PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja

Go down 
+9
slavishab
ZOKICA
Gost
Milan
alann
boris
vasa
guld
Ninoslav84
13 posters
Иди на страну : 1, 2, 3  Next
АуторПорука
ZOKICA
Član
Član
ZOKICA


Број порука : 131
Join date : 09.03.2009
Age : 34
Локација : Nis

Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyWed 01 Sep 2010, 14:05

Sve sto vas interesuje mozete naci ovde

https://pticefauneevrope.forumsc.net/forum-f24/topic-t89.htm


Sve pohvale administratorima i ostalima sto su nam omogucili da se upoznamo sa zakonom i sto bar neki od nas vise nece biti "ovce za sisanje".

Pa dalje, na istim tim izlozbama mozete nelegalno kupiti i bilo koju drugu zivotinju, kanarinca recimo, pa cak i one koji su pobedili na izlozbama. Ne samo da kupovinom takvih ptica vrsite prekrsaj vec mozete biti i kaznjeni, dovoljno je da vas inspekcija zatekne sa kupljenom pticom i zatrazi vam racun koji sre u obavezi da imate kod sebe (citajte zakone).
Niko u ovoj zemlji ne moze da se bavi prodajom "na crno", za svaku legalno kupljenu robu morate da imate racun a kompletna prodaja na izlozbi u Nisu kao i na mnogim drugim je samim tim nelegalna. Neko ce da kaze da svi prodaju tako i da bi trebalo da bude kaznjena cela Srbija. Organizator te izlozbe je ovde javno napisao "Nije lopov onaj koji krade već onaj koga uhvate" Postoji uvek realna opasnost da te neko prijavi i da ti budes taj lopov koji je uhvacen. Ne postoji sansa da se izvuces pa mozes da prijavis jos 300 drugih svi ce biti kaznjeni. Zato pamet u glavu, ako nemas nikakve licne koristi od toga da stitis kriminal i nezakonite radnje onda je bolje i da se ne mesas jer drugima cinis losu uslugu.

E sad mogu da me banuju ako sam opet zasluzio, ne zelim da javno kritikujem administrastore ili bilo koga na forumu, ali smatram da se ovde namerno cuti o nekim stvarima kako bi se zastitio taj SOF iako je vec odavno svima jasno da samo par ljudi imaju koristi od cele te organizacije a da su svi ostali samo "ovce ze sisanje".
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyWed 01 Sep 2010, 14:22

Btate Zokice, svaka ti valja ko u Njegoša! Razjasniće se i ta cela situacija oko mnogih radnji SOF- a i izaći će sve na videlo, samo plako. Počeli su sada konačno i oni najtvrdokorniji da uviđaju ko je ko u ovom svetu ptičarstva u Srbiji.
Kako u našoj zemlji postoje mnoge " mafije", očigledno su pojedinci mislili da će ova "ptičija mafija" ostati nedodirljiva i da se nikada neće saznati za njihove mutne radnje i malverzacije ali su se očigledno prevarili. Ipak se pojavio neko ko ima srca i hrabrosti da im se javno suprostavi i iznese na videlo sve.
Назад на врх Go down
slavishab
Član
Član
slavishab


Број порука : 293
Join date : 10.03.2009
Age : 48
Локација : Zajecar

Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyWed 01 Sep 2010, 14:27

Pa ako je bilo zabranjeno, kao sto jeste,a i danas je. I ako smo svi zivi svedoci da je na izlozbama SOF-a i berzama u organizaciji istog bilo PPFE i hibrida. Zasto onda SOF nije zabranio izlaganje ili prijavljivao ljude koji prodaju na berzi PPFE.
Zato sto je tim istim ljudima prodavao alke koje su kao sto vidimo nelegalne, a sada se odlukom da ne primi udruzenje PPFE u savez i ogradio od tih istih svojih clanova. Jer:"Ne zeli u svojim redovima ljude koji cuvaju PPFE"??????
Kakvo licemerje.

Назад на врх Go down
vasa
Član
Član



Број порука : 80
Join date : 07.04.2010
Age : 38

Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyWed 01 Sep 2010, 15:35

ma upravu ste, sve ste u pravu
vi kako kazete

mnogo se izvinjavam
Назад на врх Go down
boris
Član
Član
boris


Број порука : 116
Join date : 06.01.2010
Age : 46
Локација : jagodina-despotovac

Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyMon 06 Sep 2010, 13:10

jos jednom da ponovim........................ja sam naveo da prodajem ptice koje sam isto tako kupio.i opet kazem da pticu nisam uhvatio i vise od 5 god.a u zivotu ih nikad nisam hvatao da bi ih prodavao.nemojte biti sebicni i bezobrazni jer smo svi to nekad radili.meni licno ne pada na pamet da hvatam ptice iz vise razloga :ne trbaju mi problemi sa zakonom koji poznajem i podrzavam sto sam i ranije rekaoi drug:ja imam izlezene ppfe u kavezima vec nekoliko generacija,dakle nemam potrebu za lovom.rjesio sam da cuvam samo stiglice i zimovke od ppfe i u tome hocu da bodem legalan i cist, to je razlog prodaje ptica krstokljuna............koje sam kupio..stvarno ne vidim nista lose zbog iskrenosti.oglasa ovakvih i slicnih ima puno.pogledajte samo.
ljudi trgovci oni najgori i najsuroviji se ovde neoglasavaju.pozdrav za sve iskrene ljubitelje ppfe
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyMon 06 Sep 2010, 17:06

Poenta je u tome što nije dozvoljeno prodavati PPFE u Srbiji ( ukoliko si iz Srbije pošto lokacija nije navedena), to što si kupio ptice ne može da bude nikako legalno jer ti koji su ih prodavali su to radili u suprotnosti sa zakonom. Ukoliko ne želiš te ptice, po meni je najbolje da ih predaš Ministarstvu životne sredine ili Udruženju pa da ih mi prijavimo i predamo ministarstvu.

Postoji više upozorenja na forumu, svako je odgovoran za svoj oglas, i onaj ko prodaje i onaj ko kupuje, administracija se od takvih stvari ogradila, naše je samo da skrenemo pažnju i upozorimo ljude. Ima ovde svakakvih provokatora, i onih koji navodno prodaju i onih koji navodno kupuju, internet je to, lažnih identiteta ima koliko hoćeš.
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyMon 06 Sep 2010, 18:36

guld ::
Alene ne treba ti prijatelju nikog da edukujes hvala ti na dusebriznosti,ali u oglasu lepo pise kupljene na nekoj izlozbi a na izlozbi je zabranjeno izlaganje PPFE a i prodaja na berzama e sad ako neko ne cita izmedju redova sta je ko hteo da kaze tim pojiom onda evo ja vas da edukujem malo jer vidim da je ovo zlonameran oglas prema SOF-U jer koje drugi nadlezan za izlozbe nego SOF a ja bih molio da covek kaze na kojoj izlozbi je kupljeno pa da sastavimo mozaik.
pozdrav i nista zlo namerno s moje strane.
Posto me prozivas od kada je zabranjeno izlaganje ptica faune evrope na izlizbama , ovo se odnosi od koje godine.Do prije tri godine si imao izlozene primjerke na izlozbama i na medjunarodnom takmicenju i na drzavnim takmicenjima kao sekcija G-1 i9 za tvoju informaciju mogle su da se takmice i jednogodisnje i dvogodisnje ptice , kao mutacije faune evrope su izlagani u sekciju G-2 a hibridi kao sekcija H.
Nemam ja namjeru nikog ovdje da edukujem ali vidim da bi ste rado udomili taj par ali tesko se od para odvojiti , pa pojedini neka osjete car kupovine.
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyMon 06 Sep 2010, 18:47

O kakvim vi zabaranama u opste pricate ja sam prosle godine izlagao tri hibrida na izlozbu u Subotici dva stiglic x kanarinka i jedan stiglic x sjeverni lugar , o cemu vi to pricate pa na sveckim izlobama je dozvoljeno izlaganje ovdje se sve svodi ko ce monopol da drzi a tu dje je monopol u pitanju su i pare.Meni je milo sto je Srbija ispred Evrope 100 godina i nadam se jednoga dana sazresti svjest Evropi i uci ce u zajednicu sa Srbijom i njenim zakonima zastite.Nauci ce kojekakve prevare i zablude.
Posto Srbija do prije dvije godine nije znala sta je ptica divlja hvala briznicima sto ste nas naucili i necemo vise da hvatamo da drzimo ni cak meso da jedemo , a nasu djecu ce mo nauciti travu da pasu cak i kad pasu da dobro pogledaju da nema neki jadan crv ili kakva musica da njen jadan zivot ne ugrozimo.
Назад на врх Go down
vasa
Član
Član



Број порука : 80
Join date : 07.04.2010
Age : 38

Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyMon 06 Sep 2010, 20:17

daj pisite na neku drugu temu, izgubicete glave zbog ove krstokljune
Назад на врх Go down
guld
Član
Član



Број порука : 93
Join date : 18.12.2009
Age : 46
Локација : nis -srbija

Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyMon 06 Sep 2010, 22:02

alanne drze za tvoju informaciju ja cuvam egzote a one nekostaju kao ti krstokljuni nego mnogo vise a ja u pticarniku trenutno imam ptica za pedeset pari krstokljuna ko je bio kod mene zna a bilo je dosta njih tako da o finansijama necemo pricati jer to nisu PPFE pa razapni mrezu i hvataj a dok ne dodje legalizacija pazite sta radite jer kako kaze nasa stara poslovica NIJE LOPOV ONAJ KO KRADE NEGO ONOG KOG UHVATE.
pozdrav!!!!!!!
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Kupovina ptica na berzama i izložbama   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyMon 06 Sep 2010, 22:33

guld ::
alanne drze za tvoju informaciju ja cuvam egzote a one nekostaju kao ti krstokljuni nego mnogo vise a ja u pticarniku trenutno imam ptica za pedeset pari krstokljuna ko je bio kod mene zna a bilo je dosta njih tako da o finansijama necemo pricati jer to nisu PPFE pa razapni mrezu i hvataj a dok ne dodje legalizacija pazite sta radite jer kako kaze nasa stara poslovica NIJE LOPOV ONAJ KO KRADE NEGO ONOG KOG UHVATE.
pozdrav!!!!!!!

Sto se mene tice imao ti da bogda jos toliko tako da meni nije krivo a koliko sta kosta ni to me ne interesuje ali sva prica se svodi oko prodaje da je ponudio da ce da ih casti svi bi rade volje bili da ih udome toliko o tome.Pozdrav tebi a o uzgoju razlikujemo se u hobiju tako da nemamo iste dodirne tacke.
Sto se tice tih zastitara ili kako ih god zovete neka slobodno dodju a kako ce se zavrsiti ja jedino znam moj ishod i tako sam ga zacrto pa ko sta ponese.
Назад на врх Go down
guld
Član
Član



Број порука : 93
Join date : 18.12.2009
Age : 46
Локација : nis -srbija

Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyTue 07 Sep 2010, 21:52

alanne druze sto se cimas oko PPFE kad si ti drzavljanin druge drzave i zakoni koji vaze ovde nevaze u Crnoj Gori i zasto ti uopste vodis polemiku oko toga staje po zakonu a sta ne mislim da ti nisi kompetentan da pricas o tome, da ti bistris politiku oko zastitara kad bude neki takav zakon u crnoj gori e tad se ti lepo ukljuci a dotad gledaaj,citaj i uci!!
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyTue 07 Sep 2010, 22:40

guld ::
alanne druze sto se cimas oko PPFE kad si ti drzavljanin druge drzave i zakoni koji vaze ovde nevaze u Crnoj Gori i zasto ti uopste vodis polemiku oko toga staje po zakonu a sta ne mislim da ti nisi kompetentan da pricas o tome, da ti bistris politiku oko zastitara kad bude neki takav zakon u crnoj gori e tad se ti lepo ukljuci a dotad gledaaj,citaj i uci!!
Ja u opste nisam vodio polemiku nego sam odgovarao na tvoje osude a najmanje imam kritike protiv PPFE-a sto se tice njih u potpuno se sa njima solidarisem jer pokusavaju da socijalizuju svjest o uzgoju faune evrope za razliku prijatelju od tebe i takvim slicnim iz drugih oraganizacija koji ste spremni da drzite predavanja bez ikakve osnove ili zaledjine sto se tice argumenata.Kolko sam ja kompetetan to nije ovdje bitno jer koliko vidim nisi ni ti jer vodis uporno pricu o PPFE - u a gajis egzote .Na kraj krajeva nisi toliko ni bitan da bi stobom vodio bilo kakvu polemiku o tome dje cu ja da ucim sigurno od tebe necu ima bogu hvala literature dje su pametniji i od tebe i od mene pisali a to sto ti i takvi ko ti ne priznajete to je vas problem.
Назад на врх Go down
guld
Član
Član



Број порука : 93
Join date : 18.12.2009
Age : 46
Локација : nis -srbija

Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyTue 07 Sep 2010, 22:49

mozda vi imate ORGANIZACIE mi imamo UDRUZENJA i bilo kako bilo samo ti uci iz literature pa kad naucis onda se javi da nam ti malo razjasnis neke stvari a ljudi iz PPFE a iz Srbije su, e oni ce da vode rec dzbe si ti obojen na avataru ali nas zakon kod vas nevazi zato neznam sto se ti bakces oko zakona,zato uci pa kad kod vas bilo koje UDRUZENJE pokrene nesto ovako ti nih uci.
nista zlo namerno niti ima bilo koje veze sa nosto neljudsko zato nemoj da se ljutis ali moras da ucis i da edukujes pticare u Crnoj Gori a ne ovde jer ti je dzaba i kad se bude izglasala legalizacija nece vaziti kod tebe pa samim tim nista ne dobijas uplitanjem u nesto sto je van tvog domena.
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyTue 07 Sep 2010, 23:02

ha ha ha ha ti si komedija od covjeka ili si prirodno g...........
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyTue 07 Sep 2010, 23:04

Vidi komedijo predji malo na drugu temu jer nemas dovljno kapaciteta nemoj da te glava boli od razmisljanja.
A vidio si da sam ofarban bravo !!!
Назад на врх Go down
guld
Član
Član



Број порука : 93
Join date : 18.12.2009
Age : 46
Локација : nis -srbija

Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyTue 07 Sep 2010, 23:13

pa ja mozda i nemam kapaciteta ali ga ti imas kao NOKIA 3210 pa i malo manje a sto se boje tice vidim da si obojen ali u CRNO hehehe.
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyTue 07 Sep 2010, 23:14

pa odlicno ko nokia a i maska mi je super je crna ha ha ha ha
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyTue 07 Sep 2010, 23:16

Kako je u Nis a kapacitetu inace znam neke veoma kvalitetne pticare iz Nisa svi li ste isti
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyTue 07 Sep 2010, 23:17

Tacno je bog bacio neko proklestvo na taj Nis kad su takvi kao ti tamo
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyWed 08 Sep 2010, 00:30

Ako ste se ispraznili da krenemo dalje. Zokica je pokrenuo jednu vrlo intereantnu temu, dajte da je iskoristimo da naučimo svi nešto iz svega ovoga a što je nabitnije da nadjemo neko rešenje za problem. Ima dosta problema oko tih ptica u Srbiji, što više ulazimo u problematiku umesto da se stvar razjašnjava zaključujemo da na kraju ispade da ništa nije onako kako smo mislili svi mi ranijih godina.

Veoma interesantna stvar je i to sa prodajnim berzama, igrom slučaja držao sam nekoliko radnji sa kućnim ljubimcima čak i proizvodnju istih, znam da sam za svaku životinju koju sam trebao da transportujem morao da posedujem dokumentaciju izdatu od strane veterinara, najžalosnije je to što je takva dokumentacija bila potrebna i za transportovanje od proizvodnje do radnje (nekih 500 metara). Sećam se da su tražili i posebne uslove transporta pa čak i dezinfekciju vozila. Ne verujem da se nešto promenilo u tom delu.

Muči me jedno pitanje, da li treba da radimo kako svi rade ili treba da radimo kakao treba ? Zar nije bolje ako postoji neki problem u zakonu ako su neke tačke zakona neprimenljive u praksi da se borimo za to da se izmene i prilagode nego da svesno kršimo nešto pravdajući se da je država kriva jer su zakoni loši?
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyWed 08 Sep 2010, 01:05

guld ::
mozda vi imate ORGANIZACIE mi imamo UDRUZENJA i bilo kako bilo samo ti uci iz literature pa kad naucis onda se javi da nam ti malo razjasnis neke stvari a ljudi iz PPFE a iz Srbije su, e oni ce da vode rec dzbe si ti obojen na avataru ali nas zakon kod vas nevazi zato neznam sto se ti bakces oko zakona,zato uci pa kad kod vas bilo koje UDRUZENJE pokrene nesto ovako ti nih uci.
nista zlo namerno niti ima bilo koje veze sa nosto neljudsko zato nemoj da se ljutis ali moras da ucis i da edukujes pticare u Crnoj Gori a ne ovde jer ti je dzaba i kad se bude izglasala legalizacija nece vaziti kod tebe pa samim tim nista ne dobijas uplitanjem u nesto sto je van tvog domena.

Mislim da ovom razgovoru nije mesto na ovoj temi, cak ni ovoj temi nije mesto u delu za legalizaciju uzgoja, nadam se da ce to admini da srede, ali morao sam da se umesam i razjasnim neke stvari to sto je ALANN ``obojen u crno`` znaci da je on urednik foruma, a sta to znaci trebalo bi da stoji u temi ``PRAVILA FORUMA`` cini mi se da to tamo ne stoji pa i za to molim admina da to ispravi.
Ali ja cu vam reci da urednik na forumu ne znaci i funkciju u udruzenju PPFE. tako da za tu vrstu ``obojenosti`` nije bitno dali je neko iz Srbije ili ne.
Funkcije u udruzenu i imena ljudi koje ih obavljaju mozete videti u temi ``UDRUZENJE PPFE.`` ili u biltenu udruzenja.
Sto se ``alann``-a tice on je s`moje tackle gledista iskusni odgajivac i ljubitelj ptica od koga bi svi mi mogli da naucimo po nesto a ticu ga se nasi zakoni i pravilnici iz prostog razloga jer je izlagao (i verujem da ce izlagati i ubuduce) na izlozbama u Srbiji koje je organizovao SOF. i kao jedan od izlagaca morao je (bar bi trebalo) da bude upoznat sa zakonima i pravilnicima na tim izlozbama, a to sto nije ili je drzan u zabludi nije krivica nikoga od izlagaca ili ucesnika vec ORGANIZATORA tih izlozbi i berzi.

o ovome bih imao jos puno ali ne zelim da produbljujem sve ovo.
Ukratko pozdravljam sve odgajivace, ljubitelje i zastitare u Srbiji ali i one van nje i pozivam sve raspolozene ma gde bili da se ukljuce u zastitu i rade za dobrobit ptica ne samo u Srbiji vec i sirom Evrope jer ovo i jesu PPFEvrope.

pozdrav i hvala.
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptyWed 08 Sep 2010, 01:11

Ocigledno Milane imate problem medju samim odgajivacima kojima nije stalo da funkcionisete kao sav ostali svijet.Nekolicini ocigledno nije stalo do regulisanja uzgoja PPFE pa se zustro bore protiv toga da se usvoje zakoni o uzgoju jer je lakse komercijalizovati svoje ljubimce.
Koliko sam primjetio najvisu pompu dizu oko legalizacije ljudi koji gaje egzote i uopste nemaju dodirne tacke sa PPFE i kad se iznesu argumenti kada i gdje se takmice ptice fauna evrope nastaju uvrede i omalovazavanja.
Nadam se da ce se uskoro prihvatiti zakoni i regulative o uzgoju faune Evrope pa da se proslavi necija neuspjela zloba.
Назад на врх Go down
boris
Član
Član
boris


Број порука : 116
Join date : 06.01.2010
Age : 46
Локација : jagodina-despotovac

Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptySat 11 Sep 2010, 15:09

ova tema je postala bas interesantna........tako i treba biti.i da se vratim na pocetak,trudicu se da budem vrlo jasah i kratak.

ovaj forum i i udruzenje se zove ppfe (ptice pevacice faune evrope ,za one koji to ne znaju ili se prave glupi),pretpostavljam daq je automatski to ciljna grupa.
naj vaznije je da mi "svi"ovde volimo ppfe i da ih cuvamo kako najbolje znamo.pitanje je sad odakle nama SVIMA PPFE;NE BERU SE NA DRVETU ;NE RASTU U SAKSIJI;NE PADAJU S NEBA:::::::::::::::::::ZNACI DA SMO IH KUPILI ,DOBILI NA POKLON ,ILI UHVATILI...SASVIM JE NEBITNO.HOCU DA KAZEM DA BISMO NESTO LEGALIZOVALI MORAMO TO I POSJEDOVATI:LEGALIZOVACE SE SAMO ONE PTICE KOJE ODGAJIVAC BUDE IMAO U SVOM VLASNISTVU:


STAVITE PRST NA CELO SVI I RAZMISLITE DOBRO ::::::::::::::ODAKLE SVIMA VAMA;TJ:NAMA PPFE (OVO JE REPLIKA MOG OGLASA ZBOG KOG JE I OTVORENA OVA TEMA)
Назад на врх Go down
guld
Član
Član



Број порука : 93
Join date : 18.12.2009
Age : 46
Локација : nis -srbija

Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 EmptySat 11 Sep 2010, 16:19

Bravo Borise ovo sto si napisao je poenta cele rasprave,ti si to uvideo ali veliki broj pametnjakovica to nece da uvidi namerno i prave se ludi na tu temu kao da im je ptice stvorio Carobnjak iz Oza,kad se pomene sama rec HVATANJE odma okrecu glavu i zgrazavaju je A NE PITAJU SE ODKLE IM TE PTICE U KAVEZU BAREM ONE SA KOJIMA SU POCELI,i normalno oni nikad nisu hvatali ptice nema sanse da su to radili(svaka cast onima sto to nikad nisu radili).
Назад на врх Go down
Sponsored content





Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja   Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
Odgajivači ptica, kriminalci ili ljubitelji životinja
Назад на врх 
Страна 1 of 3Иди на страну : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Pravilnik o uslovima koje treba da ispunjavaju odgajivači kanarinaca i drugih ptica koje nisu zaštićene
» Pomoć drugih zemalja
» Izlozba sitnih zivotinja Debeljaca

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: BORBA ZA LEGALIZACIJU UZGOJA PTICA FAUNE EVROPE-
Скочи на: