ja video, da su ptice skupe kod nas, pogotovo ti kanarinci crveni i mozaici lipohrom, cak skuplji nego ovde. Ovde su aniflani po 10-15 evra a cajzlani normal mozes naci i po 7, Koliko su izvedeni stiglici onda ili ajde aniflani?
Kod nas Aniflane ,Kringlove,Cajzlane,Batokljune,Stancajzle i Zebe niko ne prodaje to ce vam dati svaki odgajivac kad uhvati.Podignute Kringlove to je vec nesto drugo ali uhvacene skoro rijetko ko da prodaje ili nudi za prodaju.
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptySun 29 Nov 2009, 02:12

Vidis Alane, po tome se mi razlikujemo od drugih. Ovde su ljudi alavi, zavidni, ljubomorni, uvek je lepse kad komsiji crkne krava, cast izuzecima. Cudna su vremena prosla i ljudi su se izopacili bar to ja primecujem.
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptySun 29 Nov 2009, 02:18

bogdanik ::
Vidis Alane, po tome se mi razlikujemo od drugih. Ovde su ljudi alavi, zavidni, ljubomorni, uvek je lepse kad komsiji crkne krava, cast izuzecima. Cudna su vremena prosla i ljudi su se izopacili bar to ja primecujem.
Kome god treba cajzla, konopljarka, kringlov,stancajzla nemora kupovati nego neka obezbjedi prevoz ja cu mu darovati uhvaceno.
Назад на врх Go down
Nikolasbc
Član
Član
Nikolasbc


Број порука : 74
Join date : 23.10.2009
Age : 56
Локација : Sabac

Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptySun 29 Nov 2009, 02:31

poklanjam i ja ako im je blize Sabac Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptySun 29 Nov 2009, 11:02

jel ti to pričaš o uhvaćenim ili uzgojenim[/quote]

Izvedenim pticama, ovde niko ne hvata jer ne alkirana ptica nema vrednost, niko je nece kupiti osim ako nije u nekoj mutaciji a to ne mislim na belobrade krnjolce i slicno.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptySun 29 Nov 2009, 18:17

pinka ::
jel ti to pričaš o uhvaćenim ili uzgojenim

Izvedenim pticama, ovde niko ne hvata jer ne alkirana ptica nema vrednost, niko je nece kupiti osim ako nije u nekoj mutaciji a to ne mislim na belobrade krnjolce i slicno.[/quote]

čisto sumnjam da su anifle po 15 eura jer su najteže za uzgoj.
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptySun 29 Nov 2009, 18:32

ticar ::
pinka ::
jel ti to pričaš o uhvaćenim ili uzgojenim

Izvedenim pticama, ovde niko ne hvata jer ne alkirana ptica nema vrednost, niko je nece kupiti osim ako nije u nekoj mutaciji a to ne mislim na belobrade krnjolce i slicno.

čisto sumnjam da su anifle po 15 eura jer su najteže za uzgoj.[/quote]
tu se varas ticar, veoma su lake za izvodjenje u poredjenju sa stiglicima. Odgaja se samo na eggfoder bez zive hrane,cak se i muzijak ne vadi vec od prvog dana je aktivan u uzgoju mladih. Jeftini su jer nisu interesantni za rad pa cak i njihovi hibridi nisu na ceni uopste Primer stiglic x anifla se moze kupiti za 20-25 evra, dok stiglic x zimovka ili kapucinerka su po 170
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptySun 29 Nov 2009, 18:47

čisto sumnjam da su anifle po 15 eura jer su najteže za uzgoj.[/quote]


evo ovde mozete pogledati cene svih ptica mada u ovo doba godine su puno jeftinije..primer izabel stiglici par se sada moze naci za 350-400 evra a ovde pise 600
www.cultuurvogels.nl
kliknite na diverzen a zatim na vogel prijzen
putter=stiglic
goudvink = zimomac klein evropski,, noordse severno skandinavski sibirski veci
sijs = cajzlan
barmsijs= mercajzla klein evropska cabaret,,noordse flamea,,groenlandse sibirska
kneu = aniflan
grijskop putter je sivoglavi
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptySun 29 Nov 2009, 21:38

pinka ::
jel ti to pričaš o uhvaćenim ili uzgojenim

Izvedenim pticama, ovde niko ne hvata jer ne alkirana ptica nema vrednost, niko je nece kupiti osim ako nije u nekoj mutaciji a to ne mislim na belobrade krnjolce i slicno.[/quote] E tome težimo, kad to postignemo i u Srbiji rešili smo sve probleme Wink
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptySun 29 Nov 2009, 21:46

Milane koliko odgajivaca znas u Srbiji da izvodi Stiglice u kavez? Ne moraju biti mutacije.
Ja koliko znam rijetko i ove ponude su o uhvacenim pticama,mada tu nema nista lose jer i uhvacena ptica radi u kavez.Stim sto su cijene divljaka precerane.
Za stiglica dati 100 e. a tek uhvacen moro bi da skace i na krave a ne samo na ptice.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptySun 29 Nov 2009, 22:34

Cene alkiranih štiglića i treba da budu 100 i više evra, na taj način po mom mišljenju više će se ljudi okrenuti uzgoju nego lovu. Alane u mom kraj skoro svi odgajaju i izležu štigliće neki i preko 20 godina. Danas smo pravili neke spiskove ima oko 50-60 odgajivača a možda samo 10 % njih nemaju alkirane ptice.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptySun 29 Nov 2009, 23:09

Milan ::
Cene alkiranih štiglića i treba da budu 100 i više evra, na taj način po mom mišljenju više će se ljudi okrenuti uzgoju nego lovu. Alane u mom kraj skoro svi odgajaju i izležu štigliće neki i preko 20 godina. Danas smo pravili neke spiskove ima oko 50-60 odgajivača a možda samo 10 % njih nemaju alkirane ptice.

cijene alkiranih je kod mene 50 eura,mislim na naše štigliće.

alane radit če i divlja nije to problem,problem je što neće radiiti u kavezu 60 30 30 nego u volijeri a ti štiglići budu divlji kao da su uhvaćeni,cilj je dobiti pitomog štiglića koji se izvodi u kavezu.
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptyMon 30 Nov 2009, 01:37

ticar ::
Milan ::
Cene alkiranih štiglića i treba da budu 100 i više evra, na taj način po mom mišljenju više će se ljudi okrenuti uzgoju nego lovu. Alane u mom kraj skoro svi odgajaju i izležu štigliće neki i preko 20 godina. Danas smo pravili neke spiskove ima oko 50-60 odgajivača a možda samo 10 % njih nemaju alkirane ptice.

cijene alkiranih je kod mene 50 eura,mislim na naše štigliće.

alane radit če i divlja nije to problem,problem je što neće radiiti u kavezu 60 30 30 nego u volijeri a ti štiglići budu divlji kao da su uhvaćeni,cilj je dobiti pitomog štiglića koji se izvodi u kavezu.
Evo sam ja danas dobio na poklon 4 zenke stiglica od odgajivača Veljka K. sve izvedene u kavez i to mnogo manje dimenzije nego sto ih ti spominjes a sto je i jos veca teorija da ptice treba kljukati sa Es3, ove ga jos nisu probale a svaka jede iz ruke.Kad ih slikam pokazacu a i Sestoperac zna za te ptice.
Ja licno izvodim i parim u kaveze 60x35x30 i gimple i bastarde i sve ptice.Moj kum je izvodio u manje kaveze Krstokljun x Zimovka, Stiglic x Zimovka,Konopljarka x Zimovka i da jos ne nabrajam sa kanarinkama.Sve ovo je radjeno sa uhvacenim pticama.
Назад на врх Go down
cajzla
Član
Član



Број порука : 132
Join date : 30.09.2009
Age : 54
Локација : leskovac

Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptyMon 30 Nov 2009, 02:07

U LESKOVCU SU NEKE PTICE PRODAVANE 200 DO 500E.JA NISAM CUO NI VIDEO DA JE NEKO ISTRENIRAO PTICU IZVEDENU U KAVEZ UGLAVNOM SVE DOBRE PTICE SU UHVACENE U PRIRODU.ZATO MISLIM DA SU PTICEIZVEDENE U KAVEZPRESKUPE I DA NISU GARANT DOBRE PESME, NI DALJE REPRODUKCIJE. OSIM IZAZOVA ZA ODGAJIVACE NE VIDIM NISTA POSEBNO.
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptyMon 30 Nov 2009, 08:13

Kako god da okrenete sve će više i više biti "divljih" ptica koje su ispiljene u kavezu. Pre svega što će te ptice biti alkirane i zavedene u knjige a samo takve ptice će i moći da se legalno gaje. Doduše svi smo svesni da će uvek biti i crnog tržišta ali baš iz tog razloga i treba promovisati uzgoj izvođenja ptica u domaćim uslovima i zato se slažem sa ljudima koji su za to da nikako ne treba sad naduvavati nešto posebno cenu ptica koje su izvedene u kavezu i propisno alkirane. Pre sam za to da ovo krene i kod nas i da ima što više odgaivača sa takvim pticama jer je samim tim veći i izbor i bolji kvalitet izvedenih ptica a i naši ljubimci u prirodi neće biti ugroženi kao do sada.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptyMon 30 Nov 2009, 10:55

Naduvavanje cena nije iz razloga da se neki koji vec izležu štiglice obogate, sa pticama se još niko nije obogatio, lično sam najbolji primer za to i pored lične proizvodenje i više radnji u nekoliko gradova nisam uspeo da se obogatim Wink

Ovo je zemlja Srbija a Srbi rade samo ono od čega misle da mogu da imaju koristi, ako su cene izleženih ptica malo veće svako će se truditi da izlegne neku pticu i zaradi neki dinar za hranu i ostalo. Još kad počnu i takmičenja sa pticama, izložbe sa jedne strane i ogroman pritisak na nelegalne odgajivače sa druge (kao u HR) stvari će doći na svoje mesto. Gledajte na ptice kao na pse, džaba imaš dobrog psa ako je bez papira sa njim ne možeš ništa više raditi iz tog razloga bitno je to nulto stanje kako bi svako ko želi da se bavi uzgojem krenuo sa iste tačke odnosno niko neće morati da kupuje alkirane ptice od nekog već će raditi sa svojim pticama i usavršavati one osobine koje mu se svidjaju. Nakon tog "nultog stanja" i završetka tog koraka svi koji nisu prijavili ptice za matična jata moraće nažalost da maticu prave kupovinom zavedenih ptica
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptyMon 30 Nov 2009, 16:59

Ipak smo dosli do onog mog ranijeg posta gde se prvi put culo " NULTO STANJE" e zbog toga mi je posebno drago.....

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptyMon 30 Nov 2009, 17:11

cajzla ::
U LESKOVCU SU NEKE PTICE PRODAVANE 200 DO 500E.JA NISAM CUO NI VIDEO DA JE NEKO ISTRENIRAO PTICU IZVEDENU U KAVEZ UGLAVNOM SVE DOBRE PTICE SU UHVACENE U PRIRODU.ZATO MISLIM DA SU PTICEIZVEDENE U KAVEZPRESKUPE I DA NISU GARANT DOBRE PESME, NI DALJE REPRODUKCIJE. OSIM IZAZOVA ZA ODGAJIVACE NE VIDIM NISTA POSEBNO.


reci mi cajzla kakve su to ptice kad su 500 evra??
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 EmptyMon 30 Nov 2009, 17:14

Za ove cene u Leskovcu ne znam, ali znam sigurno da je čovek u Splitu dao kola odnosno zastavu 128, za JEDNOG ŠTIGLIĆA. affraid
Назад на врх Go down
Sponsored content





Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Cene kanarinaca, bastarda....   Cene kanarinaca, bastarda.... - Page 4 Empty

Назад на врх Go down
 
Cene kanarinaca, bastarda....
Назад на врх 
Страна 4 of 5Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» pesma bastarda
» Prodaja Bastarda
» prodaja bastarda

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: KANARINCI-
Скочи на: