PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Prstenovanje papagaj  EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Prstenovanje papagaj  EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Prstenovanje papagaj  EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Prstenovanje papagaj  EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Prstenovanje papagaj  EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Prstenovanje papagaj  EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Prstenovanje papagaj  EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Prstenovanje papagaj  EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Prstenovanje papagaj  EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Prstenovanje papagaj  EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Prstenovanje papagaj  EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Prstenovanje papagaj  EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Prstenovanje papagaj  EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Prstenovanje papagaj  EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Prstenovanje papagaj  EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Prstenovanje papagaj  EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Prstenovanje papagaj  EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Prstenovanje papagaj  EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Prstenovanje papagaj  EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Prstenovanje papagaj

Go down 
5 posters
АуторПорука
Karolina
Član
Član
Karolina


Број порука : 120
Join date : 02.08.2010

Prstenovanje papagaj  Empty
ПорукаНаслов: Prstenovanje papagaj    Prstenovanje papagaj  EmptyThu 14 Oct 2010, 01:12


Nazalost morala sam da otvorim novu temu i moram da vam kazem da sam jako razocarana . Sramno je sto moram da iznesem podatak da se malo njih koji drze papagaje uopste oglusilo o moj predlog i pricu o prstenovanju ptica tacnije papagaja . Proslog vikenda sam obilazila pojedine pticare neki iz Subotice neki iz okolnih mesta strasno ljudi koji drze ptice u vrednosti i do 200 hiljada evra i ptice sa cites liste nisu izprstenovali svoje krilate ljubimce . Ja sam clan ovog udruzenja PPFE a i naravno zasad nemam ni jednu prstenovanu pticu jer je do one sa prstenom bilo jako tesko i doci jer procenat takih ptica je veoma mali . Sada bih vas lepo i jednostavno molila da od naredne godine pocnete da prstenujete svoje papagaje kao sto cu ja to da radim i tako cete uvek znati da vasa ptica vise vredi nego ona bez prstena kao i to da ce te uvek znati gde se vas papagaj nalazi . a jos bitnija stvar je da pri kupovini papagaja koji je prstenovan sa regularnom i vazecom alkicom imacete lak uvid o starosti ptice , sto je jedan veoma vazan i bitan podatak . Svaka prodaja , transport itd nepstenovanih papagaja je krivicno delo , naravno svako na svoj nacin . Necu i nezelim da ovde sad nekog plasim ili nekome pretim jer i ja sam isto tako u ovom neobranom grozdju . Ali zato postoji rsenje kao i za sve druge probleme . Pa vas bas i zbog tog lepo molim da se svi lepo zapitate gde ste sta ste sta drzite od papagaja i naravno sta ustvari zelite da postignete . Moj cilj je da nas sve ovde oupim da funkcionisemo kao jedan pravi dobar i uigran tim bez podvala i zavisti da nemoram da zovem hiljade ljudi i svaki put cujem NE JA NPRSTENUJEM PTICU ili jos goru laz i prevaru CLAN SAM UDRUZENJA ALI NE ALKIRAM AL IMAM ALKICE PA CU VAM DATI KOJU . Danas sam cula jos nesto sto me je jako razocaralo ili naljutilo neko mi je preko telefona izjavio dali vi znate koliko meni alkica treba ? koliko ja imam ptica odakle mi novac ne nije to skupo 16 dinara ali ja nisam u mogustvu da toliki novac izdvojim !! . Naravno sta da tom pojedincu odgovorim nego sam opet probala da mu razgranicim stvari i razliku izmedju prstenovanja i ne prstenovanja . Jako mi je zao sto moram da vas davim ali vrujte ovakih tema ce biti jos podosta , je sam poznata kao upora osoba i neko ko istera svoje da bude zadnja Sto bih vas zamolila da dobro razmislite o ovom tekstu ao i o svemu kad krenee da kupujete papagaja sta je u redu a sta ne jednostavno sta je bolje za vas !.
Назад на врх Go down
slavishab
Član
Član
slavishab


Број порука : 293
Join date : 10.03.2009
Age : 48
Локација : Zajecar

Prstenovanje papagaj  Empty
ПорукаНаслов: Re: Prstenovanje papagaj    Prstenovanje papagaj  EmptyThu 14 Oct 2010, 01:56

Jedan moj prijatelj, koji je po zanimanju veterinarski tehnicar ispricao mi je pricu, kako je bilo kada su krenuli sa obelezavanjem stoke...Seljaci su ih motkama terali iz svojih avlija. Kad je doslo vreme da se proda svinja, ovca, mleko, pa niko nece da otkupi neobelezene zivotinje, e onda su ih svi zvali...
Tako ce biti i sa papagajima...zebicama, egzotama,kanarincima...
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Prstenovanje papagaj  Empty
ПорукаНаслов: Re: Prstenovanje papagaj    Prstenovanje papagaj  EmptyThu 14 Oct 2010, 02:15

Upravo tako, mi samo pružamo pomoć ljudima, ko hoće hoće a ko neće ne mora. Na nama je da pomognemo ljudima i da im obezbedimo to što im treba. Karolina ti si potpuno u pravu, postoji mnogo razloga da ptica bude obeležena ali shvati da neko ne želi da je obeleži iz financijskih razloga. Kada je ptica obeležena i kada mogu da dodju do njegovog imena na osnovu prstena neće moći da švercuju ptice preko granice, da podmeću stare i bolesne i da lažu ljude.
Eto i ovo alkiranje je jedan veliki test svih naših članova, ogroman nas je broj pa verovatno ima i ljudi koji su se pridružili iz drugačijih pobuda. Mada nisam shvatio da li si to nudila naše članove ili neke druge pošto sa našim za sad savršeno ide i nema nikakvih problema.
Назад на врх Go down
Karolina
Član
Član
Karolina


Број порука : 120
Join date : 02.08.2010

Prstenovanje papagaj  Empty
ПорукаНаслов: Re: Prstenovanje papagaj    Prstenovanje papagaj  EmptyThu 14 Oct 2010, 02:30

Milan ::
Upravo tako, mi samo pružamo pomoć ljudima, ko hoće hoće a ko neće ne mora. Na nama je da pomognemo ljudima i da im obezbedimo to što im treba. Karolina ti si potpuno u pravu, postoji mnogo razloga da ptica bude obeležena ali shvati da neko ne želi da je obeleži iz financijskih razloga. Kada je ptica obeležena i kada mogu da dodju do njegovog imena na osnovu prstena neće moći da švercuju ptice preko granice, da podmeću stare i bolesne i da lažu ljude.
Eto i ovo alkiranje je jedan veliki test svih naših članova, ogroman nas je broj pa verovatno ima i ljudi koji su se pridružili iz drugačijih pobuda. Mada nisam shvatio da li si to nudila naše članove ili neke druge pošto sa našim za sad savršeno ide i nema nikakvih problema.


ima i nasih clanova koji nam placaju clanarinu i to ne jedan vec za sad dvojica !!
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Prstenovanje papagaj  Empty
ПорукаНаслов: Re: Prstenovanje papagaj    Prstenovanje papagaj  EmptyThu 14 Oct 2010, 02:55

eeeeeeeeeeeeeeee, uplašila si me ja pomislio nešto ozbiljno a ti me zezaš Smile Slaviša je lepo napisao.
Назад на врх Go down
Karolina
Član
Član
Karolina


Број порука : 120
Join date : 02.08.2010

Prstenovanje papagaj  Empty
ПорукаНаслов: Re: Prstenovanje papagaj    Prstenovanje papagaj  EmptyThu 14 Oct 2010, 04:13

Milan ::
eeeeeeeeeeeeeeee, uplašila si me ja pomislio nešto ozbiljno a ti me zezaš Smile Slaviša je lepo napisao.

HAHAHA pa naravno da se zezam ko ce ako necu ja boze Milane valjda me znas nego ja to malo da skrenem vasu paznju na sebe hahah !!
Назад на врх Go down
Karolina
Član
Član
Karolina


Број порука : 120
Join date : 02.08.2010

Prstenovanje papagaj  Empty
ПорукаНаслов: Re: Prstenovanje papagaj    Prstenovanje papagaj  EmptyThu 14 Oct 2010, 04:28

Karolina ::
Milan ::
eeeeeeeeeeeeeeee, uplašila si me ja pomislio nešto ozbiljno a ti me zezaš Smile Slaviša je lepo napisao.

HAHAHA pa naravno da se zezam ko ce ako necu ja boze Milane valjda me znas nego ja to malo da skrenem vasu paznju na sebe hahah !!

Nasi su clanovi i ozbiljni i primereni neki stari odgajivaci neki tek pocetnici ali su dobri slusaoci , naravno sa velikom znatizeljom koja uvek mora da postoji medju pticarima sto je bar za mene normalno i shvatljivo . Sa ovom temom sam htela samo da pozovem ljude da rade u svoju korist kao odgajivaci ono sto je naj bolje i naj sigurnije naravno na legalan nacin . Niko ovde nikog nemora da plasi ili streca Svi mi uglavnom imamo isti cilj da radimo ono sto volimo i naravno da zaradimo od tog svog truda bar da kupimo neku novu pticu Ama bre Milane kao si vec sto puta rekao tu smo da pomognemo a moj cilj je da budemo uigran tim sa velikim postovanjem i iskrenoscu medju sobom . Kad se budu ptice sve prstenovale to ce biti pravi dozivljaj i pun pogodak i svi ce biti zadovoljni !! bounce
Назад на врх Go down
fagi
Posetilac
Posetilac



Број порука : 8
Join date : 15.12.2009

Prstenovanje papagaj  Empty
ПорукаНаслов: Re: Prstenovanje papagaj    Prstenovanje papagaj  EmptyWed 20 Oct 2010, 00:22

Dobrovece zelim svima evo da se i ja ukljucim u ovu temu mada znam da ce posle ovoga ide ban i delete post..
Kao prvo Ne zelim da kritikujem nikoga samo ocu reci nesto sto msm da nije okj . Kao prvo
Nemam nisto protiv prstenovanja ptice clan sam u udruzenje i gajim dosta vrsta ptica , prstenujem dobri deo svojih mladih preko godine ali ne tako retko se desi i da zaboravim ili da nesmem da prstenujem zato sto zenke povrede mlade prilikom ciscenja gnezda . E vec nesto drugo mi bilo na umu radi se o tome da se sve svodi na jedno da se ljudi uclane u udruzenje sto iskreno nemam nista protiv toga ali radi se o tome da se samo jedno udruzenje spominje i to ppfe razumem ja da velicite svoje udruzenje ( koje jos uvek ne radi kako valja) ali kao na primer meni ne odgovara da dolazim do pirot da bi bio clan ima jos mnogo drugih jacih i starijih udruzenja pa nemaju tu privilegiju oko neke stvari kao na primer privilegija da tek otvoreno udruzenje jedino ono sme da ima moc u sof-u i da sme da uzgaja stiglice i da alkira stiglice te da ih javno pokazuje ( e to je Gospodjice karolina citiram ,,. Svaka prodaja , transport itd nepstenovanih papagaja je krivicno delo '' ) a ne ko sto kazes za ptice koje se gaje u kavezu preko 100-150 god.A to sto kazete da cinite nekom uslugu jest to je tacno a sto vama ostaje ili se samo zalite da nemate nista koristi od toga. p.s a to sto kazete clan sam u udruzenje a ne prstenujem svoje ptice ja sam ove godine placao po 35 euro centi alkicu pa iskreno i nije tako jeftino...
Назад на врх Go down
Karolina
Član
Član
Karolina


Број порука : 120
Join date : 02.08.2010

Prstenovanje papagaj  Empty
ПорукаНаслов: Re: Prstenovanje papagaj    Prstenovanje papagaj  EmptyWed 20 Oct 2010, 01:36

fagi ::
Dobrovece zelim svima evo da se i ja ukljucim u ovu temu mada znam da ce posle ovoga ide ban i delete post..
Kao prvo Ne zelim da kritikujem nikoga samo ocu reci nesto sto msm da nije okj . Kao prvo
Nemam nisto protiv prstenovanja ptice clan sam u udruzenje i gajim dosta vrsta ptica , prstenujem dobri deo svojih mladih preko godine ali ne tako retko se desi i da zaboravim ili da nesmem da prstenujem zato sto zenke povrede mlade prilikom ciscenja gnezda . E vec nesto drugo mi bilo na umu radi se o tome da se sve svodi na jedno da se ljudi uclane u udruzenje sto iskreno nemam nista protiv toga ali radi se o tome da se samo jedno udruzenje spominje i to ppfe razumem ja da velicite svoje udruzenje ( koje jos uvek ne radi kako valja) ali kao na primer meni ne odgovara da dolazim do pirot da bi bio clan ima jos mnogo drugih jacih i starijih udruzenja pa nemaju tu privilegiju oko neke stvari kao na primer privilegija da tek otvoreno udruzenje jedino ono sme da ima moc u sof-u i da sme da uzgaja stiglice i da alkira stiglice te da ih javno pokazuje ( e to je Gospodjice karolina citiram ,,. Svaka prodaja , transport itd nepstenovanih papagaja je krivicno delo '' ) a ne ko sto kazes za ptice koje se gaje u kavezu preko 100-150 god.A to sto kazete da cinite nekom uslugu jest to je tacno a sto vama ostaje ili se samo zalite da nemate nista koristi od toga. p.s a to sto kazete clan sam u udruzenje a ne prstenujem svoje ptice ja sam ove godine placao po 35 euro centi alkicu pa iskreno i nije tako jeftino...


Ne ne naprotiv drago mi je ad se neko uljuci u diskusiju ! E sad sto se tice PPFea i ranije su postojala udruzenja ili jos bolje manja udruzenja pri SOFU i tada isto kao i sad su cinjena krivicna dela . CITES lista postoji odavno kao i zakonom predvidjene norme obelezavanja kao i drzanja , ali je problem sto se toga niko nije pridrzavao . Svugde u svetu se vodi strogo racuna o bilo kojoj zivotinji i isto tako i ptici , i neznam sto bi sad neko pravio bauk od ovako neceg , jer zakon o kucnim ljubimcima odgajivacnicama postoji odavno , a to sto smo mi narod koji je navikao da radi sta hoce i kao hoce pa makar i na tudju stetu to je vec nesto drugo ! . Sto se tice da ti je Pirod daleko to ti je samo jos jedabn zgovor , ja nisam iz pirita i manjina je u pirotu ima nas sa svih strana i funkcionisemo hval abogu odlicno . Pa majku mu valjda zivimo u eri kompjutera skajpa i brze poste a ne u nekom kamenom dobu . To sto si placao prstenje koliko si pacao to je novac koji je odlazio u neciji privatan dzep dok se SOF pravdao novac za Setskog prvaka za odlazak E da te pitam dali se nekad otisao na taj put i poneo svoju pticu na svetsko takmicenje ? izvini ali nisi sigurno . Ako mislis da PPFE dize prasinu bez razloga zbog cega se jednostavno ovde i pojavljujes JEr po tebi nelegalno hvatanje ptica i nelegalno unosenje ptica u drzavu legalno ?? E nazalost moram da ti kazem da nisu to samo ptice PPFE nego i papagaji . Ja moju pticu prstenujem i alkica za moju pticu kosta 16 dinara i alkice mi stizu na kucnu adresu nemoram ni ja ni iko da ide u Pirot . A oe sto imam starije ne alkirane ptice njih sam nabavila bas od takih koji ne alkiraju mlade da ih roditelji nebi povredili kad ciste kucice .
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Prstenovanje papagaj  Empty
ПорукаНаслов: Re: Prstenovanje papagaj    Prstenovanje papagaj  EmptyWed 20 Oct 2010, 01:50

Fagi, na žalost vidi se da se uopšte nisi interesovao o svemu ovome što se radi. Niko ne mora da dolazi u Pirot da bi se učlanio u udruženje pošto deluje na teritoriji cele Srbije pa i šire.

Drugo, veoma je moguće da naše udruženje ne radi još kako treba ali poenta je da bar radi za dobrobit svojih članova za razliku od mnogih drugih koja ne rade uopšte i to ne svojom krivicom.

Tu moć da uzgajamo štigliće dali smo sami sebi jer smo radili po zakonu a i SOF nam je dosta pomogao oko toga onoga trenutka kad su se izjasnili da ne žele odgajivače faune evrope u svojim redovima i da takve nemaju, neko je ipak morao da se bori za te ljude, žao mi je što smo to u ovom trenutku samo mi u Srbiji, na žalost nismo dobili pomoć ni SOFa ni drugih udruženja (za sad) što ne znači da će onoga trenutka (što će biti veoma uskoro) kad se ljudi otrezne biti sasvim druga situacija.

Treće, neko je pokušao da pokaže da su odgajivači FE u Srbiji kriminalci zaboravljajući pri tome da je jedino odgoj FE u Srbiji za sad pravno regulisan, postoji zakon , postoje pravilnici, postoje uslovi..... što ne može da se kaže za ostale vrste ptica. Ogroman broj papagaja je takodje zaštićen CITESOM a što se drugih ptica tiče zvanično za našu državu i ne postoje tako da ćemo svi platiti cenu toga što neko nije želeo da radi svoj posao. Zakon kaže da svaka životinja čak i kućni ljubimac mora biti obeležena, zakon zabranjuje prodaju ptica koje nisu obeležene i još mnogo toga. AKo ti smatraš da je prodaja neprstenovih papagaja, kanarinaca i drugih ptica u Srbiji legalna, odnosno da se vrši u skladu sa zakonima Srbije i na način koji je prihvaćen svuda u Evropi onda se gadno varaš. Kompletna prodaja je "na crno" ako te interesuje kako treba da bude dovoljno je da odeš do veterinarske inspekcije ili inspekcije životne sredine i pitaš. Onda ćeš shvatiti koliko rizikuješ sa neobeleženim pticama pa čak i sa onim obeleženim za koje ne poseduješ validnu dokumentaciju. Tek tada ćeš početi da strepiš jer je dovoljno da te neko prijavi ( komšija sa kojim si u svadji zbog njive ili bilo ko drugi). Naša borba se svodi upravo na to da se svi bavimo svojim hobijem i da ne strepimo od nikog.
Što se neke koristi tiče, mi smo neprvofitno udruženje (ne ostvarujemo nikakav profit) sa simboličnom cenom članarine, iz tog razloga su i te alkica za obeležavanje 16 dinara a uplata se vrši namenski direktno za ŽR (po zakonu) i taj novac niko ne može da podigne sa ŽR ili da ga koristi za druge svrhe sem za navedene. To što si plaćao alkice u evro centima i način na koji si ih plaćao trebalo bi dosta da ti govori o tome šta si i kome platio.
Назад на врх Go down
N&N
Posetilac
Posetilac
N&N


Број порука : 6
Join date : 27.09.2014
Age : 40
Локација : Beograd

Prstenovanje papagaj  Empty
ПорукаНаслов: Saznala sam sta znaci porsten.   Prstenovanje papagaj  EmptySun 28 Sep 2014, 08:32

Hvala svakako,ali vec sam saznala od kog je odgajivaca ptica prema prstenu i da je 2010 godine izlezena.Postavicu novu temu jer sumljam da je zenka noseca pa ako imate iskustva s rozenkolisima tamo mi odgovorite,veliko hvala.Pozdrav. cheers
Назад на врх Go down
http://sr.-el.ptice.wikia.com
Sponsored content





Prstenovanje papagaj  Empty
ПорукаНаслов: Re: Prstenovanje papagaj    Prstenovanje papagaj  Empty

Назад на врх Go down
 
Prstenovanje papagaj
Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
» CRVENOČELI PAPAGAJ - Kozica Cyanoramphus Novaezelandiae
» PEVAJUĆI PAPAGAJ Psephotus Heamatonus

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: OSTALI LJUBIMCI :: PAPAGAJI-
Скочи на: